Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

co to jestZerowanie stanem wysokim i niskim procesora Pomocy

pawlo44 24 Lut 2004 16:03 1016 4
  • #1 24 Lut 2004 16:03
    pawlo44
    Poziom 10  

:cry: Moze mi ktos powiedziec co to jest zerowanie procesora stanem wysokim i niski bardzo mi sie spieszy bo musze skonczyc prace dyplomowa jak by ktos mugł odpowiedziec mi na gg muj numer:5829698
    Pomocy.

0 4
  • #2 24 Lut 2004 16:36
    rampa
    Poziom 11  

Nazwa mówi sama za siebie. Zerowanie stanem wysokim odbywa się przez podanie logicznej jedynki a stanem niskim logicznego zera. Dla procesorów które zerowane są stanem niskim najprostrzy układ zerowania polega na podłączeniu kondensatora np. 1uF jedną nogą do masy a drugą do wejścia reset procesora i podciągnięciu tego do plusa zasilania za pomocą rezystora np. 3k9. Dla procesorów zerowanych stanem wysokim robimy dokładnie odwrotnie (kondensator do plusa a rezystor do minusa). Ja bym radził tobie zciągnąć z internetu notę aplikacyjną procesora który chcesz użyć i tam znajdziesz gotowe rozwiązania układu zerowania. Do układu zerowania można podłączyć też przycisk "reset" co też jest opisane w notach aplikacyjnych.

Powodzenia JK

0
  • #3 24 Lut 2004 19:21
    genetix
    Poziom 24  

proponuje nazywac to resetowaniem, mimo ze z angielksiego to to samo, ale momo wszystko reset to reset :)

0
  • #4 25 Lut 2004 10:29
    h-doc
    Poziom 27  

gentix - jednak reset do slowo angielskie a polskie tlumaczenie to zerowanie - choc musze sie przyznac, ze ja tez czasem uzywam nomenklatury anglojezycznej.

0
  • #5 25 Lut 2004 11:18
    pawlo44
    Poziom 10  

Czesc RAMPA chodzi mi o zerowanie stanem niskim procesora AT90S8535 jak bys miał jakis rysunek jak to podpiac zerowanie bo jestem poczatkujacy.A wiesz moze do których nuzek podpiac wyswietlacz lcd do tego procesora co podałem ci wyzej. Pilnie potzebuje.Jesli masz gg pdaj mi numer i O której można cie zastac.

0
  Szukaj w 5mln produktów