Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik pomiaru temperatury wew i na zew samochodu

mrcmnht 11 Sie 2008 22:12 1422 3
  • #1 11 Sie 2008 22:12
    mrcmnht
    Poziom 9  

Witam serdecznie.

Mam pytanko. Dostałem czujnik do zamontowania w aucie, który wskazuje temp. na zewnątrz i wewnątrz auta. Nieststy nie mam do tego żadnej instrukcji jak to używać. Nazywa się to Black Ice. Podłącza się to pod zapalniczke jednak ma to urządzonko drugi kabelek z czujnikiem temperatury chyba który trzeba umieścić na zewnątrz. ale dokładnie nie wiem jak. Gdzie to wetknąć? Urządzenie to ma pare przycisków do ustawiania i to wszystko. Dla jasności załączam fotki:Czujnik pomiaru temperatury wew i na zew samochodu(z przodu)Czujnik pomiaru temperatury wew i na zew samochodu(z tyłu)Czujnik pomiaru temperatury wew i na zew samochodu(i cały zestaw)Jak podłączam pod zapalniczke to działa to znaczy jest podświetlony ale nie bardzo wiem jak to ustawić. Pomóżcie!!

• Fibaro
  • #2 11 Sie 2008 22:29
    mk64
    Poziom 14  

U mnie w oplu astrze czujnik temp. zewn. znajdował się za przednim zderzakiem po lewej stronie.

• Fibaro
  • #3 12 Sie 2008 08:13
    stomat
    Specjalista elektryk

Nic tu nie ustawiasz poza wyborem czy stopnie C czy F ale widzę że masz włączone na C. Jak temperatura na zewnątrz będzie sprzyjała oblodzeniu jezdni to włączy się dioda ostrzegawcza i pewnie jakiś alarm akustyczny. Czujnik zamocuj gdzieś na zewnątrz w miejscu "przewiewnym" z dala od rzeczy które się grzeją w czasie jazdy (chłodnica, silnik, rura wydechowa, itp). Miejsce w przednim zderzaku jest idealne. Choć nie jedyne.

• Fibaro
  • #4 12 Sie 2008 21:21
    mrcmnht
    Poziom 9  

ok. spróbuje tak zrobić jak piszecie

dzięki

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME