Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scaleo E - komputer MCE i wyświetlacz VFD...

heavenly 26 Cze 2009 00:17 70706 174
    kshychu
    Poziom 10  
    Witam. Mam nadzieje ze temat nie umarł i ktos tu zaglądnie.
    Moje zestawienie jest takie: Scaleo E (bebechy standard) SS2 HD i media portal, wszystko na XP.

Jesli chodzi o wyswietlacz to z załączonym wczesniej sterownikiem do DVBV działą wysmienicie (EPG na wyswietlaczu). ale prblem mam z media portalem. Najwazniejszy to błąd jaki wyskakuje podczas uruchomienia (ale co ciekawe nie od razu)
    Jaśniej....
    po zainstalowaniui MP uruchamia sie i tv server i MP i MPC. jak jest uruchomione to działa cały czas. Jesli wyłącze lu po instalacji poczekam chwile, to przy dublekliku na którąs z tych aplikacji mam błąd w postaci" "Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc000007b). I to mnie uziemia całkowicie. Pomóżcie...

kolejne 2 sprawy to pilot i wyświetlacz.
    Pilot generalnie działa ale jak odpalic włącznie MP przez zielony win-przycisk.
  • SterControlSterControl
    mr_elmo
    Poziom 10  
    kshychu napisał:
    Witam. Mam nadzieje ze temat nie umarł i ktoś tu zaglądnie.

Temat sie troszkę wyczerpał, prawie wszystko jest już napisane :D.
    Pozwolę sobie przedstawić mutacje SCALEO, postanowiłem w końcu podejść do sprzętu z szlifierką kątową i ... sami zerknijcie...

Przedstawiam: SCALEO-ZOTAC

Scaleo E - komputer MCE i wyświetlacz VFD... Scaleo E - komputer MCE i wyświetlacz VFD... Scaleo E - komputer MCE i wyświetlacz VFD...
    Scaleo E - komputer MCE i wyświetlacz VFD... Scaleo E - komputer MCE i wyświetlacz VFD... Scaleo E - komputer MCE i wyświetlacz VFD...

Sprzęt oczywiście ultra cichy i wydajny, co najważniejsze energooszczędny, pobór nie przekracza w stresie 40W.
    Komputerek otrzymał nowe organy:

Na jednej fotce widać duży wicherek, założyłem go bo przy max obciążeniu temperatura podchodziła do 70C (atom ma maxa ciut ponad 100C), dołożyłem na wszelaki wypadek, obroty tego wicherka to około 800 - 1000, zero szumu.

Jak będą pytania - napiszę więcej.

P.S. Klawiatura, pilot, oraz wyświetlacz działają prawidłowo.
  • SterControlSterControl
    heavenly
    Poziom 10  
    sebanr1 napisał:

Właśnie zastanawiam się nad przejściem z MediaPortal na GBPVR. Trochę drażnią mnie jego zwiechy.
    Czego używasz do wycinania reklam? Comskip czy Show Analyzer?
    Jakie wtyczki polecasz?

Sorry ze tak późno, ale jakoś zapomniałem o tym wątku. Mój Scaleo właśnie kończy rok życia. Działa bez żadnych przeróbek i zmian. Nadal pracuje na nim GBPVR.

Zalety GBPVR:
    - stabilny
    - wygodny
    - rozbudowany

Wady:
    - czasem powoli przełącza kanały TV
    - upierdliwa konfiguracja kanałów ( w sumie robi sie to raz;-)

Napisy w divx nakładam na poziomie kodeka divx. Używam CCCPack. W sumie działa to wyśmienicie. Reklamy oznaczam showanalyzerem, działa zasadniczo bez pudła. Po roku uważam ze GBPVR byl dobrym wyborem. Mniej upierdliwy w instalacji niz MediaPortal z jego serwerami SQL itp.
    maciej1234
    Poziom 11  
    Nie dawno dołączyłem do szczęsliwego grona posiadaczy Scaleo E ale mam jeszcze kilka problemów z nim. Mianowicie chce go podłączyc do starego telewizora kineskopowego PRZEZ ZŁĄCZE EURO (SCART) i tu mam problem. Nie wiem jak mozna przełączyc zeby sygnał szedł przez to złącze. Dodam jeszcze ze nie posiadam Karty z Tunerem TV w moim sprzęcie. Czy to nie jest główna przeszkoda ze nie mam takiej opcji??:cry:
    MundeX
    Poziom 1  
    Hej,
    Jeśli ktoś potrzebuje ściągnąć sterowniki do Scaleo E ze strony Fujitsu (link) to jako numer seryjny należy wpisać YSSD010531

Pozdro,
    MundeX
    yanoosh71
    Poziom 2  
    Witam wszystkich na forum.
    Właśnie wczoraj zakupiłem kawałek SCALEO tzn wszystko poza HDD, kartą graficzną i procesorem. I tak myślę że z procesorem i HDD sobie poradzę, ale problem będę miał z kartą graficzną. Ze względu na to że posiadam jeszcze TV tylko z wejściem SCART to przydała by mi się karta z takim wyjściem. Może ktoś z Was już nie potrzebuję oryginalnej karty, ja chętnie bym odkupił. Ewentualnie może ktoś podpowie jakie karty mają jeszcze wyjście SCART ?

Pozdrawiam
    kpaz
    Poziom 9  
    Witajcie,
    dostałem wreszcie wszystkie komponenty mojego SCALEO E, zmontowałem, uruchomiłem i zainstalowałem Linux i Windows. Wszystko działa doskonale w zakresie podstawowym - czyli:
    1GB RAM,
    P4-650-3,4HT-2MBcache,
    1TB SeagateLowPower5900rpm/SATA,
    DVD RW/IDE,
    Pilot Scaleo,
    WinXP/SP3/EN, MediaPortal.
    Ubuntu/ivtv/mplayer.

Jednak są pewne problemy - najważniejszy z nich to:

Mam nową (specjalnie na tę okazję zamówioną) kartę graficzną ATI/Sapphire HD4550 LowProfile z pasywnym chłodzeniem. Czytałem na rożnych forach, że to ludziom chodzi bez problemu. Tylko, że u mnie po jej włożeniu startuje dysk/napęd i wiatraki w zasilaczu, jednak nie świeci się listwa przednia (LDC+przycisk) i system chyba nie kończy testów POST, gdyż nie ma obrazu na grafice ani też próby bootowania. Mam obawy, że wbudowane 250W jest na granicy, chociaż psucalculator pokazuje, że powinno chodzić... - co można zrobić, żeby popędzić to ATI do pracy na standardowym zasilaczu.

Proszę o pomoc/porady w tej sprawie.

Pozdrawiam,
    Kris.
    andrzejm36
    Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem z wyświetlaczem a w zasadzie ze sposobem jego podłączenia do płyty głównej w scaleo ev.W przypadku scaleo e sprawa jest prosta gdyż na wyjściu wyświetlacza jest zlącze usb...ale w przypadku scaleo ev wtyk łączy się z gniazdem na płytce panelu frontowego i dalej w zasadzie na wprost jest wyprowadzony na
    MB2 IO...czyli 50 pinowej wtyce.Czy ktoś ma opis tych pinów / link / . Szkoda
    by było metodą proób i błędów coś zepsuć:D

lukskajwoker
    Poziom 12  
    mam pytanie czy można zostawić fabryczną kartę z wyjściami scart itp a dołożyć kartę dvi/hdmi ? czy obie karty będą działać ?
    lukskajwoker
    Poziom 12  
    sebanr1 napisał:
    miras_k napisał:

3. Oczywiście mam jedno "Nieznane urządzenie".

W załączniku sterowniki do tego urządzenia.
    Jest to Away Mode. Ma wyłączać urządzenia, których komp aktualnie nie używa.
    Dopiero co zainstalowałem. Będę obserwował.

pod windowsem 7 tylko to musiałem doinstalować. resztę system sam sobie wgrał.
    znaczy oprócz tunera TV bo mam jakiś dokładany. ale nawet kartę hdmi/dvi geforce 8600gt znalazł.
    na win 7 działa git.
    qwinto
    Poziom 10  
    Witam,
    Po dlugich bojach wkoncu i ja uruchomiłem swoj klocek:

Scaleo E - komputer MCE i wyświetlacz VFD... Scaleo E - komputer MCE i wyświetlacz VFD...

Tak to wygląda. A w środku są:
    - Płyta główna Gigabyte GA-MA78GM-S2H
    - Procesor AMD Athlon II X2 245, 2.9 GHz, 2MB (socket AM3)
    - 2GB RAMu (na razie)
    - Dysk twardy Samsung 1TB (HD102UJ)
    - Jakaś nagrywarka DVD

Na razie działa na tym Windows 7 RC. Dojdzie do niego jeszcze MediaPortal.

Do wycięcia dziury użyłem Dremela i wąskie tarcze, np takie:
    Z 25 szt cało ostało się ze 3 sztuki :) Reszta albo pękała, albo ścierała się całkowicie. Dziura po tworze została oklejona okleina samoprzylepna.

Całość się nie grzeje i działa bez zastrzeżeń. Jedyny problem jest z czytnikiem kart pamięci. Mianowicie włożona karta 2GB SD SanDiska widziana jest jako karta 1GB. Ale jak włożę tą kartę do zewnętrznego czytnika i podłącze do tego komputera to problemu nie ma.

Pozdrawiam
    Qwinto
    mateuszsz
    Poziom 10  
    Wie ktoś może jak podłączyć do płyty głównej oraz zainstalować odbiornik IR montowany w Scaleo E? Płytka dokładnie taka sama jak u użytkownika danq. Ale niestety nijak nie wiadomo jak to ustrojstwo podłączyć.

Druga sprawa to, czy ktoś wie w jaki sposób skonfigurować wyświetlacz VFD z XBMC? Pod DvbViewer jest plug-in i działa bardzo ładnie, niestety pod XBMC nic nie wiadomo.
    phalanx
    Poziom 11  
    Czy ktoś z użytkowników ma doświadczenia dot. samoczynnego restartu komputera ?

Sprzęt na początku hulał na XP - wszystko było OK. Potem na 7ce - też bez większych problemów. Wcześniej nic takiego się nie działo, widziałem że dość się grzał ale nie było żadnych samoczynnych rebootów. Teraz postawiłem świeży win7 (myślałem że BSODy są winą dysku [samsung]), jednak wciąż coś się dziwnego dzieje.
    Czasem wywala niebieski ekran, czasem po prostu samodzielnie się restartuje.

Jak wygląda sprawa z ew. wymianą zasilacza - podzielcie się proszę czy pracujecie na stockowych zasilaczach/chłodzeniach cpu, a jeśli wymienialiście to na co ?

Dodam że gorący w nie-stresie jest i chipset, i radiator GPU, i radiator CPU.
    Temperatury potem dodam.

U mnie:
    CPU P4 3.6 / chłodzenie pasywne - stock
    GPU: Ati Radeon HD3450
    Zasilacz: fabryczny
    qwinto
    Poziom 10  
    phalanx napisał:

Standardowo, wyłączyć auto restart po awarii systemu, spisać nr błędu.
    Sprawdzić kondensatory na płycie, a na koniec będzie trzeba sprawdzić zasilacz.
    Wymiana zasilacza to chyba na taki sam, bo on ma 2x wentylatory, które wyciągają ciepłe powietrze z obudowy...
    Janusz
    Poziom 26  
    phalanx napisał:

Miałem to samo, wymiana zasilacza nie pomogła.
    Uszkodzona okazała się płyta główna.
    Mam jeszcze jedną w zapasie, mogę ew. odstąpić.
    robertd83
    Poziom 10  
    Mam problem z zainstalowaniem system na dysku SATA, Linux jak najbardziej śmiga , ale jeżeli chodzi o Windowsa to podczas instalacji nie widzi mi dysku. Dotyczy to XP , 7 oraz 8.
    Kombinowałem już ze sterownikami kontrolera sata (może mam nie odpowiednie?), z odłączaniem dysku (tak jak kolega napisał na 2 stronie)

Czy ma ktoś może pomysł jak to "ugryźć" ?

Z góry dziękuje za wszelkie propozycje i pomysły bo zależało by mi żeby zainstalować Windowsa.
    kibor
    Poziom 10  
    Witam wszystkich temat Scaleo E zamiera, a ja mam problem ze sterownikami do win 7 nie będę wspominał że do win 8 też brak wsparcia, konfigurację mam jak najbardziej standardową, koledzy POMOCY !
    bratmat
    Poziom 11  
    Jakich sterowników potrzebujesz ? Jedyny problem jest z wyświetlaczem VFD i to kolosalny aby zmusić XBMC lub DVBVIEWER do działania. Bez problemu działa natomiast WMC oraz żółwi mediaportal
    bratmat
    Poziom 11  
    Zmęczyłem program który komunikuje się z dvbviewer i jakoś wyświetla dane. Może ktoś go poprawi bo moja wiedza na temat c# jest raczej podstawowa. Program działa i jest przeróbką innego programu dla starszej wersji sterownika, która nie działała w windows 7 64bit.
    Zmieniłem wersje programu:
    -Teraz poprawna obsługa scrolla w drugiej linii wyświetlacza
    - Wyświetlanie czasu i obciążenia CPU (gdy nieobecny dvbviewer)
    - Wyśwetilanie czasu i obciążenia CPU naprzemiennie z nazwą kanału (dvbviewer włączony)
    bratmat
    Poziom 11  
    Jako że nic nie dzieje się w temacie scaleo EVi to napiszę o moim nowym upgrade :-)
    Otóż zakupiłem kartę DVB-S2 DVBsky S950 PCI-E . Dzięki niej wywaliłem ctx 1924 z mojego HTPC i całkowicie zapomniałem o windowsach. Teraz na moim Scaleo Evi odpala się OPENELEC z dwoma tunerami na pokładzie - DVB-S2 oraz DVB-T. Dodatkowo zainstalowany OSCAM. Także cała orbita moja. Wszystko chodzi mega płynnie, system ładuje się z pendriva może 40 sekund. Zużycie prądu około 60W w stresie.Dodatkowo działa kilka fajnych dodatków dla odtwarzacza KODI. System DVB-S2 pracuje na serwerze VDR i działa to raczej bez większych zgryzów. Linux rządzi....

Acha wyświetlacz VFD działa bez zarzutu...
    qwinto
    Poziom 10  
    bratmat napisał:
    Jako że nic nie dzieje się w temacie scaleo EVi

Nic się nie dzieje, bo np u mnie kurzą się dwie takie obudowy :)
    bratmat napisał:
    Linux rządzi....

No właśnie, podobnie jak na moim mini serwerze w Lian LI PC-Q08. Ostatnio zrobiłem upgrade zasilania dysków imgur ale to już inna historia :)
    bratmat
    Poziom 11  
    miałem takie cudo na androidzie ale dalej scaleo EVI jest dużo wydajniejsze i mocno elastyczne w porównaniu do tego Andka - kurcze mój telefon jest szybszy od tego guano. Poza tym w scaleo mam DVB S2 oraz odtwarzacz Bluray i sporadycznie coś obejrze na windowsie ...
    bratmat
    Poziom 11  
    Czas Na update. Po ostatnim uśmierceniu wtyczek na libreelec zdecydowałem zamknąć projekt HTPC SCALEO EVI definitywnie. Fajnie było ale są tańsze i wydajniejsze rozwiązania, a to już była sztuka dla sztuki. Komp wylądował jako przeglądarka internetu dla mojego ojca, a w zamian kupiłem na geekbuy skrzynkę na andku 7.0 z dvb-t i dvb-s K III pro . Puszka wymiata i ma wszystko co potrzeba - kodi , oscam, android i szybki procesor. Nawet gierki chodzą a jak ktoś lubi vintage to i salonówki biegają jak szalone. No i niestety mój aktualny telefon jest wolniejszy od tej puszki :-P