Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk z iPoda - problem ze znalezieniem schematu adaptera

13 Sie 2008 19:12 2416 2
  • Poziom 14  
    Witam

Pewien czas temu w moim iPodzie pokazaly sie bad sectory prawie na samym poczatku dysku. Jest to dysk 1,8" cala ze złączem typu ZIF. Dokladnego modelu dysku nie znam. Nie udało mi się znaleźć nigdzie schematu takiego adaptera aby go wykonać samemu. Udało mi się znaleźć gotowy taki adapter ale nie opłaca mi się go kupywać.

Może ktoś wie gdzie można znaleźć schemat takiego adaptera?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    zebro84 napisał:
    Udało mi się znaleźć gotowy taki adapter ale nie opłaca mi się go kupywać.
    Chodzi o taki tutaj Link adapter?
    To w tym momencie, powinieneś pomyśleć nad opłacalnością swojego czasu... i zacząć szukać.
    Najpierw model iPod'a, następnie model dysku.
    zebro84 napisał:
    Może ktoś wie gdzie można znaleźć schemat takiego adaptera?
    Raczej będziesz musiał wykonać go sam.

Info:
    Dość obszerny artykuł o podłączaniu dysku do iPod (może się przydać)-> tu Link 1
    Przykładowy dysk Toshiby (spójrz na ostatnią stronę tego PDF - rozpiska pinout) -> tu Link do PDFa
    No i skrótowy spis dysków 1,8" tu Link.
  • Poziom 14  
    gsm_virus napisał:
    Chodzi o taki tutaj Link adapter?

Tak, dokładnie o coś takiego.

gsm_virus napisał:
    To w tym momencie, powinieneś pomyśleć nad opłacalnością swojego czasu... i zacząć szukać. Najpierw model iPod'a, następnie model dysku.

Czasu mam duzo wieć to nie jest problem.Model ipoda znam a co do dysku siedzącego w nim... chwila zabawy z otworzeniem ipoda i będe wszystko wiedział.

gsm_virus napisał:
    Info:
    Dość obszerny artykuł o podłączaniu dysku do iPod (może się przydać)-> tu Link 1

Czytałem ten artykuł i niema w nim nic pomocnego niestety.

gsm_virus napisał:
    Przykładowy dysk Toshiby (spójrz na ostatnią stronę tego PDF - rozpiska pinout) -> tu Link do PDFa
    No i skrótowy spis dysków 1,8" tu Link.

Tego nie mogłem znaleźć. Dzięki za pomoc i linki. Jak uda mi się coś zrobić to zamieszcze informacje jak tego dokonałem i czy działało.