Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips ID937 problem z ładowaniem?

primo123 11 Sie 2008 16:20 5685 4
  • #1 11 Sie 2008 16:20
    primo123
    Poziom 11  

Zakupiłem telefon bezprzewodowy Philips ID937 i mam z nim mały problemik...po położeniu na bazę ładuje się i coś nie może tego procesu ukończyć. Na oryginalnych akumulatorkach 650 mAh po ponad 60-godzinnym ładowaniu, wskaźnik ładowania nadal miga...akumulatorki na pewno się ładują, bo po kilku godzinach można telefonu normalnie używać, ale co może być powodem tego, że telefon nadal pokazuje animację ładowania? pomiędzy bazę a słuchawkę wpiąłem amperomierz i pobór prądu wygląda następująco: na początku 84mA ciągnie non stop, a po paru godzinach (tak jakby po zakończeniu ładowania) 2 sekundy 1mA i 7 sekund 84mA i tak w kółko. Czy może to oznaczać, że już jest naładowany, czy po prostu coś mu "odbija"?

P.S. Telefon NA PEWNO po prawidłowym naładowaniu do końca powinien pokazywać pełną baterię, bo tak napisali w instrukcji ;) to tak na wypadek gdyby ktoś napisał, że prawidłowe jest pokazywanie tej animacji ładowania gdy telefon stoi na bazie :)

0 4
  • #2 11 Sie 2008 21:47
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

Normalne. Poczekaj kilka cykli rozładowania.

0
  • #3 12 Sie 2008 10:38
    primo123
    Poziom 11  

ale zarówno telefon jak i akumulatorki nie są nowe, tylko używane, więc sporo cykli mają za sobą...chodzi mi tylko o to, czy po tych paru godzinach ładowania gdy zaczyna przełączać pomiędzy 1mA i 84mA co kilka sekund jak opisałem wcześniej, to tak naprawdę oznacza to, że są już naładowane i tak powinien się zachowywać? bo nie wiem czy nie przeładuje akumulatorków po jakimś czasie? może proces ładowania prawidłowo się kończy a coś jest z softem i animacja ładowania po prostu dalej sobie mruga?

0
  • #4 12 Sie 2008 20:54
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

To daj nowe. Te maja za duży opór wewnętrzny. To co mierzysz to tzw. próbkowanie. Poczytaj o teorii ładowarek..

0
  • #5 13 Sie 2008 15:24
    primo123
    Poziom 11  

dałem nowe i zachowuje się identycznie

0