Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon IP4500 możliwości stosowania zamienników kartridży

xbox3600 12 Sie 2008 17:07 4583 3
  • #1 12 Sie 2008 17:07
    xbox3600
    Poziom 16  

Witam

Chciałem zasięgnąć informacji co do drukarki Canon IP 4500 . Konkretnie chodzi mi o drukowanie na zamiennikach . Czy w tym wypadku wymiana czipów jest konieczna ? . Czy można po prostu dolewać tusz do oryginalnych zasobników .

0 3
  • #2 15 Sie 2008 18:03
    Mirocha
    Poziom 11  

Witam
    Wymiana chipów to drbnostka. Do zamienników, przynajmniej w przypadku (activejeta) jest dołączone wszystko czego potrzebujesz, chwytak, obcinak i instrukcja. Cała operacja wymiany trwa może 30 sek. Ale problem zaczyna się gdy chip sie uszkodzi lub po prostu zużyje. Oryginalny kartridge kosztuje około 40 zł. (zamiennik 5 może 6 zł)a wiec koszty drukowania rosną bardzo. Rozmawiałem także ze sprzedawcą u którego zaopatruje się w tusze od lat, twierdzi on że jeżeli oryginalny kartridge zostanie zużyty do końca (drukarka zasygnalizuje wymianę ) to potem mogą wystąpic problemy z chipem. Co do dolewania , uzupełniania oryginałów nie wypowiadam się bo nie próbowałem

0
  • #3 24 Wrz 2009 11:16
    foytec
    Poziom 10  

Dolewać można tylko trzeba mieć dobry atrament. Nie polecam atramentu z allegro można się nie miło rozczarować.

0
  • #4 24 Wrz 2009 12:37
    obsid
    Poziom 25  

Drukarka IP4500 może być eksploatowana z tzw. zamiennikami, jednak należy pamiętać o następujących szczegółach:
    - najtańsze, najbardziej popularne zamienniki sprzedawane są bez chipów, więc sam chip należy przełożyć z pustego kartridża (posiadającego chip),
    - jeśli wymiana nastąpi po tym, jak drukarka zasygnalizuje całkowity brak atramentu, chip zostanie już zapisany tą informacją - pomocny może być tutaj tzw. reseter chipów, który jednak dla CANONA kosztuje ponad 80 PLN (dla EPSONÓW kilkanaście PLN),
    - jeśli chip nie zostanie zresetowany, sterownik drukarki będzie podawał informację o braku atramentu - drukowanie jest możliwe, należy kilka sekund przytrzymać przycisk gotowości,
    - drukarki CANON są niezwykle wrażliwe na rodzaj atramentu - akurat głowica IP4500 dość łatwo ulega zaschnięciu / zatkaniu - a koszt nowej dochodzi do 200PLN,
    - jeśli już decydujemy się na zamienniki, należy kupować cały kartridż z atramentem - dolewanie w przypadku CANONA nie za bardzo się sprawdza.

Oczywiście obowiązuje zasada, żeby przynajmniej raz w tygodniu podrukować coś na drukarce, nie dopuszczając tym samym do zaschnięcia głowicy.

0