Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica acz3101p pracuje na okraglo...

11 Sie 2008 21:45 2951 5
  • Poziom 2  
    Lodowka wcale sie nie wylacza, pracuje caly czas. Wymieniony zostal termostat. Gdzie jeszcze moze byc przyczyna problemu?
    Dziekuje za wskazowki!
  • Specjalista AGD
    Ubytek czynnika-gazu, nieszczelność.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Jeżeli pracuje non stop i ma problem z osiągnięciem normalnych
    parametrów to ubytek czynnika ( problem z określeniem miejsca nieszczelności przy małych wyciekach) wymienić wtedy trzeba cały parownik.
    Jeżeli pracuje non-stop i chłodzi ekstremalnie to mniejszy problem i
    można wpuścić w to serwis
  • Poziom 15  
    Przyłaczę się do tematu,
    a ile mniej wiecej, średnio powinna "chodzić" taka lodówka w ciągu doby?

Zauważyłem, że moja chodzi za długo, chłodzi w porządku, ale wyłacza się około 5-6 razy na dobę po 20 minut, wychodzi na to ze 22,5h chodzi, a tylko 1,5h odpoczywa!

Nie jest tak, że powinna chodzić 50/50?
  • Poziom 10  
    Miałem ten sam model lodówki, po czterech latach ten sam problem, pracowała praktycznie całą dobę i coraz słabiej chłodziła, aż przestała. Oczywiście przyczyną był ubytek czynnika w wyniku nieszczelności parownika (prawdopodobnie dziura), można to sprawdzić tylna ścianka wewnątrz lodówki powinna się ruszać, tam znajduje się parownik, po prostu izolacja się odkleiła. Niestety te modele tak mają, naprawa około 300-400 zł, polega na wstawieniu nowego parownika wewnątrz lodówki, ale tylko jeżeli zamrażalnik jest na dole. Ja nie skorzystałem kupiłem nową ale juz nie tej firmy.