Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha OPL3-SAx pod DOSem - jak ze sterownikiem?

MCbx 10 Sie 2008 22:12 1446 4
  • #1 10 Sie 2008 22:12
    MCbx
    Poziom 28  

Składam sobie laptopa do starych gier. Jest to Toshiba Tecra 550CDT, ma niestety zintegrowany dźwięk wykrywany przez Windows 98 jako Yamaha OPL3-SAx Sound System.
    Miałem taką samą kartę dźwiękową na ISA i miałem te same problemy. Przybliżę kwestię sterowników:
    Instalator jest w kilku językach, przy czym readme tylko po francusku, więc, jako że języka tego ni w ząb nie znam, dokumentacja przednia :).
    Tak więc uruchamiam DOSa z Win98 (przy starcie F8 i Tylko wiersz poleceń), ładują się sterowniki HiMem, myszki i stacji CD, instaluję sterowniki do karty dźwiękowej, i zawsze wtedy do Autoexeca pcha mi się program do ustawień karty wyświetlający za każdym uruchomieniem tekstowy quiz pod tytułem "jakie to przerwanie". Na pytania odpowiadam zgodnie z Menedżerem Urządzeń Windowsów 98 jak i BIOSem komputera. Po naciśnięciu OK program odpowiada: "Board write failed". Co muszę zrobić, żeby mieć w DOSie dźwięk?
    Czy są jakieś uniwersalne stery do takich kart?

0 4
  • #2 11 Sie 2008 00:22
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 11 Sie 2008 00:56
    MCbx
    Poziom 28  

Dzięki, próbowałem tego już wcześniej. Wygląda na to, że parametr podany w tamtym Autoexecu pomija setup i instaluje używając domyślnych ustawień SET BLASTER. Tylko, że u mnie dostaję na ekran, oprócz komunikatu o braku pliku INI, coś w stylu:
    "Adapter not found in system CM"
    Dźwięku oczywiście nadal nie ma.

0
  • #4 11 Sie 2008 04:09
    Robert B
    Poziom 43  

A czy po prostu nie możesz przegrzebać downloadu Toshiby dla swojego laptopa?
    http://tinyurl.com/6yman8

0
  • #5 11 Sie 2008 12:42
    MCbx
    Poziom 28  

Patrzyłem, ściągałem z tej strony sterowniki do swojej Toshiby. Niestety nie ma tam sterowników dla czystego DOSa. To dla Windows 3.x też nie instaluje nic do wiersza poleceń.

0
  Szukaj w 5mln produktów