Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Athlon X2 3800 powykrzywiane nóżki czym je naprostować?

Mik99 14 Sie 2008 19:46 2980 12
  • #1 14 Sie 2008 19:46
    Mik99
    Poziom 13  

Sytuacja wygląda tak.
    Kumpel wymienił sobie boxowy wentylatorek na większy i lepszy.
    Pomyślał od razu wyczyszczę procesor.
    Niestety los chciał aby procesor upadł na ziemię i jego nóżki się wykrzywiły.
    Wykrzywionych jest 5 nóżek 3 są leciutko wykrzywione 2 już bardziej.
    Czy prostował już ktoś z Was nóżki w procesorze?
    Czym to zrobić i jak się za to zabrać?
    Jakie jest prawdopodobieństwo uszkodzenia nóżek i czy ten procesor jeśli wszystko się powiedzie będzie hulał na 100%?

PS.
    Czym oczyścić rdzeń procesora?
    Kumpel czyścił go zwykłym spirytusem, ale mi się wydaje, że nie jest to najlepsze rozwiązanie (pytam się ponieważ jak przyjdzie do mnie płyta będę musiał wyczyścić swojego X2)...
    Poprawiłem TONI_2003

0 12
  • #2 14 Sie 2008 19:58
    Makro1993
    Poziom 26  

Daj zdjęcie jeśli możesz. Jeżeli da się naprostować nóżki bez złamania powinien działać bezproblemowo.

0
  • #3 14 Sie 2008 19:58
    K!lleR
    Poziom 39  

A więc tak.

Nogi procesora należy delikatnie wyprostować pęsetą lub wykałaczką z drewna taką do czyszczenia zębów. Dobrze jest mieć mieć oczko zegarmistrzowskie. Jeśli wprawna ręka to pójdzie szybko i sprawnie. Jeśli jest przed tą operacją strach to proszę zanieść CPU do zegarmistrza z pewnością to naprawi.

Rdzeń należy wyczyścić alkoholem izopropylowym(izopropanol) tak samo spód radiatora.

0
  • #4 14 Sie 2008 20:03
    Mik99
    Poziom 13  

K!lleR napisał:
    A więc tak.
    Nogi procesora należy delikatnie wyprostować pęsetą lub wykałaczką z drewna taką do czyszczenia zębów. Dobrze jest mieć mieć oczko zegarmistrzowskie. Jeśli wprawna ręka to pójdzie szybko i sprawnie. Jeśli jest przed tą operacją strach to proszę zanieść CPU do zegarmistrza z pewnością to naprawi.

Rdzeń należy wyczyścić alkoholem izopropylowym (izopropanol) tak samo spód radiatora.

OK dziękuję, a gdzie ten alkohol można nabyć?

Makro1993 napisał:
    Daj zdjęcie jeśli możesz. Jeżeli da się naprostować nóżki bez złamania powinien działać bezproblemowo.

Niestety zdjęcia na razie nie będzie bo kolega wyjechał. Może uda mi się jakoś wcześniej to zamieszczę fotkę.

0
  • #5 14 Sie 2008 20:04
    K!lleR
    Poziom 39  

W sklepach elektronicznych, względnie na allegro. Litr kosztuje około 10 PLN. Znakomity środek czyszczący podzespoły elektroniczne.

0
  • #6 14 Sie 2008 20:06
    Moriarti
    Poziom 11  

Dokładnie penseta, nie powinieneś mieć z tym problemu. Delikatnie odginaj, nie gwałtownie. W dawnych czasach za Pentium II kolega przyniósł mi wersje bez 4 wyprowadzeń - niestety nie działała. Po przylutowaniu cienkim grotem ich wszystko wróciło do normy. Miał pecha, dość znacząca ilość pinów to jest zasilanie, więc jet prawdopodobne że procek z jedną nóżką "bardziej" też będzie Tobie działać :)

0
  • #7 14 Sie 2008 20:08
    Mik99
    Poziom 13  

Moriarti napisał:
    Miał pecha, dość znacząca ilość pinów to jest zasilanie, więc jet prawdopodobne że procek z jedną nóżką "bardziej" też będzie Tobie działać :)

Nie rozumiem tego zdania:D

0
  • #8 14 Sie 2008 20:09
    K!lleR
    Poziom 39  

Chodzi o to, że procesor ma wiele mas i zasilań. Jeśli pęknie pin od masy to pół biedy jeśli któryś zasilający to jest problem. Wtedy ratuje jedynie zegarmistrz lub złotnik.

0
  • #9 14 Sie 2008 20:24
    Jasiek3
    Poziom 19  

Bez problemu da sie wyprostować nóżki ja prostowałem w Athlonie XP nożem :D Procesor hula do dziś oczywiście należy to robić delikatnie.

0
  • #10 15 Sie 2008 07:49
    eloooos
    Poziom 21  

Jasiek3 napisał:
    Bez problemu da sie wyprostować nóżki ja prostowałem w Athlonie XP nożem :D Procesor hula do dziś oczywiście należy to robić delikatnie.

Ta tylko Athlon XP ma mniej nóżek i ma grubsze nóżki aniżeli procesory AMD na soc. 754, 939, AM2, AM2+. Co do prostowania to delikatność wskazana, a na więcej razy trzeba uważać ;)

0
  • #11 15 Sie 2008 08:02
    zieluś
    Poziom 18  

Ja w starym Celeronie prostowałem ale moje to były spłacone wręcz użyłem do tego linijki (no oczywiście na grubość linijki) do tej pory śmiga

0
  • #12 15 Sie 2008 08:46
    am44
    Poziom 20  

Robiłem coś takiego igłą do zastrzyków. Poszło szybko i działa do dzisiaj.

0
  • #13 15 Sie 2008 09:17
    lolo56
    Poziom 22  

Mój patent to karta od bankomatu, należy przesuwać wzdłuż
    rzędów.

1
  Szukaj w 5mln produktów