Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwszy odtwarzacz Blu-Ray z Chin

xojciectadeuszx 11 Sie 2008 21:11 5304 17
  • #2 12 Sie 2008 13:16
    Zubowski
    Poziom 13  

Hehe następna jednorazowa zabawka made in China.
    Ciekawe ile takie coś pożyje po zakupie bo z reguły taki sprzęt kupuje się na lata ale czy coś takiego będzie działać przez kilka lat? szczerze wątpię.
    Może ktoś będzie miał dość odwagi zakupi ten sprzęt i się wypowie na forum pozdrawiam.

• #3 12 Sie 2008 15:26
    xojciectadeuszx
    Poziom 18  

Będą tacy co kupią, o to spokojna głowa :-) Tylko co będzie po tym??

• #4 12 Sie 2008 15:50
    herrman
    Poziom 14  

Cytat:
    z reguły taki sprzęt kupuje się na lata

Hahaha. Może i faktycznie ludzie kupują dziś sprzęt na lata, ale lat chodzenia to można policzyć na palcach jednej ręki nawet w takich markach jak Sony, Phillips itp. Nie te lata, że sprzęty chodziły i chodziły bez problemów. Zresztą i tak większość marek produkuje sprzęt na bliskim wschodzie lub w europie środkowowschodniej i że posiada metkę taką czy taką to co to za różnica. Ja tam wolę kupić np. DVD Manty bo mają dobry support , aktualizują softy, czytaj wiele formatów, a że po skończeniu się gwarancji trzeba go wyrzucić i kupić nowy to jest normalne, za to kosztuje ze trzy razy mniej niż jakiś Panasonic z wyższej półki, w którym i tak laser padnie rok albo półtora po gwarancji. A doproś się o nowszy soft od renomowanej super marki, coś o tym wiem.

Pozdrawiam.

• #5 12 Sie 2008 18:17
    xojciectadeuszx
    Poziom 18  

No słuszna decyzja kupić cos mniej znanego producenta rozpowszechniającego sprzęt w Biedronce:-p Ja osobiście mam cos z Lildla, ale od sąsiadów od używanych aut :D Sprawuje sie całkiem, całkiem:D Pełna obsługa Dvd, czytnik kart, Usb 2.0!!! A co lepsze jako jedyne jak dotąd spotkałem potrafi obsłużyc dysk twardy 120 Gb:-p A jak ja To zrobiłem?? Proste :D Kupiłem kiedyś jak miałem laptopa kontroler Ide na USb z zasilaczem za 25 pln :-) A ze dysk miał jedna partycje to bez namysłu podłączyłem ( były filmy i Mp3 ) I ku zdziwieniu ruszyło dysk chrobota :-) Długo to sie ładowało do menu ale jak załadowało to chodziło :-) Morał mam taki :-) Kontroler wykrywany był jako pamięć masowa :-) A po podpięciu dysku wykrywał dysk i nadal był pamięcią masową :-) Więc mało znane nie jest takie złe :D Kumpla Sony nie potrafi takich numerów jak moje :D

• #6 12 Sie 2008 19:35
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Bardzo często Manto-podobne maję więcej możliwości niż porządny sprzęt. Kupisz Mante, albo co podobnego i odtwarza wiele formatów.Kupisz Dobrą markę i dvd+r umie, a dvd-r juz nie.
    Kiedyś miałem problem z filmem na płycie dvd z wypożyczalni. Na Hitachi zatrzymywał się itp, a na jakimś noname w wypożyczalni nawet nie zwolnił.
    minusem jest jakość wykonania i trwałość.

• #7 12 Sie 2008 21:31
    cmal
    Poziom 15  

Te mało znane firmy(przynajmniej niektóre) w cale nie muszą być gorsze. Może być taka sytuacja, że producent dopiero zaczyna swoją "zabawę", ale dba o jakość etc. etc. Bo nie jest możliwe żeby przez tyle lat dobrymi markami były wciąż te same firmy i nie dochodziło w tym czasie nowych LEPSZYCH producentów.

• #8 12 Sie 2008 22:12
    Zubowski
    Poziom 13  

herrman napisał:
    Cytat:
    z reguły taki sprzęt kupuje się na lata

Może i faktycznie ludzie kupują dziś sprzęt na lata, ale lat chodzenia to można policzyć na palcach jednej ręki.

Tak masz racje ale nie chodziło mi o lata czyli tak jak stary sprzęt ze działa przez 30 lat i dalej jest w dobrym stanie. Chodziło mi o to ze taki sprzęt NO-NAME ciężko jest znaleźć aby popracował chociaż te 2 lata często jest tak
    że jak kupimy taki sprzęt to często są z nim problemy i trzeba go zanosić do serwisu ja tak miałem trochę razy jedyne z czego jestem zadowolony to z kina domowego manta emperor 2 chodzi bez awaryjnie już prawie 4 lata i nie ma z nim najmniejszego problemu zdaża mu sie że nie moze odczytac jakiejs płyty ale to jest żadkość. Dużo zeczy ktore kupowałem z nieznanych firm poprostu padało po roku dlatego mam bardzo negatywne zdanie o sprzętach typu NO-NAME rodem z chin pozdrawiam.

• #9 13 Sie 2008 09:54
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Nawet jak kupisz sprzęt znanych "renomowanych" marek, to wątpię by 80% z nich wytrzymało 4 lata bez poważniejszej usterki. To co się teraz produkuje to sprzęt na czas gwarancji i potem szybko tak się psuje, że naprawa jest dość kosztowna. Oczywiście są wyjątki. ale to już nie to co 20 lat temu, że sprzęt ma po 15-20 lat i czasem drobna naprawa jest i nadal dobrze działa. Dotyczy to rtv, agd, samochody, elektronarzędzia, itd.

• #10 15 Sie 2008 14:15
    Jarzab M
    Poziom 17  

Ojciec kupil kiedys za gruba kase DVD + VCR firmy Samsung dal za to chyba 1100 ? Ja 2 tygodnie pozniej kupile jakies takie hmm... WIWA? TAk DVD firmy WIWA. Ojca DVD moze zapomnieć o DIVIx'ach, a moja WIW'ka czyta wszystko co jej sie podrzuci bez zająkniecia :) Mam ją dwa lata i nawet lasera nie czyscilem a dodam ze ogladam bardzo duzo filmów ;]

• #11 16 Sie 2008 08:44
    xojciectadeuszx
    Poziom 18  

Haha Samsung mówi sam za siebie :P SIAJsung :-)

• #12 18 Sie 2008 19:04
    slonko42
    Poziom 10  

nie zgodze sie z wami ja kupilem pioneera i sluzy mi jusz 5 rok bez zazutu jedyne co zrobilem to wyczyscilem laserek dalem za niego 3000 i jestem bardzo zadowolony. odtwarza wszyskie formaty bez zazutu i jest ok

• #13 18 Sie 2008 20:09
    xojciectadeuszx
    Poziom 18  

Piąty rok? a divxa potrafi?? Czy może wszystkie formaty MpG:-p

• #14 18 Sie 2008 20:23
    slonko42
    Poziom 10  

wlasnie divxa nie ma ale to dla mnie nie problem bo filmiki mam albo z wypozyczalni albo oryginalne kupowane w sklepie

Dodano po 5 [minuty]:

to nie jest cale kino domowe tylko sam odtwarzacz do napedu muzycznego uzywam wzmacniacza Pioneer VSX-LX60 i 6 kolumn ALTUS 200 chodzi idealnie jak na zywo piekne basy i piekne soprany wszysko czego mi czeba ostatnio zmienilem wzmaka na tego pionera wczesniej mialem technicsa i 2 altysy 300 ale teraz to o niebo lepiej

• #15 18 Sie 2008 20:29
    xojciectadeuszx
    Poziom 18  

Zależy jak długo go używasz.. jeśli raz na jakiś czas to normalne że bedzie działać długo :-) Mój brat dostał na komunię DVD (początki produkcji ) Panasonic a że dostał stertę płyt z muzyka to grało średnio po trzy godziny przez rok. Potem efekty były następujące : nie czytało płyt nagranych szybciej niż 32x ( z wyjątkiem tych lepszych ) a wcześniej czytało jaka mu się dało :-) Delikatnie zarysowaną płytę od razu oddawało z napisem NO DISC. A gdy zagrało za 10 razem to potrafiło przeskakiwać. Za prawie dwa lata kolega pożyczył ta ruinę na dyskotekę. Dodam że te DVD nie było używane przez ten czas. Po godzinie grania padło. Dodam że płyty jakich używał to Verbatim , Dysan, jeśli pamiętacie całe białe Verbatimy z małym czerwonym napisem to bardzo mi brakuje tych krążków jak dla mnie były super. Teraz co roku braciszek kupuje sobie Made In China za 100 pln. I dobrze robi. Bo kasy nie traci a kiedyś na złomie mu się zwróci na następne.
    Sam posiadam Dvd Silver Crest z Niemieckiego LIdla i gra średnio po godzinie dziennie a w soboty odtwarza dwa trzy filmy i jest OK. A płyt mu nie żałuję.

• #16 19 Sie 2008 10:46
    slonko42
    Poziom 10  

nie wiem kto jak uwarza ale ja preferuje sprzety firmowe na pioneerku slucham muzyki prawie codzi4ennie filmek to osobie odgadne co drogi/trzeci dzien(wieczor) jestem bardzo zadowolony jedyne co zrobilem to wyczyscilem laser poniewasz zaczol wolniej czytac plyty ale po tym drobniutkim zabiegu jest dalej ok

• #17 23 Sie 2008 04:37
    piotr-4
    Poziom 2  

Ja preferuje jak kolega firmowy sprzet,mialem wczesniej Mante emperioraII i po roku wymienialem silnik od napedu plyty pochodzil 3 miesiace i padl wiec kupilem zestaw kina domowego Denona plus porzadne glosniki z subwoferem i musze powiedziec ze jakosc dzwieku jest super odsluch naturalnej jakosci dzwieku a porownywalem z roznymi firmowymi sprzetami podobnej klasy i nie maja szans DVD czyta wszystkie formaty bez zadnego zajakniecia a praetwornik obrazu ma rewelacyjny i nikt mi nie powie ze sprzet taniej klasy bedzie mial takie dobre parametry i dla tego jest taki tani i krotko zywotny.:D

• #18 23 Sie 2008 05:06
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Kilka lat temu to grałem na CD wyjętego ze spalonej wieży. Brak było nazwy (może starte ze starości, bo wieża z lat 1988-1989).
    Nie dawno sprawdzałem i nadal czyta bez problemu. Czyta wszelkie CD, CD-RW, CD-rom z danymi (z tym trzeba uważać, bo jest jeden wielki pisk). Minusem jest, że ma spore wymiary.