Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Robot użyteczny - i tylko taki

kex_ 13 Sie 2008 14:32 1104 5
  • #1 13 Sie 2008 14:32
    kex_
    Poziom 9  

Witam
    W tym temacie nie będzie mowy o żółwikach chodzących za światłem,ani robotach wojskowych,kuchennych i innych.
    Robot musi być użyteczny-poruszać się i np przynosić przedmioty.
    Jeden projekt - to prosty robot- tym się różni od innych że już jest.Może go zrobić każdy.

Robot użyteczny - i tylko taki
    Jak do tego dodać wózek schodowy SCALA - lub podobny -mamy robota już bardzo użytecznego.

CO jest w nim ciekawe - nie wymaga komputera- wystarczy wykrywanie światła[flitr] - plus czujniki odległości.

Chciałbym żeby ktoś mądry dodał jakieś praktyczne rzeczy do tego robota,lub go zmodyfikował jeszcze bardziej - liczy się tylko użyteczne ,praktyczne wykorzystanie.Moim pomysłem jest podwozie SCALA-czyli od schodołazu.Tu nie ma hiper-elektroniki,liczy się pomysł ! :)

0 5
  • #2 13 Sie 2008 15:21
    lord_dagoth
    Poziom 25  

kex_ napisał:
    W tym temacie nie będzie mowy o żółwikach chodzących za światłem,ani robotach wojskowych,kuchennych i innych.

Ale żeby robot mógł już przynosić przedmioty, będą potrzebne między innymi mechanizmy użytek w tych "żółwikach chodzących za światłem" czy innego typu robotach.

kex_ napisał:
    Jeden projekt - to prosty robot- tym się różni od innych że już jest.Może go zrobić każdy.

Wystarczy spojrzeć tylko na to zdjęcie, żeby zobaczyć że tylko grupa inżynierów byłaby w stanie zbudować coś takiego. Mając nawet pełną dokumentację projektu i dostęp do wszystkich potrzebnych części (które pewnie kosztowały by tysiące albo dziesiątki tysięcy dolarów) potrzebna byłaby bardzo zaawansowana wiedza do zbudowania i zaprogramowania czegoś takiego. Mowa tutaj o całym zespole naukowców, automatykach, elektronikach, programistach. Myślisz że wystarczy podłączyć kabelkiem kilka gotowych modułów i byle dzieciak z podwórka sobie złoży takiego robota?

kex_ napisał:

CO jest w nim ciekawe - nie wymaga komputera- wystarczy wykrywanie światła[flitr] - plus czujniki odległości.

Ty chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę z tego co mówisz. Masz w ogóle podstawowe pojęcie o robotyce/elektronice/informatyce? Bo jeżeli byś miał, to byś wiedział że robot takiego pokroju ma dosłownie komputer w sobie. Do kontrolowania tych wszystkich serw/silników, wykonywania pomiarów, przeliczania danych.

kex_ napisał:
    Moim pomysłem jest podwozie SCALA-czyli od schodołazu.Tu nie ma hiper-elektroniki,liczy się pomysł ! :)

Tyle że każdy pomysł jest ściśle powiązany z tą jak to ty nazwałeś "hiper-elektroniką". Równie dobrze to ja moge sobie powiedzieć:
    A dobrym pomysłem byłoby dodanie jakiegoś małego napędu antygrawitacyjnego, żeby lewitował a nie jeździł, ułatwi mu to pokonywanie przeszkód. Jeszcze można mu wcisnąć kamerę, żeby mógł rozpoznawać sobie ludzi i przedmioty (pomijam oczywiście fakt, że napisanie takiego oprogramowania to lata pracy dla całego zespołu programistów). No, i na zakończenie przytoczę tutaj pomysł z tematu, który dość dawno był tutaj na forum (równie absurdalny). Niech robot sobie przy pomocy kamery i innych czujników (z których danych sobie nie przetworzy bo nie ma żadnej super-hiper-mega elektroniki ani żadnego komputera) niech lokalizuje śmieci i sobie je spala i z tego czerpie energię.

No... to chyba tyle, czasem trzeba zejść na ziemię.

0
  • #3 13 Sie 2008 19:46
    wader_669
    Poziom 28  

ja do konca nie wiem o co chodzi w tym temacie ale tez wydaje mi sie ze autor nie ma pojecia o robotyce

0
  • #4 13 Sie 2008 21:31
    piotrek038
    Poziom 11  

A jam pomysł... Można na przykład przebrać mojego brata (5 lat) w kartony i pomalować żeby jak robot wyglądał dodać trochę świecących diod (bo w końcu to portal poświęcony elektronice)

Cytat:

Cytat:
    CO jest w nim ciekawe - nie wymaga komputera-

Cytat:
    Tu nie ma hiper-elektroniki,liczy się pomysł !

I co wy na to... to był mój pomysł :D :lol: 8) :P :wink: :roll:

0
  • #5 13 Sie 2008 21:46
    Matkas
    Poziom 15  

Nie no Piotrek widzę ,że Nam tutaj inżynier na skale światową wyrósł/rośnie:PMój tato kiedyś zrobił mi taki kostium z diód i kartonu na bal przebierańców:P Ehh... to były czasy heh;p

Pozdrawiam

0
  • #6 17 Sie 2008 11:54
    vcd_a
    Poziom 18  

@piotrek038
    Genialne :), takie zabawkowe Star-Warsy :), pozdro!

Co do autora... hmmm niech przeczyta "przyklejone" ;), pozd

0