Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig ST 63-713/8 dolby-na ekranie plansza (wybór języka)

wamp 14 Sie 2008 19:00 920 2
 • #1 14 Sie 2008 19:00
  wamp
  Poziom 16  

  Witam,
  Po włączeniu telewizora na ekranie pojawia się plansza która nie powinna się pokazywać (wybór języka) i lista języków które można wybrać, naciskam OK i pokazuje się (ustawienie kraju) wraz z listą dostępnych krajów, ponowne nacisnięcie OK na pilocie powoduje strojenie automatyczne telewizora aby przerwać strojenie naciskam dwa razy TXT na pilocie i telewizor wraca do poprawnego działania(nie wyświetla już tych plansz). Po wyłączeniu i włączeniu ponownie pojawiają się te plansze i trzeba powtarzać całą procedurę jak wyżej. Wyłączenie odbiornika z sieci na noc nic nie pomogło, za każdym razem gdy włączam telewizor pojawia się ta plansza i muszę ją usuwać. Proszę o jakieś porady, jak usunąć ten objaw?
  Dodam że dzieje się tak drugi dzień i nikt przed usterką nie bawił się w MENU telewizora, objaw ten wystąpił samoistnie.

  0 2
 • #2 14 Sie 2008 21:17
  gregor22
  Poziom 23  

  Podstaw nową pamięć....prawdopodobnie ona jest temu winna.

  0
 • #3 16 Sie 2008 11:57
  wamp
  Poziom 16  

  Usterka usunięta. Podczas gdy telewizor wchodził w tryb strojenia automatycznego pozwoliłem mu aby wykonał tą czynność do końca, tym razem nie przerywałem strojenia przyciskiem TXT i po zakończeniu strojenia wyszedłem z tej funkcji, telewizor po wyłączeniu i włączeniu nie pokazuje już tej planszy. Ciekawostką jest to że po strojeniu wszystkie programy są uporządkowane tak jak przed strojeniem, nie trzeba ich sortować.

  0