Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips ID937 problem z ładowaniem?

11 Sie 2008 16:20 5832 4
 • Poziom 11  
  Zakupiłem telefon bezprzewodowy Philips ID937 i mam z nim mały problemik...po położeniu na bazę ładuje się i coś nie może tego procesu ukończyć. Na oryginalnych akumulatorkach 650 mAh po ponad 60-godzinnym ładowaniu, wskaźnik ładowania nadal miga...akumulatorki na pewno się ładują, bo po kilku godzinach można telefonu normalnie używać, ale co może być powodem tego, że telefon nadal pokazuje animację ładowania? pomiędzy bazę a słuchawkę wpiąłem amperomierz i pobór prądu wygląda następująco: na początku 84mA ciągnie non stop, a po paru godzinach (tak jakby po zakończeniu ładowania) 2 sekundy 1mA i 7 sekund 84mA i tak w kółko. Czy może to oznaczać, że już jest naładowany, czy po prostu coś mu "odbija"?

  P.S. Telefon NA PEWNO po prawidłowym naładowaniu do końca powinien pokazywać pełną baterię, bo tak napisali w instrukcji ;) to tak na wypadek gdyby ktoś napisał, że prawidłowe jest pokazywanie tej animacji ładowania gdy telefon stoi na bazie :)
 • Specjalista od telefonów
  Normalne. Poczekaj kilka cykli rozładowania.
 • Poziom 11  
  ale zarówno telefon jak i akumulatorki nie są nowe, tylko używane, więc sporo cykli mają za sobą...chodzi mi tylko o to, czy po tych paru godzinach ładowania gdy zaczyna przełączać pomiędzy 1mA i 84mA co kilka sekund jak opisałem wcześniej, to tak naprawdę oznacza to, że są już naładowane i tak powinien się zachowywać? bo nie wiem czy nie przeładuje akumulatorków po jakimś czasie? może proces ładowania prawidłowo się kończy a coś jest z softem i animacja ładowania po prostu dalej sobie mruga?
 • Specjalista od telefonów
  To daj nowe. Te maja za duży opór wewnętrzny. To co mierzysz to tzw. próbkowanie. Poczytaj o teorii ładowarek..
 • Poziom 11  
  dałem nowe i zachowuje się identycznie