Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 29pt8520/12 chassis ES1E - nie stroi

elelolo 12 Sie 2008 19:04 3369 9
 • #1 12 Sie 2008 19:04
  elelolo
  Poziom 15  

  Witam.
  TV jak w tytule: 29PT8520/12 chassis ES.1E.
  Problem polega na tym, że zniknęły wszystkie programy i nie da się ich nastroić. Początkowo zanikły na kilka godzin, potem wróciły i przez kilka miesięcy był spokój. Teraz znowu pouciekały. Podczas wyszukiwania programów, widać bardzo delikatne zarysy, jak by coś łapał z bardzo słabej anteny. Jednak się nie zatrzymuje a na wcześniej zapamiętanych programach jest tylko niebieskie tło.
  Wyglądało mi to na głowicę, podstawiłem drugą i to samo.
  Po wejściu w SAM nie pokazuje żadnych błędów w pozycji ERROR, natomiast EEPROM TEST pokazuje fail i różne ciągi znaków.
  Czyli podejrzenie jest na uszkodzoną pamięć.
  Opcje są takie jak na karteczce na kineskopie.
  Podejrzewałem też luty na module cyfrowym, przeleciałem gorącym powietrzem i nic.
  Czy miał ktoś już taki problem w tym TV? Może ktoś dysponuje wsadem?, Znalazłem tylko wsad do modelu 29pt8521/12 i nie wiem, czy będzie pasował?
  A może to nie wsad?

  0 9
 • #2 12 Sie 2008 19:28
  stanislaw piechucki
  Poziom 36  

  Tutaj szukales?.http://master-tv.com/proshivki/tv/Other-eeprom-memory-dump.html

  0
 • #3 13 Sie 2008 05:18
  elelolo
  Poziom 15  

  Oczywiście, nie znalazłem nawet na tej stronie.

  0
 • #4 13 Sie 2008 08:37
  mietostasiek2
  Poziom 16  

  Witaj a pamietałeś po wymianie głowicy o opcjach (wybór typu głowicy) czy stare programy są widoczne choćby po AV out? Pozdrawiam.

  0
 • #5 13 Sie 2008 17:14
  elelolo
  Poziom 15  

  Głowicę wstawiłem z innego Philipsa, taką samą.
  A z tym sprawdzeniem przez AV out, to nie bardzo rozumiem, dlaczego by miały być widoczne?
  A może w service mode zmieniły się ustawienia typu tunera? Ale jakoś nie wydaje mi się, żeby to się mogło samo przestawić.

  0
 • #6 13 Sie 2008 18:59
  mietostasiek2
  Poziom 16  

  Witaj sygnał AV zawsze się sprawdza na out standardowo dla twojej usterki i wielu innych daje to pewność że FBAS jest prawidłowy.Trwa to chwile, proponuje sie do tego przyzwyczaić przy naprawach TV.A wybór Tunera to jest konieczne musisz sprawdzić mogło sie przestawic przy usterce preskalera w starej głowicy.Pozdrawiam.

  0
 • #7 14 Sie 2008 18:03
  elelolo
  Poziom 15  

  Obecnie trochę mniej naprawiam TV, takie czasy, ale wcześniej przez wiele lat było to moje główne zajęcie.
  Nadal nie bardzo rozumiem, co da mi sprawdzenie co jest na wyj.AV, skoro na ekranie w momencie strojenia widzę albo śnieg, albo jakieś delikatne zarysy stacji. Właśnie tak jak by była uszkodzona głowica, ale tą wykluczyłem.
  Tak jak kiedyś TV sam się naprawił, tak teraz odstał dzień na warsztacie i zaczął normalnie pracować, nie trzeba było nawet na nowo stroić. I to mnie właśnie zastanawia. Próbowałem zlokalizować jakieś zimne luty, wyginałem płytę oraz moduł cyfrowy, żadnej zmiany, brak powrotu usterki. W service mode nadal eeprom test wyrzuca jakieś ciągi alfanumeryczne, ale TV pracuje bezbłędnie. Ciekawe jak długo, może znowu kilka miesięcy. TV jest moich rodziców i oddałem im bez dalszego sprawdzania, skoro pracuje. Jak znowu się powtórzy ta usterka, podstawię im drugi. A ten będę musiał dalej męczyć, bo jest w miarę młody i szkoda go kasować.
  Mam małe doświadczenie z chassis ES-1E, więc nadal czekam na podpowiedzi Kolegów.

  0
 • #8 15 Sie 2008 10:46
  mietostasiek2
  Poziom 16  

  Witaj nie jest zawsze tak jak u Ciebie że widzisz śnieg,można też widzieć na TV podczas strojenia tło np. koloru niebieskiego a na AV śnieg pośredniej z jaś np.połamaną treścią i wtedy TV nie musi zdjąć tego tła niebieskiego( bo niepoprawna treść niska amplituda itd. ) żeby CI to pokazać a na zewnętrznym monitorze będziesz jakąś treść sygnału wideo widział i wyciągniesz natychmiast z tego wnioski , robi sie tak Zawsze przy naprawach TV to dziś standart ja sobie nie wyobrażam naprawy TV bez monitora nawet na naprawy domowe zabieram 6 calowy LCD. No cóż w twoim przypadku to normalne nie naprawiasz już TV wiele lat. A na koniec to nie chce krakać i psuć dobrego humoru(długi wekend i w ogóle to chciałbym się mylić) koledze ale z praktyki wieloletniej to bardzo niedobre info. że TV sam się naprawia czasami pachnie to wymianą procesora to samo było w innych chassis Philips. Pozdrawiam serdecznie.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Procesory Philipsa nawet się regeneruje ale skutek zawsze taki ze TV wraca i trzeba myślć o wymianie go.

  0
 • #9 15 Sie 2008 16:25
  elelolo
  Poziom 15  

  Regeneruje się procesor? Jak?
  Co do tego wyj AV, to ja wiem, że się tak sprawdza, ale przy moim problemie, to nie ma żadnego sensu.
  Naprawiam nadal TV, ale nie w takiej ilości jak kiedyś.

  0
 • #10 25 Lip 2009 14:39
  elelolo
  Poziom 15  

  Wracam do tego TV. Tamtego problemu nie udało mi się usunąć, chyba faktycznie procesor jest winny. Do tej pory był używany w połączeniu z tunerem cyfrowym, przez AV. I teraz padło AV. Głos jest, obraz jest bardzo jasny, praktycznie biały, jak by negatywowy i brak synchronizacji, przesuwa się na prawo. Czy to może procesor padł do końca?
  Po wejściu w tryb serwisowy, nie wyświetla żadnego błędu ale nadal pokazuje "eeprom test fail" i różne ciągi znaków. Po teście obraz zrobił się prawidłowy.

  0