Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SHARP 70GS-61S Włacza sie na kilka sekund i sie wyl

sebus77 12 Aug 2008 18:18 1911 5
 • #1
  sebus77
  Level 12  
  Witam
  Mam problem z telewizorem jak w temacie czyli SHARP 70GS-61S.Po wlaczeniu włacza sie na kilka sekund i sie wylacza. Po samoczynym wylaczeniu trzaski w glosniku.Po podciagnieciu u2 widac paski.Napiecia z przetwornicy pomierzone wszystie ok.Na szynach ok 4.2V. Dioda zielona raz miga przy wlaczeniu, ale pozniej jak nacisne obojetnie jaki klawisz na pilocie to pomaranczowa kilka razy miga, czy to w tym modelu jest normalne czy to sygnalizacja usterki?
 • #2
  jez
  Level 31  
  Sprawdz - wymien-
  1 - D615 i Q606
  2 - moze byc uszkodzony tor fini - sprawdz szczegolnie kondensatory 220 mikro
 • #3
  sebus77
  Level 12  
  Dziekuje za zainteresowanie

  jez wrote:
  Sprawdz - wymien-
  1 - D615 i Q606
  Ta diode i tan tranzystor juz wczesniej sprawdzilem.Kiedyś w telewizorze Grunding miałem ta diode uszkadzona i telewizor sie wlaczał tez na pare sekund i sie wylaczal ale ale obraz byl ok.A w tym telewizorze nie mam obrazu tylko paski.
  2 - moze byc uszkodzony tor fini - sprawdz szczegolnie kondensatory 220 mikro


  Ta diode i ten tranzystor juz wczesniej sprawdzilem.Kiedyś w telewizorze Grunding miałem ta diode uszkadzona i telewizor sie wlaczał tez na pare sekund i sie wylaczal ale ale obraz byl ok.A w tym telewizorze nie mam obrazu tylko paski.

  Co do uszkodzenia w torze foni to nie jestem przekonany bo po samoczynym wylaczeniu slychac tylko te trzaski jak go pozniej wylacze na pilocie to nie ma tych trzasków.Ale kondensatory dla pewnosci wymienilem.
 • #4
  mietostasiek2
  Level 16  
  Witaj wyciągnij moduł 100hz i przelutuj dokładnie gniazdo nanim napewno są mikro pękniencia i tak się zachowuje SĄ MAŁO WIDOCZNE .Po zatym obowiązkowo C- 330UF-35V w sterowani bazy BU.Pozdrawiam.
 • #5
  sebus77
  Level 12  
  mietostasiek2 wrote:
  Witaj wyciągnij moduł 100hz i przelutuj dokładnie gniazdo nanim napewno są mikro pękniencia i tak się zachowuje SĄ MAŁO WIDOCZNE .Po zatym obowiązkowo C- 330UF-35V w sterowani bazy BU.Pozdrawiam.  Moduł 100hz????, u mnie jest tylko jedna plyta, nie ma modułow
 • #6
  mietostasiek2
  Level 16  
  Żeczywiście pomyliłem chyba modele Sharpa przepraszam.

  Dodano po 5 [minuty]:

  Tutej masz GA-10 chassis więc zacznij od podstawienia czystej pamięci, procesor w TV po chwili przepisze wartości z Epromu do EEpromu i uruchomi sę z średnimi nastawami,potem korekta w trybie serwisowym.Może tu być userka warto sprubować na czystej pamieci.