Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes AXOR problem z błędami

13 Sie 2008 21:47 4112 5
  • Użytkownik obserwowany
    Jako ze posiadam Jaltest więc Całą flota w końcu bedzie zczytana i wykasowana w przeglądach ale jeden Axorek ma błędy które mało mi mówią .Mianowicie:
    7808
    5919- coś o braku komunikacji CAN

5738
    5748- terminal 50 co to jest???
    5503
    Dzięki za podpowiedzi
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Terminal 50 to jest kabelek uruchamiający rozrusznik - to wszystko, co na podstawie powyższego tekstu mozna powiedzieć.
    Błędy mają to do siebie, że występują w określonych sterownikach, a same liczby które podałeś możesz sobie skreślić na kuponie Toto-lotka.
    Błąd ma przykładowo postać: WS 1 1245
    gdzie:
    WS to nazwa sterownika
    1 waga błędu - (może być 0 -błąd małej wagi, 1-błąd poważniejszy, 2 - usterka bardzo poważna, może uniemożliwić jazdę)
    1245 to kod błędu
  • Użytkownik obserwowany
    Gerri spadasz nam z nieba.
    A co można powiedziec o tym kabelku skoro odpala normalnie.
    Ten Axor przyprawi mnie o wymioty.
    Dzisiaj padły obydwa czujniki ABS w tylnej osi ale rezystancja 1,2k jest w normie i dają impulsy ale odczytywane są jako zwarte. Odcina ESP i hamulce sa bez ABS albo nie ma albo 100% hamowania.
  • Pomocny post
    Specjalista - układy wtrysku Diesel
    Witam
    romoo napisał:
    Dzisiaj padły obydwa czujniki ABS w tylnej osi ale rezystancja 1,2k jest w normie i dają impulsy ale odczytywane są jako zwarte.
    Jest jeszcze zwarcie do masy lub do plusa, jeśli jest usterka, to taka wartość mierzona (w/w 1,2kΩ) do masy to będzie błąd. Jeśli masz EBS to ten błąd może też generować moduł tylnej osi. Tak marginesem skoro są usterki to może je spisz np. BS 1 4143
  • Użytkownik obserwowany
    Mam jeszcze pytanko co to za moduł VRM ponieważ jeden z błęów to- cisnienie poza zakresem w module VRM.

Regulamin pkt 11 i 15. Popraw temat i posty! <Błażej>
  • Poziom 2  
    witam panowie mam propozycję. niech kolega od axora spróbuje zamienić sterownik (elektronikę EBS) BO JAK JEST ZABLOKOWANA W SKUTEK DŁÓGIEGO JEŻDŻENIA Z BŁĘDAMI TO JEST ZABLOKOWANA I NIC NIE ZROBI. CHCECIE WIEDZIEĆ WIĘCEJ TO PROSZĘ O PYTANIA NA www.fafi140@o2.pl odpowiem na wiele innych. naprawiam ciężarówki od ośmiu lat i tylko ABS, EBS, ECAS

Dodano po 1 [godziny] 44 [minuty]:

a tak ogólnie o do zdiagnozowania jakiego kolwiek merca to wystarczą cztery cyfry........ jak by kto nie wiedział. zależy jakimi kodami kto dysponuje