Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Grundig 182M - nie chce się przełączyć kaseta-radio

BROWAReq 12 Sie 2008 19:28 814 0
  • #1 12 Sie 2008 19:28
    BROWAReq
    Poziom 14  

Witam
    Dorobiłem wejście AUX w tym radiu korzystając z wejścia sygnału z kasety do procesora audio. Problem polega na tym, że zwierając odpowiednie styki, które były wcześniej odpowiedzialne za przełączanie kasety na drugą stronę, przewijanie, i przełączanie właśnie radio fm - kaseta podłączyłem przez nieuwagę odwrotnie styki i spaliło bezpiecznik. Przemierzyłem jeszcze raz co i jak ma być zwarte i podłączyłem spowrotem do przełącznika, gdzie niestety okazało się, że musi być 9-pinowy ale wtedy jeszcze przełączanie działało tylko musiałem kabelkiem zwierać odpowiednie brakujące styki. Jednak jeszcze raz spaliło bezpiecznik ale nie wiem z jakiej przyczyny.
    Zakupiłem odpowiedni przełącznik 9-pinowy i podłączyłem kabelki do odpowiednich styków.
    Okazało się, że podczas próby włączania radia w pozycji przełącznika ustawionej na Radio FM spala się bezpiecznik, natiomiast w pozycji AUX jest ok. Jednakże przy próbie przełączenia sygnału z aux na fm radio pokazuje przewijanie kasety zamiast się przełączyć na radio fm.
    Z ciekawości sprawdziłem kable, które dochodzą do odpowiednich styków i było wszystko ok, więc podłączyłem znów radio jednak nie zauważyłem, że było przełączone na radio fm, więc standardowo spaliło bezpiecznik. Przełączyłem tak jak powinno być, włożyłem już któryś z rzędu bezpiecznik i teraz przy przełączeniu na radio fm (czyli na pozycję, w której wcześniej radio pokazywało przewijanie) spala od razu bezpiecznik, a przełączenie w pozycję AUX nie niepowoduje żadnej reakcji radia.
    Domyślam się, że pewnie przez te zwarcia coś musiało paść na płycie głównej odpowiedzialnego za przełączanie źródeł sygnału tylko co to może być??
    Czy może to być już coś w procesorze audio? czy da się to naprawić czy lepiej kupić nowe radio?
    Dla pomocy wstawiam linka z tematem w który szukałem odpowiedzi na sposób podłączenia wejścia AUX, gdzie opisane są układy, które znajdują się na płycie głównej: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1060802&highlight=
    pozdrawiam i niecierpliwie czekam na jakiekolwiek wskazówki.

0 0
  Szukaj w 5mln produktów