Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

System nie startuje, reset w kółko po zaniku zasilania.

dybas 12 Aug 2008 17:40 3984 5
    dybas
    Level 37  
    Sprzęt: płyta MSI KT4V, HDD Maxtor 80 GB, zasilacz Modecom 350W, RAM 512 MB, grafika GF4Ti.

Problem wystąpił po zaniku zasilania.
    Pokazuje się komunikat z przeprosinami, że system nie uruchomił się (białe litery, czarne tło).
    Nie można wybrać trybu awaryjnego (w tym momencie nie działa klawiatura).
    Następuje odliczanie do trybu normalnego, ukazuje się logo Windows XP, następnie na ułamek sekundy bluescreen z komunikatem o błędzie grożącym uszkodzeniem i reset.
    W trakcie testu systemu można wejść do BIOSu (klawiatura działa). Próbowałem robić reinstalację, jednak za każdym razem system chce uruchomić się z dysku (mimo przestawienia opcji w BIOSie).
    Robiłem też tak: odpiąłem HDD, uruchamiam z płyty CD, włączam HDD.
    Wtedy wyskakuje komunikat: "Plik INFtxtsetup.sif jest uszkodzony lub nie ma go, stan 2".
    Klawiatura nie działa, instalacja niemożliwa.
    Proszę o wskazanie możliwej przyczyny, oraz ewentualnie sposobu postępowania. Z góry dziękuję i przepraszam, ale komputery to nie moja działka.
  • Helpful post
    TMK_M
    Level 22  
    A czy wogole zaczyna sie uruchamiać z plyty?
    Czy w momencie zanim zacznie się uruchamiać system to słychać żeby cd rom sie rozpędzał?
    Wskakują jakieś literki?
    Trzeba nacisnąć dowolny przycisk aby uruchomić instalator z cd jak tylko zacznie się wczytywać bo w przeciwnym razie zabootuje z dysku twardego.
    Sorki za takie pytania, ale jak piszesz ze komputery to nie twoja działka to nie wiem w jaki sposób pytania zadawać
    dybas
    Level 37  
    Otóż właśnie nie można nic zdziałać z klawiatury. Ja wiem, że przy instalacji z CD pojawia się komunikat "dowolny klawisz spowoduje rozruch z płyty CD". Niestety u mnie to nie działa (klawiatura jak martwa). Ja nie jestem informatykiem, ale na elektronice i mechanice znam się.
  • Helpful post
    iron64
    Level 41  
    Jak rozumiem chcesz zainstalować system na nowo, tak?
  • Helpful post
    maxwell055
    Level 16  
    Musisz kombinować na innej płytce... Spróbuj powyciągać zbędne do instalacji podzespoły (karty dźwiękowa, sieciowa, drukarka, różne urządzenia usb.) Spróbuj uchwycić bluescreen przyciskiem pause. Podaj logi błędu. Może masz coś z klawiaturą/portem PS/2. Podmień klawę. Zresetuj ustawienia zworką clear CMOS. Ten zanik zasilania - w jakich okolicznościach? Sprawdź kable prądowe/po dociskaj je. Spróbuj podmienić zasialcz.

Więcej mi do głowy nie przychodzi :D
    dybas
    Level 37  
    Po uzyskaniu dodatkowych wskazówek, przełożyłem HDD do drugiego komputera jako "slave". System przeskanował go i pousuwał masę jakichś plików. Po powrocie na swoje miejsce Windows uruchomił się. Teraz będę mógł zainstalować system od nowa. Dziękuję wszystkim za pomoc.