Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Belkin FSD7632-4 SNR-Margin&Line Attenuation??

14 Sie 2008 16:59 2921 5
  • Poziom 15  
    witam juz mi naprawdę głupio pytać się was kochani
    mam taki problem kupiłem Router Pentagram ale Line Attenuation dochodził do 61dB a SNR Margin 23dB jak podłączam sagema F@st 800 mam takie parametry SNR Margin:31dB Line Attenuation:39dB Internet Neostrada 1mb/s oddałem tego Pentagrama dopłaciłem i wziąłem Belkin FSD7632-4 ale problem w tym ze nie wiem gdzie się sprawdza parametry linii w tym routerze niema nawet ustawień na PL i instrukcji w necie dodam jeszcze take informacje możne komuś to się przyda :(

Version Info
    Firmware Version 4.01.09 (Feb 15 2006 11:38:34)
    Boot Version 0.70.2
    Hardware 01B
    Serial No. J608425921

LAN Settings
    LAN/WLAN MAC 00-11-50-81-81-D8/
    00-11-50-81-81-D8/
    IP address 192.168.2.1
    Subnet mask 255.255.255.0
    DHCP Server Enabled
    DHCP Clients num 1

Internet Settings
    ADSL Status Connected
    Data Rate Down/Up 1312Kb/320Kb
    WAN MAC address 00-11-50-81-81-D9
    Connection Type PPPoA
    Wan IP 83.6.112.27
    Subnet mask 255.0.0.0
    Default gateway 213.25.2.121
    DNS Address 194.204.159.1

Features
    UPnP Disabled
    NAT Enabled
    Firewall Enabled
    Wireless Enabled
    Mode Mixed (11b+11g)
    ESSID Broadcast Enabled
    SSID Belkin54g
    Channel 11
    Security Disabled

Bardzo Proszę o pomoc
  • PCBway
  • PCBway
  • Poziom 15  
    w tym jest problem bo za kilka miesięcy chce wziąć internet 2mb/s i na pentagramie miałem duże tłumienie a na Sagemie jest ok parametry sa ok i na pentagramie mi rozłączało internet od czasu do czasu i chce wiedzieć jakie mam czy jest lepiej na BELKIN czy tak samo bo jak będę miał duże tłumienie to nie zadziała inny net ,
    Najgorsze ze nie mam Polskiej instrukcji i problemy z jego konfiguracją dzieją się takie rzeczy jak mrugną światłem internet nie połączy się sam zsynchronizuje ale nie połączy modem się z internetem lub jak wejdę na http://192.168.2.1 (administracja routera) tylko mogę wejść do konfiguracji z mojego komputera jak wejdę z innego pokazuje sie taki komunikat"
    Duplicate Administrator
    This device is managed by another user currently!!
    " proszę o wasza pomoc najlepiej o instrukcje po polsku bo ja nigdzie nie mogę znaleźć :(
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Do tego modemu ciężko było znaleźć anglojęzyczną dokumentację, co dopiero mówić o polskiej...
    Przejrzałem manualkę od v1 tego modemu i tak jak pisałem wcześniej paremetrów linii on nie podaje. Nie przeglądałem pozostałych wersji.

Z tego co piszesz, to skoro tak liche parametry linii masz przy 1MB, to nie jestem pewien czy 2MB wogóle zatrybią.

Soft Belkina taki już jest. Wywala takie śmieszne (?) komunikaty - trzeba się do nich przyzwyczaić. Albo podłączyć modem do UPS'a albo resetować po takim mignięciu prądem.

Pozdrawiam!
  • Poziom 15  
    Przyjacielu to jaki router mi polecasz ADSL z Wifi taki aby nie przeciążał mi linii?? tak jak wcześniejszy Pentagram w którym miałem Line Attenuation:61dB
    A wspominając o parametrach to facet z TPSA mówi ze 2MB by poszły bo na oryginalnym modemie sagema Fast 800 mam SNR-Margin:31dB Line Attenuation:39dB mówi ze nie są złe ze w firmach maja gorsze parametry
  • Poziom 15  
    dzięki sołtys za pomoc ;) oddałem ten router pozdrawiam i polecam Linksys