Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polepszenie jakosci odbioru stacji radiowych.

77qwerty77 12 Aug 2008 23:17 7357 10
    77qwerty77
    Level 12  
    Witam wszystkich i proszę o podanie sposobu na polepszenie odbioru jakości radia otóż chodzi o radio w wierzy AIWA, problem polega na tym, ze po podłączeniu anteny która była dołączona do wierzy radio odbiera bardzo niewiele stacji. Jeżeli znacie jakieś sposoby na zwiększenie zasięgu to proszę o podanie lub jeżeli można zmienić antenę to proszę o podanie jakiegoś modelu itp. ale jeżeli da się to zrobić bez zmiany anteny to proszę o napisanie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    77qwerty77 wrote:
    ... Jezeli znacie jakies sposoby na zwiekszenie zasiegu to prosze o podanie lub jezeli mozna zmienic antene to prosze o podanie jakiegos modelu itp.

Np. firma "Dipol" posiada takie anteny.
    Quote:
    ale jezeli da sie to zrobic bez zmiany anteny to prosze o napisanie

Bez dodania (czytaj : instalowania) na dachu to NIE da się.

Zastanawia mnie tylko jedna , wręcz podstawowa rzecz. Jak Ty sobie poradzisz z odczytaniem instrukcji montażu anteny , jeżeli NIE znasz wogóle polskich literek ( jak ą, ę, ó, itd.) .

Pozdrawiam.
    birband
    Level 23  
    O jaki zakres Ci kolego chodzi?. Z reguły producent dołącza do sprzętu antenę do odbioru fal długich i średnich. Tobie z całą pewnością chodzi o UKF. Jeśli jest tak jak piszę, to dołączona antena niczego nie zmieni. Musisz dokupić antena na UKF.
    77qwerty77
    Level 12  
    Poprawiłem pisownię, ale nie mogę poprawic literek c poniewaz nie mam tak owych na komputerze porostu nie działają mi. Za odpowiedzi dziękuję. Antena obecna to : Fm 75Ω, niestety nie mam możliwości dodania zdjęc, tu jest link do zdjęcia które znalazłem na jakiejś str. http://www.tivoliaudio.com/images/D/AMantenna_large.jpg to jest taka antena. SP5ANJ napisał że bez instalowania na dachu anteny to się nie da, ale jaka ma to byc ta antena proszę o podanie jakiś tego typu anten ale w miarę tanich i jakich kabli do tego użyc.
    User removed account
    User removed account  
    kondensator
    Level 36  
    James695 wrote:
    Kup najzwyklejszy dipol radiowy - taka antena w kształcie okręgu
    Szkodliwa porada, zwłaszcza gdy większość stacji nadaje z polaryzacją V
    (sygnał będzie słabszy ok. 100 razy czyli -20dB, nie licząc strat
    z niedopasowania i "wspaniałej" charakterystyki kierunkowej "anteny")
    Częstotliwości, polaryzacje, lokalizacje nadajników na stronie Radiopolska.pl
    wykaz interaktywny UKF FM http://radiopolska.pl/wykaz/polska.php
    A0210, A0220 i pozostałe z tej serii - za cienkie rurki, antena nie obejmuje
    pełnego pasma, niska trwałość, brak podkładek Cu-Al na zaciskach,
    brak możliwości zastosowania typowego masztu 50mm... ważna tam tylko CENA.
    Trochę mniej złe od A0210, A0220 są A0222, A0223.
    W puszce antenowej mają być otwory odkraplające wilgoć w najniższym miejscu.
    kotuniunia
    Level 29  
    Zależy gdzie mieszkasz, jak podłączysz wzm. ant. a mieszkasz w pobliżu nadajnika FM to będzesz miał same śmieci na paśmie. Lepiej bez wzm. chyba że najbliższy maszt jest 50km od ciebie
    birband
    Level 23  
    Oj kolego antena z linku jest zwykłą anteną telewizyjną tzw. siatkowa. Ona sie nie nadaje do Twoich potrzeb. W tym samym miejscu (co link) masz cały przekrój anten radiowych.
    http://www.dipol.com.pl/eshop/items.php?category=957&group=958
    a resztę masz w postach powyżej.

Dodano po 2 [minuty]:

Masz tam też anteny przywołane przez kol. "kondensator" anteny 0222 i 0223.