Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z odbiorem niektórych kanałów Cyfry+

GrzesB2 11 Sie 2008 14:36 2455 3
  • #1 11 Sie 2008 14:36
    GrzesB2
    Poziom 2  

Witam

Pojawił się u mnie nagle problem z odbiorem kilku kanałów Cyfry+ (National Geographic 11541V, National Geographic HD 11278V, Comedy Central 11075V, ...), a więc różne częstotliwości, różne satelity. Do odbioru wykorzystuję Philips DSR 7201/91 z konwerterem Inverto Quad i anteną chyba 80 cm (Cyfra+ HD). Wszystko było dobrze, nagle na tych kanałach dostaję informację o braku sygnału (poziom 0). Z informacji w tunerze wynika, że dla innych kanałów poziom sygnału wynosi 4 (w skali do 5), a jakość jest dobra... Macie jakieś sugestie? Tuner? Konwerter? Problem z ustawieniem anteny (ale na innych kanałach też byłoby gorzej...)?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Problem w temacie a regulamin/ proszę poprawić [_P_].

0 3
  • #2 11 Sie 2008 18:16
    Wywial
    Poziom 17  

Witaj
    Jak dlugo masz ta instalacje?
    To sie dzieje w pochmurne dni?
    Czy moze poprostu z dnia na dzien?
    Pzdr.

0
  • #3 11 Sie 2008 19:43
    GrzesB2
    Poziom 2  

Właśnie chodzi o to, że w zasadzie z dnia na dzień. Wróciłem po tygodniowym urlopie, włączam dekoder i brak sygnału, zaprogramowane audycje się nie nagrały... Dzisiaj dzień był słoneczny, a sygnału brak. Dostęp do anteny mam mocno utrudniony więc nie mogę łatwo sprawdzić ustawienia, ale mocowanie jest solidne, na krótkim maszcie (mam świadomość i doświadczenia :( z siłą wiatru) zresztą na pozostałych kanałach jakość się nie pogorszyła. Gdyby częstotliwości, na których nie ma sygnału były jakoś sensownie ułożone, stawiałbym na konwerter, a tak - nie wiem. :?:

Pozdrawiam

0
  • #4 11 Sie 2008 20:01
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Nie wykonanie polecenia moderatora, zgodnie z regulaminem forum, kwalifikuje temat do zamknięcia.

0