Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mig Einhell BTGW150 Cena 600 zl - drut samooslonowy?

Trejos 11 Sie 2008 10:09 8388 9
  • #1 11 Sie 2008 10:09
    Trejos
    Poziom 9  

Witam,
    kupilem na promocji w hmm, Biedronce taki http://www.narzedziowy.pl/product_info.php?products_id=23194 migomat.
    Czy mozna w nim korzystac z drutu samooslonowego? Nie mam jeszcze butli.
    Drugie pytanie - jaka i gdzie (okolice Warszawy) butle kupic?
    Mozna go jakos "upgrejdowac"? Kupilem go na spolke z elektronikiem, wiec moze cos przy nim "pogrzebiemy".
    Gdzie jest serwis Einhella w Wawie?

pozdrawiam
    Piotr

0 9
  • #2 11 Sie 2008 10:34
    Wiech26
    Poziom 19  

Wymieniasz końcówkę prądową,dyszę do drutu samoosłonowego,rolkę podajnika drutu,zmieniasz bieguny między palnikiem a masą.Można wtedy spawać drutem samoosłonowym.Można za parę groszy kupić gaśnicę śniegową(srebrna) i przystosować do migomatu(wymiana zaworu).

0
  • #3 11 Sie 2008 11:08
    Trejos
    Poziom 9  

Dzieki :)
    podpowiedz jeszcze gdzie szukac gasnicy sniegowej? Rozumiem, ze chodzi o uzywana, pusta z legalizacja. Cena? Zawor do wymiany? Jaka powinna byc pojemnosc do w miare komfortowej pracy?
    Znalazlem gasnice nowki po kilkaset zlotych, na allegro roznej pojemnosci butle z CO2 w okolicach 100 zl - jedne z legalizacja, inne pewnie bez, niektore pelne.
    pozdr
    Piotr

0
  • #4 11 Sie 2008 16:33
    Mariuszczs
    Poziom 19  

gasnicę śniegową znajdziesz na złomie - weź sobie pełną to możesz spawać po podłączeniu reduktora a jeśli chcesz dużo spawać to trzeba gaśnicę odwrócić do góry nogami bo póki nie wymieni się zaworu ( likwidując rurkę ) będzie reduktor zamarzał przy długim spawaniu.
    Gaśnica z gazem na złomie powinna kosztowac koło 20 zł. ( ja tyle płaciłem zawsze ).

Jesli chcesz potem ta gaśnice zalegalizować na butlę do wymiany to patrz żeby na gasnicy była legalizacja ważna to wtedy koszt będziesz miał mniejszy. Butlę musza potem przemalować i wymienic zawór.

Gdybyś mieszkał bliżej to bym ci jedną pełną odsprzedał bo sam przeszedłem na spawanie w osłonie mieszanki

Co do migomata einhela to miałem podobny ale go sprzedałem, dołożyłem 1000 zł kupiłem bestera i mam teraz spokojny sen - einhell sprawiał mi same kłopoty.

0
  • #5 11 Sie 2008 17:37
    Trejos
    Poziom 9  

Mariuszczs napisał:
    Gdybyś mieszkał bliżej to bym ci jedną pełną odsprzedał bo sam przeszedłem na spawanie w osłonie mieszanki

Co do migomata einhela to miałem podobny ale go sprzedałem, dołożyłem 1000 zł kupiłem bestera i mam teraz spokojny sen - einhell sprawiał mi same kłopoty.

Dzieki :)
    to jade na zlom. Znalazlem tez wypozyczalenie butli 6kg - 250 zl kaucji i 20 zl gaz. Wiem, ze ten Einhell to zabawka, ale po roznych zabiegach (kupiony na spolke z kumplem) kosztowal mnie 300 zl - grzech bylo nie brac ;)
    Powalcze i zobacze co dalej :)

Jeszcze pytanie - gdzies widzialem jak przy spawaniu bodajze samochodu gosc uzywal 4-5 szczypiec do przytrzymania nowej i starej blachy razem. To jakies specjalne zaciski? Gdzie je kupowac?

pozdr
    Piotr

0
  • #6 22 Sie 2008 10:52
    sebasian
    Poziom 11  

Ja też sobie kupiłem tą spawareczkę z biedr... Kupiłem drut 0,6mm 5Kg i butlę legalizowaną napełnioną CO2 6KG za 180,- Jestem bardzo zadowolony z tego urządzenia, bardzo ładnie spawa :) trzeba tylko ustawić sobie podawanie drutu, prąd i przepływ gazu .. Do spawania blach w aucie zdaje egzamin, grubszej stali jeszcze nie próbowałem spawać. Jeżeli ktoś chce porządnie spawać to lepiej zainwestować w butlę niż kupować drut samoosłonowy, który jest droższy .

0
  • #7 29 Sie 2008 22:02
    operatorrr
    Poziom 10  

@sebastian : może jak już pospawasz coś grubszego napisz jak tym idzie, szybko sprzęt sie grzeje i dużo czekania na ostygnięcie?

0
  • #8 02 Wrz 2008 20:32
    sebasian
    Poziom 11  

Spawałem jedynie płaskownik o grubości 3mm, spawarka bardzo dobrze pracowała. Od chwili włączenia cały czas pracuje wentylator, ma nawet zabezpieczenie termiczne, także jestem z niej zadowolony. :) A ha jedynie zauważyłem, że spawany materiał musi być czysty, jeśli jest jakaś nawet mała rdza lub resztki farby na spawanym materiale to zaczyna chlapać.

0
  • #9 02 Wrz 2008 22:58
    operatorrr
    Poziom 10  

3mm to juz cos , długie spawy robiłeś? jakim prądem?

0
  • #10 03 Wrz 2008 22:11
    sebasian
    Poziom 11  

krótkie spawy, skalę na gałce ma do 6, a ja miałem ustawione na 4 ..

1