Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toledo tdi 110KM - mruga świeca żarowa

10 Aug 2008 16:58 3196 5
  • Level 10  
    Witam. Mam Toledo 97r. i problem jak w temacie. Od jakiegoś czasu mruga mi kontrolka żarzenia świec.
    Znajomy podpiął go do vaga i zczytał takie błędy:
    00575 - ciśnienie w kolektorze ssącym - odstępstwo od reguły - usterka występująca sporadycznie
    00553 - czujnik pomiaru masy powietrza G70 (przepływka) - przerwa/zwarcie z masą
    01268 - nastawnik wielkości dawki paliwa N146
    17978 - komputer sterujący silnika zablokowany

Teraz szczegóły
    W czasie mrugania świec:
    autko pali normalnie, nie przechodzi w tryb awaryjny po przekroczeniu 3 tys. - wkręca się pięknie do samego końca (turbinka ładnie gwiżdże);
    światło stopu działa - więc czujnik chyba sprawny
    po przestaniu nocy kontrolka świec zapala się dopiero po rozgrzaniu auta
    Dla pewności sprawdziłem wszystkie wężyki od N75 i turbiny - ok;
    sprawdziłem napięcia na przepływce 2+3 = 14V, 3+masa = 14V, 1+2 = 5V, 1+masa = 5V
    Znajomy stwierdził, że to chyba są jakieś przypadkowe błędy, więc wykasował je. Przez 2 dni było ok - teraz znowu mruga.
    Nie wiem, co mu dolega ?
    Aha, nie wiem czy to zbieg okoliczności ale problem pojawił się po zamontowaniu alarmu, który odcina rozrusznik i komputer. Czy alarm może wywoływać jakieś błędy w komputerze ?
    Czytałem jeszcze o sprawdzeniu czujnika temperatury ale nie wiem który i jak go sprawdzić (jeden jest na wężu u góry nad chłodnicą - brązowy) a drugi przy wlocie do bloku silnika - chyba żółty) oba 4-pinowe.

Proszę o jakieś sugestie
    :cry:
  • TespolTespol
  • User removed account  
  • TespolTespol
  • Level 10  
    elektrit wrote:
    grzesch wrote:

Proszę o jakieś sugestie
    :cry:

Naprawić to co zepsute

Ale proszę o poważne wypowiedzi a nie głupie ironizowanie albo nabijanie postów
  • Level 21  
    Witam tak na powaznie to jak pisał Elektrit naprawic nastawnik i przestanie mrugac
    Pzdr
  • Level 10  
    adamo wrote:
    Witam tak na powaznie to jak pisał Elektrit naprawic nastawnik i przestanie mrugac
    Pzdr

No nie macie racji. Po skasowaniu błędów znowu zaczęła mrugać, więc znowu vag i teraz kody:

01265 Zawór cewki regulatora próżniowego EGR – N18
    17978 - komputer sterujący silnika zablokowany

Czy dalej każecie wymieniać kolejne elementy czy ktoś ustosunkuje się do moich pytań powyżej ?

Skasowałem te błędy i zobaczymy :|
  • Moderator of Cars
    grzesch wrote:
    adamo wrote:
    Pzdr

No nie macie racji. Po skasowaniu błędów znowu zaczęła mrugać, więc znowu vag i teraz kody: (...)

Człowieku, czy Ty nie możesz zrozumieć, jaka jest różnica pomiędzy kasowaniem błędów, a naprawą uszkodzonego podzespołu? Temat zamykam, proszę o przemyślenie zawartych tu informacji.