Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki piec gazowy do c.o i c.w.u

11 Sie 2008 19:56 12541 9
  • Poziom 18  
    Witam! Mam prośbę, żeby fachowcy poradzili mi jaki mam wybrać piec gazowy dwu funkcyjny wiszący z otwartą komorą spalania. Do ogrzania jest ok. 100 m kwadratowych powierzchni użytkowej plus korytarz ok. 10 m kwadratowych. Do wyboru są dwa piece:
    1. GCO-DP-13-10 - 13/24 producent TERMET
    2. ZW 14-2 DV AE 23 producent JUNKERS
    Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    oba piece sa dobre, patrz na dostep do serwisu bo kocioł nie kupuje się na okres gwarancji tj. 2 lata lub 3. , pomyśl o możliwym czasie reakcji serwisu na zgłoszenie awarii, w durzych miastach jest to mało istotne bo jest na miejscu gorzej w małych miastach gdy serwis jest 30-50 km od domu a awaria trafi się w sobote

• Moderator na urlopie...
    Jak słabo stoisz z kasą, to kup te, o które pytasz. Jednak lepszym rozwiązaniem są kotły kondensacyjne, lub słabsze nieco - z zamkniętą komorą spalania. Oba są bezpieczne dla użytkownika, a kondens oszczędza twoją kasę na gaz
  • Poziom 18  
    Witam. A może powiecie coś o piecu SEMIA C24.Który z tych trzech jest najlepszy na moje potrzeby.Pozdrawiam.

Jakoś piece do układu CO się nie nadają, polecałbym raczej kocioł. A co to za coś, to SEMIA C24 ?
  • Poziom 18  
    Witam! Tutaj jest adres:http://www.saunierduval.pl/catalogsitelet/product1.asp?cn=BOILERS&st1=Kot%C5%82y+standardowe&st2=Kot%C5%82y+dwufunkcyjne+z+zap%C5%82onem+elektronicznym&st3=Otwarta+komora+spalania&st4=SEMIA+C+24

Zapoznałem się i w/g mnie nic specjalnego
    1. Prz ogrzewaniu 100 m mieszkania nastawiona moc zawsze będzie minimalna, czyli max = min, bo musi być ustawiony na te 9 kW, czyli nie będzie modulował
    2. Jest to kocioł z otwartą komorą spalania, a z tego się już ucieka, bo są mało bezpieczne i mało efektywne - sprawność
    3. Jak z serwisem w Twojej okolicy ?, bo u mnie serwis jest DENNY, słyszałem, że np. w Elblągu też baaaardzo słaby.
  • Poziom 18  
    Witam! Dzięki za odpowiedź. U mnie to tego kotła jest serwis 6 km ode mnie i cało dobowy.Ale jeszcze chciał bym się dowiedzieć coś o kotle BERETTA Ciao II 14/21i.Tutaj są dane tego pieca:http://www.beretta.pl/berettapl/web/pol/catalog/producttechnicaldata.jsp?id_prodotto=94Pozdrawiam.

Szczerze mówiąc, montowałem kiedyś taki kocioł, ale przysporzył klientowi wiele problemu. Był zasilany gazem płynnym i słyszałem od serwisanta, że na tym gazie ten kocioł się nie sprawdza i tak właśnie było.
    Może zaproponuję IMMERGAS, ponieważ moduluje od 4,5 kW i w cieplejsze dni też będzie pracował oszczędnie. Odwiedź stronę : www.immergas.com.pl i przejrzyj ofertę. Jako jedyna firma na kondensy daje 5 lat gwarancji, a na inne 3 lata.
  • Poziom 18  
    Witam! Dzięki za odpowiedzi i zamykam temat.Pozdrawiam.