Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konkurs!!! -instrukcje dla początkujących- ZAKOŃCZONE

30 Sie 2008 10:55 29869 109
  • #61 30 Sie 2008 10:55
    11111olo
    Poziom 43  

Mam ciekawszy pomysł. Zrobić multi poradnik.
    Często nowi nie wiedzą jak zrobić 'proste rzeczy' typu:
    - jak udostępnić pliki,
    - jak podłączyć drukarkę,
    - jak skonfigurować połączenie z internetem.

Wiem że brzmi to śmiesznie, ale dużo takich pytań trafia na elektrodę.

Dam przykład na podstawie drukarki.

Załóżmy że ktoś 'zielony' nie ma o tym pojęcia. Klika poradnik i przechodzi kolejne punkty.
    Ma np. do wyboru:
    - jak zainstalować drukarkę
    - drukarka nie chce drukować
    ....

Klika pierwszy.
    Kreator pyta jaki ma typ złącza (usb, lpt) wraz ze zdjęciami żeby było wiadomo o co chodzi.
    Załóżmy że usb. Więc prosi o podłączenie kabla - ty też zdjęcie gniazd i kabla, włączenie drukarki, (teraz powinno wykryć drukarkę), włożeniu nośnika do napędu (zwykle CD) itd.

A co do drugiego punktu.

Sprawdź czy jest podłączona do sieci 230V~
    Sprawdź czy jest podpięty kabel sygnałowy (USB, LPT)
    Sprawdź czy jest włożony papier
    Sprawdź czy jest tusz (toner)
    Sprawdź czy jest zainstalowana w systemie

Jeśli to nie pomaga

Spróbuj wydrukować stronę testową z poziomu drukarki
    i jeśli drukuje
    spróbuj z poziomu systemu

Jeśli nie drukuje
    być może jest uszkodzona głowica itp.

Oczywiście nie wyczerpałem tematu a jedynie dałem zarys. Jeśli forum byłoby zainteresowane to proszę o odzew.

• #62 30 Sie 2008 15:19
    markovip
    Poziom 34  

11111olo napisał:

- jak skonfigurować połączenie z internetem.

Dziś na elektroda.pl dowiemy się jak skonfigurować połączenie z internetem :D

Chociaż dla noobków instrukcja do 'TeleZdrady' by się przydała, sam pamiętam jak się z tym za pierwszym razem męczyłem ;)

Pozdrawiam

• #63 31 Sie 2008 19:03
    niutat
    Poziom 37  

O widzę że wystąpiliśmy z elektritem w roli naiwny... znaczy się dobrodusznych userów, trzymam kciuki za instrukcję kol. Mati8dwa, może będą jakieś punkty i tantiemy, będzie co rozdawać :D

• #65 01 Wrz 2008 16:29
    zdzichu6969
    Poziom 23  

nie trafiłes w tematyke...

• #66 01 Wrz 2008 17:08
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #67 01 Wrz 2008 20:20
    Conrad.
    Poziom 13  

Będzie więcej, nie bój sie.
    Tematykę można samemu wybrać, jest taka bo mało ludzi przesiaduje na irc'u.

• #68 10 Wrz 2008 08:33
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #69 15 Wrz 2008 00:51
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #70 15 Wrz 2008 15:13
    natan14
    Poziom 21  

Starczy :).

• #71 18 Wrz 2008 01:09
    sharpish
    Poziom 9  

zostało 12 dni :)

• #72 23 Wrz 2008 10:24
    msichal
    Poziom 21  

Hmm ja może tak "postowo", nie mam jak zrobić filmiku, więc wytłumaczę cały pkt. 1 REGULAMINU elektrody :D

Code:

1. Regulamin forum dyskusyjnego

1. Nie wolno na forum wysyłać materiałów uzyskanych NIELEGALNIE, np. Zdjęcie artykułu z gazety zrobione w sklepie aparatem, lub płatny program, ściągnięty z internetu.
       2. Nie wolno wysyłać na forum SPAMU(reklam).
       3. Użytkownik jest odpowiedzialny za pliki lub informacje, które wysłał na forum.
       4. Wszystkie spory osobiste, pogandaki itp. należy wysyłać wyłącznie na PW.(prywatna wiadomość)
       5. Każdy użytkownik ma prawo do TYLKO jednego konta, za skutki udostępniania loginu/hasła odpowiada UŻYTKOWNIK.
       6. Użytkownik ma obowiązek słuchać rad moderatora(np. poprawienia ortografii)
       7. Administrator, Moderatorzy, Nadzorcy nają prawo do:

7.1 wydania upomnienia lub polecenia,
              7.2 korekty - tytułu tematu, zawartości treści, pisowni lub błędów,
              7.3 korekty - w polu podpisu: rozmiaru i koloru tekstu, treści zakłócających przeglądanie forum oraz treści niezgodnych z prawem,
              7.4 korekty - w polu identyfikacyjnym użytkownika: emblematu (avatara), nazwy użytkownika (nick`a) lub miejscowości, jeżeli zawierają treści ogólnie przyjęte za nieprzyzwoite i naruszają normy prawno-obyczajowe oraz treści pozbawione związku z ich przeznaczeniem
              7.5 usunięcia załącznika do wiadomości, nie spełniającego odpowiednich wymagań lub korekty jego zawartości bądź zmiany rozmiaru.

8. Moderator ma prawo usuwania wiadomości, przenoszenia jej do dowolnego działu oraz zamykania tematu jeżeli stwierdzi, że dana wiadomość:

8.1 obniża ogólny poziom forum,
              8.2 została napisana w sposób niezrozumiały (niepoprawna pisownia, popełnienie błędów ortograficznych, użycie slangu młodzieżowego lub branżowego),
              8.3 została napisana w nieodpowiednim dziale,
              8.4 została napisana przy braku związku z tematem.

9. Moderator nie ma obowiązku poinformowania strony zainteresowanej o działaniach moderacyjnych wykonanych na danej wiadomości czy temacie. Opis działań moderatorów jest dostępny na stronie głównej forum po prawej stronie.
      10. Podczas pisania wiadomości nie jest dozwolone:

10.1 pisanie jednakowych postów lub tematów w różnych działach forum,

10.2 pisanie wiadomości nic nie wnoszących do dyskusji np.: dziękuję, sprawdzę jutro (dozwolone jest podziękowanie za pomoc, co jest jednoznaczne z zakończeniem tematu),
              10.3 zamieszczanie małych załączników jeden po drugim, wysyłanie kilkunastu odpowiedzi z małymi załącznikami,
              10.4 pisanie postów nie związanych z tematem, ironizowanie w formie docinek czy uśmieszków,
              10.5 ciągłe zakładanie nowych tematów oraz zakładanie tematów w niewłaściwym dziale forum,
              10.6 załączanie plików (schematów) nie związanych z prowadzonym tematem w działach do tego nie przeznaczonych,
              10.7 propagowanie i przepisywanie innych stron internetowych bez wyraźnej potrzeby i związku z tematem,
              10.8 prześladowanie, obrażanie , ośmieszanie, używanie niecenzuralnych słów pod adresem innych użytkowników, stosowania różnych form zaczepki, złośliwości i kpin, ogólnie przyjętych za naruszenie netykiety i kultury obcowania na forum (wymiana osobistych uwag tylko na PW),
              10.9 pisanie z użyciem slangu młodzieżowego (branżowego), notoryczne popełnianie błędów ortograficznych, pisanie z użyciem przycisku "Caps Lock" (wszystkie litery duże) zarówno w tytule jak i w treści tematu,
              10.10 zamieszczanie plików (schematów i załączników) znajdujących się już w bazie Elektrody lub w sieci Internet (można zastosować odpowiedni odsyłacz) w celu zdobywania dodatkowych punktów.
              10.11 zamieszczanie odsyłaczy do materiałów o charakterze krótkotrwałym, których aktualność po określonym czasie wygasa, takich jak wszelkie linki do aukcji, ofert promocyjnych, wyprzedaży i itp.

11. W temacie wiadomości należy dokładnie zawrzeć całą istotę wysyłanych informacji. W działach serwisowo - naprawczych w tytule należy obowiązkowo podać dane sprzętu w sposób niezbędny do jego identyfikacji, np.: rodzaj sprzętu, markę i model naprawianego urządzenia jak również, w formie skrótowej lub symbolicznej, charakter uszkodzenia (problemu). Nie zezwala się na:

11.1 umieszczanie w tytule tematu terminów zastępczych jak: "pomoc", "problem", "pilne"itp.,
              11.2 stosowania w temacie "ozdobników"z wykorzystaniem znaków alfanumerycznych lub emotikonów np. "!!!!!!!!!!!!!!!!" "????????" "******"

12. Udzielanie porad uznanych za szkodliwe bądź bezwartościowe podlega regulaminowym restrykcjom.
      13. Nie będą tolerowane przypadki wykorzystywania archiwalnych tematów w celu zdobycia dodatkowych punktów, poprzez ich odświeżanie i dopisywanie treści nie wnoszących nic nowego do tematu.
      14. Przed napisaniem nowego tematu każdy użytkownik jest zobowiązany do zapoznania się z zawartością danego działu oraz zawartych w nim ogłoszeń (niebieskie tematy). Powinien również użyć lokalnej wyszukiwarki w celu upewnienia się, czy temat nie był już poruszany na forum (link szukaj u góry strony).
      15. Wszyscy polscy użytkownicy forum podlegają tej samej ocenie w zakresie: poprawnej pisowni, ortografii i sposobu logicznego formułowania myśli. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie.
      16. Za podstawowe przesłanie w działalności na forum uznaje się bezinteresowność, własną inicjatywę i przedsiębiorczość użytkowników. Nie będą akceptowane wszelkie formy lenistwa, i roszczeniowego charakteru prezentowane przez użytkowników.

Po prostu "uprościłem" regulamin, niestety wiele punktów już nie da się bardziej :D

• #73 24 Wrz 2008 15:45
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #74 24 Wrz 2008 16:19
    msichal
    Poziom 21  

Jeśli będę miał czas to może wykombinuję wersję audio-wizualną :D

• #75 27 Wrz 2008 20:38
    Zumo
    Poziom 21  

~kinga~ napisał:
    Nie za wiele ma wspólnego z wersją audiowizualną ;)

Cytat:
    Pomysły własne mile widziane

he,he :D

• #76 29 Wrz 2008 04:35
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #77 30 Wrz 2008 21:36
    sharpish
    Poziom 9  

Oto moja propozycja, z góry (bo filmik jest niżej) przepraszam za jakość. To wszystko co udało mi się wycisnąć.

Link

Capture: Camstudio
    Montaż w VideoMach
    Dźwięk w rejestratorze
    Tak czy siak najlepiej przeglądać w trybie fullscreen. Pozdrawiam.

Co do ostatniego zdania, to chodziło mi o zadawanie pytań do opisywanych już wcześniej problemów.

• #78 01 Paź 2008 02:01
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #79 05 Paź 2008 19:19
    sharpish
    Poziom 9  

szukałbym podtekstów :D
    Macie coś przeciwko żebym polecił Wam jakąś piosenkę dodając link?

• #80 05 Paź 2008 19:43
    zdzichu6969
    Poziom 23  

Taaa, nikłe szanse..

• #81 06 Paź 2008 01:21
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #82 08 Paź 2008 16:33
    Olek II
    Moderator

Witam, do Mati8dwa, popraw błędy. Myślę że z "dużom szybkościom" to zrobisz. Pozdrawiam.

• #83 08 Paź 2008 17:15
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #84 08 Paź 2008 17:26
    Zumo
    Poziom 21  

Dzięki :P
    Bo już myślałem że film zostanie niezauważony :D
    Dziękuje też tym którzy na mnie głosowali ;)

• #85 08 Paź 2008 17:31
    zdzichu6969
    Poziom 23  

Dziękuje;):) wszystkim za głosy. Pozdrawiam:P

• #86 08 Paź 2008 18:23
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

Gratuluje laureatom...

A teraz mam pytanie do administracji;
    Czy teraz po ogłoszeniu wyników nowo rejestrujący się użytkownicy będą „zmuszani” do obejrzenia instrukcji? Bo chyba to był jeden z celów tego konkursu…

• #87 08 Paź 2008 19:45
    sharpish
    Poziom 9  

Dzięki za głosy. :) Nie będę się rozpisywał, nikt nie lubi długich przemówień. Pozdrawiam.

• #88 09 Paź 2008 15:24
    Mati8dwa
    Poziom 10  

Bardzo dziękuję za głosy i gratuluję wszystkim uczestnikom :P.

• #89 13 Paź 2008 14:48
    eternal656
    Poziom 12  

siudme jest takie sobie

• #90 14 Paź 2008 00:13
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto