Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pioneer VSX-AX3 - nie da się włączyć - miga dioda standby

nom 13 Aug 2008 21:43 6343 2
    nom
    Level 23  
    Witam.
    Kumpel przywiózł do mnie amplituner pioneer VSX-AX3, który nie chce się
    włączyć. Miga tylko dioda standby co 1 sekundę. Jak się naciśnie jakiś
    przycisk czy to na panelu czy na pilocie to świeci światłem ciągłym. Nie
    mam manuala, ale bezpieczniki są OK, napięcie trybu standby chyba też OK,
    wynosi 13V.
    Czytałem na forach zagranicznych, że niektóre amplitunery pioneera miały
    taką usterkę i wystarczyło przeprowadzić reset. Ale w tym amplitunerze
    nie ma tych klawiszy (ENTER + Advance Surruond), próbowałem inne kombinacje ale też nie działa. :-(

...Znalazłem serwisówkę, to jest ten sam model co VSX-53TX jakby ktoś szukał.
    Włączyłem awaryjnie (klawisz STEREO/DIRECT + SIGNAL SELECT przytrzymać 2 sekundy) pograł parę minut zgłosił błąd AMP_ERR i się znowu wyłączył. Smile
    Doczytałem, że to DC_DETECTION wyłącza wzmacniacz, to znaczy na którymś kanale jest stałe napięcie większe od 70mV i to powoduje wyłączenia całego wzmacniacza.
    Teraz muszę znaleźć tą końcówkę. Smile

...Jestem już o krok dalej, wiem, że to Frontowy Lewy kanał powoduje wyłączenie wzmacniacza. Napięcie stałe na początku jest 20mV, ale po kilku-kilkunastu minutach skacze do ponad 100mV, a DC_DETECT jest tak ustawione, że wyłącza jak jest powyżej 70mV na którejkolwiek końcówce.
    Tylko jak stwierdzić co powoduje wzrost napięcia stałego na końcówce mocy?

Dodano po 27 [minuty]:

Stwierdziłem jeszcze, że po wyłączeniu wzmacniacza do STANDBY przekaźnik nie rozłącza końcówki, dalej jest na niej napięcie.

Posty scaliłem. W następnym przypadku kiedy będzie Kolega chciał dopisać do swojego ostatniego z kolei postu cokolwiek, proszę użyć "zmień"
    (dj-MatyAS)
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    nom
    Level 23  
    Znalazłem 2 uszkodzone rezystory smd 0,1Ω/1W, chyba są to rezystory bezpiecznikowe, bo jest wykrzyknik przy nich. Tylko gdzie takie kupić?
    nom
    Level 23  
    nom wrote:
    Znalazłem 2 uszkodzone rezystory smd 0,1Ω/1W, chyba są to rezystory bezpiecznikowe, bo jest wykrzyknik przy nich. Tylko gdzie takie kupić?

Wzmacniacz "postawiłem na nogi". Niestety padły tranzystory MOSFET w kanale Lewy przód i przedwzmacniacz (ciężko zdobyć). Po wylutowaniu uszkodzonych elementów wzmacniacz działa poprawnie. Zamieniłem miejscami lewy przód i centralny i teraz gra normalnie, tyle, że nie ma centralnego, ale i tak jest 6 kanałów. :-)