Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz ELTRY PW8010 - buczy.

14 Aug 2008 15:15 1259 10
 • Level 10  
  Tak jak na wstepie, pw Eltry pw8010 mocno buczy zwlaszcza gdy elemety sa blisko siebie.Po podniesieniu na okolo 40 cm zjawisko zanika, podobno to wina braku ekranowania transformatora.Czy mozna to jakos usunac lub zmniejszyc, a moze przyczyna lezy gdzie inaczej.
 • Level 14  
  Spróbuj przestawić transformator (przekręcić o 90stopni). Ustawienie transformatora w stosunku do innych elemetów ma duży wpływ na sprzężenia magnetyczne. Druga możliwość to, to co wspominasz, odciąć ekranem ze stalowej blachy, poeksperymentuj.
  Powodzenia.

  Moderated By Artur k.:

  W tym wzmacniaczu nie da się obrócić transformatora o 90st.
  Poza tym wątpliwe by tu leżała przyczyna buczenia. Ja mam ten wzmacniacz, stoi normalnie w komplecie z resztą zestawu i nie buczy!
  Regulamin p.12

 • User removed account  
 • Unitra equipment specialist
  Nie jest to eltra tylko fonika. Pomiędzy wzmacniacz a magnetofon wstaw tuner i przestanie buczeć.
 • Level 10  
  Witam, co do przestawiania poszczegolnych klockow to nistety ale ta metoda nic nie daje, 6 cm tyle ma tuner to zbyt malo.Cicho robi sie jak wczesniej napisalem po uniesieniu na okolo 40cm.We wzmacniaczu wymieniono kond. ELWY na dwa pojedyncze po 4700 na 50v, oraz wszystkie mniejsze elektrolity.Kilka cieniutkich przewodow, reszta bez zmian.
 • Level 34  
  Witam. Czy "buczy" , jeśli włączysz sygnał z tunera ?
 • Unitra equipment specialist
  Musisz dokładnie sprecyzować kiedy przestaje buczeć czyli co od czego oddalasz lub co wyłączasz.
 • Level 10  
  Witam, przydzwiek jest slyszalny przy zestawieniu magnetofon a na nim wzmacniacz, rodzj polaczenia nie jest istotny DIN lub CZINCZE.Zjawisko jest bardz dobrze slyszalne na sluchawkach wpietych do mag. lub wzmacniacza, wlaczenie odtwarzania w magn. tuszuje to buczenie.Z moich obserwacji moge dodac ze przestawienie wzmacniacza na bok nic nie daje, a tylko uniesienie go na min 30 cm.
 • User removed account  
 • Unitra equipment specialist
  A tuner masz w zestawie czy nie? Bo przedzielenie tych dwóch klocków tunerem likwiduje to zjawisko. Miałem podobny zestaw M3016 T3015 PW3015 i też było tak wtedy kiedy wzmacniacz był bezpośrednio na magnetofonie. W instrukcji obsługi nawet pisze aby tak nie ustawiać sprzętu.
 • Level 10  
  Tuner posiadam i nic to nie daje,to po pierwsze, a ustawialem juz wzmacniacz pod mag. jak i nad nim.Zastanawiam sie nad kawalkiem grubej blachy z miedzi.......Wewnatrz przejzalem wszystko ale nic podejrzanego nie znalazlem.... tak na tzw.oko.

  Dodano po 19 [minuty]:

  I jeszcze jedno z pewnoscia buczy wzmzacniacz po wpieciu sluchawek do magn. i wylaczeniu wzmacniacza jest cicho.