Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV 1.9 TDI tablica rozdzielcza

12 Sie 2008 12:18 22609 8
  • Poziom 9  
    Witam
    Interesuje mnie jakie wskażniki powinny sie świecić w momencie załączenia zapłonu, i chwilę potem.
    Nie pali mi się np. kontrolka otwartych drzwi, coś jest nie tak. Proszę o pomoc, gdzie szukać błędu, co sprawdzić i co wymienic. Z góry dzięki
  • Poziom 32  
    Wymień na auto które ma taka kontrolkę bo u ciebie niet budjet
  • Poziom 12  
    Witam

Droga Agato zamieszczam zdjęcia tablicy od Golfa 4 1.6 16V, są one bardzo podobne. Jeśli nie świeci Ci się kontrolka od otwartych drzwi, to albo jej nie ma albo było kiedyś coś tam majstrowane i wtyczka nie została podłączona (u mnie w golfie też ta kontrolka się nie świeci, zapala się dopiero po otwarciu bagażnika).

https://obrazki.elektroda.pl/29_1218572513.jpg

po paru sekundach zostają zapalone 2/3 kontrolki jedna to EPC, druga od ładowania a trzecia od hamulca ręcznego (jeśli masz go zaciągniętego:))
  • Poziom 9  
    dzieki za odpowiedź. Wychodzi na to że nie mam kontrolki otwartych drzwi :-)
    Może znasz przyczynę dziwnego zachowania się wskazówki od temperatury? Raz się podniesie i jest dobrze, a innym razem po jakimś czasie opada, a czasami nawet nie chce się podnieść. Będę wdzięczna za odp.
    pozdr
  • Poziom 11  
    W moim golfie z 2002 roku jest i działa wskaźnik otwarcia drzwi. Oczywiście po włączeniu zapłonu świeci kontrolka a przy próbie jazdy jest sygnał akustyczny i komunikat tekstowy na wyświetlaczu komputera. Kwestia źle działającego wskaźnika temperatury (miałem podobne objawy jak opisujesz) została u mnie rozwiązana poprzez wymianę czujnika. Koszt oryginału to około trzydzieści kilka złotych a czas wymiany to kilka minut.
  • Poziom 9  
    tak też myślałam , że to wina czujnika, tylko nie mam pojęcia gdzie go szukać. Możesz przesłać zdjęcie gdzie on znajduje sie u Ciebie?
  • Poziom 31  
    Agata podziel sie ze swiatem jaki masz tam silnik to napewno dowiesz sie gdzie jest ten czujnik.
  • Poziom 9  
    tak jak napisałam w tytule wiadomości TDI oraz
    95 KM, rocznik 99, czy coś jeszcze jest potrzebne?
  • Poziom 11  
    Zrobienie czytelnego zdjęcia jest dość trudne ale stojąc przed komorą silnika czujnik jest zamontowany w bloku z prawej strony silnika nad połączeniem ze skrzynią biegów (niewidoczny patrząc od góry). Możliwa jest jego wymiana bez demontażu ozdobnej pokrywy silnika. Jest wsuwany do bloku silnika i zabezpieczony zawleczką zatem praktycznie nie potrzeba narzędzi ale przyda się sprawna drobna dłoń. Instalowane czujniki mogą mieć różne oznaczenia (cyferki i kolory) i najlepiej przed zakupem upewnić się jaki jest w twoim samochodzie. W moim przypadku pasował taki czujnik: http://allegro.pl/item410835923_czujnik_temperatury_audi_a3_a4_a6_a8_passat_golf.html