Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka whirlpool awg650 - łożysko bierne

12 Sie 2008 22:32 2731 2
 • Poziom 2  
  Witam

  Od jakiegoś czasu pralka głośno chodziła aż zaczęła "gumowo" popiskiwać. Jednak dopiero delikatny wyciek wody w okolicach pompy wody zmotywował mnie wreszcie do rozkręcenia pralki.

  Dzięki informacjom na forum doszedłem do momentu wyjęcia bębna ale po wyciągnięciu zawleczki (taki kawałek drutu) bęben nie dawał się wyciągnąć. Ostatecznie odkręciłem kluczem imbusowym śrubę znajdującą się w środku ułożyskowania biernego. Wtedy bęben wyszedł bez problemu, ale ułożyskowanie pozostało.

  Z tego co udało mi się ustalić łożysko się kręci i delikatnie chrobocze - co kwalifikuje je do wymiany. Niestety kręci się też cały zespół łożyska ale w żaden sposób nie daje się wyjąć z obudowy.

  Czy jest jakaś nadzieja dla mojej pralki czy powinienem już ją spisać na straty?

  Pomóżcie - nawet najbardziej ryzykowne scenariusze są do przyjęcia, jako, że pralka w obecnym stanie nie nadaje się do użytku.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 28  
  Do wymiany to było od dawna , a teraz to możesz mieć problem z rozbiórką a jeszcze większy ze złożeniem- po prostu rozpirzona dziura i jak to USTAWIC W OSI!!!!!! i uszczelnić- może być potrzebna nowy zbiornik!?
 • Poziom 2  
  Hej dzięki za tak szybką odpowiedź.

  Niewątpliwie masz rację, rozumiem że dziura się by pojawiła jeśli udałoby mi się wreszcie wyciągnąć ten zespół łożyska biernego.

  W jednym z postów przeczytałem, że jak zespół się przekręci to wtedy są problemy z jego wyjęciem. Prosiłbym o informację dlaczego tak się dzieje i ew. radę jak taki zespół wyciągnąć. Oczywiście o ile wyciągnięcie takiego przekręconego zespołu daje jakąkolwiek szansę na zainstalowanie nowego sprawnego.

  Jeśli jednak potwierdzi się że w takiej sytuacji konieczna jest wymiana całego zbiornika to chyba sobie odpuszczę bo wartość takiej wysłużonej pralki jest symboliczna.