Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CASE na Kolumnę 4x12 (engl) i Head na Randall'a.

opatahalamia 14 Aug 2008 21:58 7324 10
  • CASE na Kolumnę 4x12 (engl) i Head na Randall'a.

Witam!!
    Przedstawiam moje dwie skrzynie transportowe na sprzęt, na który defacto długo pracowałem. A kasy było brak więc stwierdziłem że zrobie skrzynie sam.
    Budżet był bardzo ograniczony, bo w sumie wydałem 600zł na obie konstrukcje.
    Pierwszy raz robiłem cos takiego, więc nie jest to zrobione idealnie, i tak jak być powinno, ale w 100% spełnia swoją funkcję, a mnie robi wielką radochę, bo mam co chciałem.
    Co do materiałów:
    sklejka 8mm na head, 10mm na kolumnę
    profile aluminiowe; w sumie kilka metrów, kupiłem je u miejscowego producenta, zastosowałem profile 3x3 cm, 4x2 cm, płaskowniki 2,5 cm i 3,5 cm.
    Okucia, rączki, zamki, kupiłem na allegro.
    Całość skręcona jest wkrętami, ze względu na to iż nie posiadam nitownicy.
    Kółka pod kolumnę zakupiłem w sklepie budowlanym, posiadają hamulce a średnica koła to 85mm.
    Gąbka też na allegro.
    Całość jest pokryta czarnym skajem, przeznaczonym na tapicerki do aut, więc jest gruby i wytrzymały.
    Kilka fotek.
    Case na head jeszcze nie skończony.
    case na kolumnę 4x12, jeszcze w stanie niedokończonym
    Podstawa pod skrzynię zrobiona ze sklejki 18mm. Pomalowana czarną farbą i lakierowana kilkakrotnie. Miała być decha ale wzrosły by koszty. Sklejka jest wytrzymała i w miare tania.

A oto całość, zdjęcia robione telefonem, więc bez rewelacji, ale widać efekty, z których jestem zadowolony. Case na head otwierany przód i tył. W case na kolumnę przód zdejmowany, a z tyłu klapka serwisowa, pod panel.
    klapka serwisowa, którą udało mi sie wyciąć idealnie. I to jedyny element, który pozostał do zrobienia. Bo skończyły mi sie pieniążki i materiały, więc poczekam do nastepnej wypłaty:)

Koszty budowy, to tak jak pisałem wyżej około 600 zł.
    Całość robiłem w piwnicy w bloku, po pracy więc zeszło mi w sumie 4 popołudnia i jedna sobota.

Moderated By androot:

Zdjęcie na początku! Post poprawiłem

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    opatahalamia
    Level 12  
    Has specialization in: instrumentalista - gitarzysta
    opatahalamia wrote 58 posts with rating 3, helped 4 times. Live in city Starachowice. Been with us since 2006 year.
    puyol187
    Level 15  
    Wygląd super jak oryginalne skrzynie na sprzęt:D,. Troszkę spore koszty ale widać było warto. Moja ocena to 9,5/10 dlatego że rączki w skrzyni do heada mogły być takie same jak w skrzyni do kolumny. Pozdro.
    Ps Oby było więcej takich konstrukcji
    kris6661991
    Level 25  
    No podziwiam :) niejedna profesjonalna firma nie powstydziła by się takiej konstrukcji :) A cena jaką dałeś za materiały faktycznie nie jest wygórowana :) Jedyne co wygląda typowo amatorsko to docięcia kątowników, mogły być cięte pod kątem 45 stopni, ale i tak efekt jest świetny :):):)
    chaka
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Całkiem niezłe wykonanie, jednak w profesjonalnych skrzyniach, klapy pasują do skrzyni nie dzięki ich konstrukcji ale dzięki odpowiednim profilom aluminiowym którymi są wykończone. Takie rozwiązanie ma swoją cenę więc rozumiem, że jest to pewien kompromis.
    Zamki które zastosowałeś nie wytrzymają długo jeśli chcesz intensywnie transportować Twoje granie. Wystają poza obrys skrzyni i w transporcie zamienią się w pył. Aby temu zapobiec, stosuję się wpuszczane motyle.
    opatahalamia
    Level 12  
    Profile stosowane w profesjonalnych skrzyniach są zbyt drogie i dlatego zastosowałem takie rozwiązanie. A z tymi 45 stopniami to wiem że mogło by wyglądać lepiej, ale po prostu jestem amatorem i kiedy już powycinałem to wszystko, wtedy sobie uświadomiłem że pod katem było by szybciej i o wiele ładniej. Ale i tak narożniki to zakryły więc nie widać tego zbytnio. Zamki faktycznie są kiepskie, może jak będę miał więcej kasy zmienię je na motylkowe, wpuszczane. Jak narazie wszystko jest na swoim miejscu, i trzyma się świetnie.
    Kiedy zacznę zarabiać z muzyki, kupie z pewnością skrzynie profesjonalne. Na razie te muszą wystarczyć.
    Dzięki za opinię i Pozdrawiam.
    markovip
    Level 34  
    Najbardziej podoba mi się Twój sposób na wygłuszenie ściany :) Wytłoczki na jaja :D
    opatahalamia
    Level 12  
    Ba! Najtaniej-najszybciej, i spełnia swoją rolę. Odbić nie ma, i tylko o to chodziło.
    daroslav15
    Level 15  
    Ja tak z ciekawosci- co to dokladnie za sprzęt, na czym grasz?

Konstrukcje ladne, a cena.. napewno wyszlo duzo taniej niz przy kupnie gotowych case'ow, a przeciez i chwali się, że robione samodzielnie.

I fajnie wygłuszone masz pomieszczenie widoczne na zdjęciu ;). Pozdr
    kris6661991
    Level 25  
    Wytłoczki do jajek: jak to kolega powiedział w myśl - tanio, szybko i dobrze:D
    radiomechanik
    Level 23  
    Ktoś niezorientowany napisał w komentarzach że te 600 zł to spory wydatek - hehehe - dobre sobie - a co kolega z tektury falistej to miał wykonać ? W Case-Packu wykasowalibygo chyba ze 2 tys i to netto za komplecik ! Prosilibysmy więcej szczegółow jak zostały mocowane elementy narożnikowe i jak profile są osadzone - bo uderzenia w narożniki przy transporcie są najgorsze .
    opatahalamia
    Level 12  
    daroslav15 - sprzęt ten używam do grania thrash metalu.
    Sam head Randalla to hybryda z lampą na końcówce mocy 12AT7 moc 150 wat.
    Paczka Engla ścięta, głosniki w standardzie 4x12" Celestion 240 wat.
    dodatkowo dopalam to wszytsko Gainiaciem Rocktrona (przedwzmacniacz lampowy) a pod nogą Metal Muff Electro-Harmonixa i cry baby Dunlopa.
    Taki zestaw pozwala mi zagrać ciężko i selektywnie.
    Choć przyznam że po zapakowaniu paczki w case dźwięk zmienił sie, ale nie znacznie. Wystarczyła korekta na przed wzmacniaczu i wszystko cacy gada.

Elementy narożnikowe, są skręcone wkrętami. Same profile osadzone, są na płytach sklejki, do której wcześniej przymocowałem skaj. I tak staram się delikatnie się z nimi obchodzić podczas transportu. Na pewno nie tak delikatnie jak z samym sprzętem, który wcześniej pakowałem bezpośrednio do busa. Nawet jak sie coś wywróci to jest ta pewność że wszystko jest ok.
    Co do samej ceny. Koszt budowy był moim zdanie bardzo niski. Za sam head wyszło mi ok 200zł. Z czego zostało mi sporo części na kolejny case.
    Kiedy chciałem kupić profesjonalne skrzynie, wklepałem w Google Barczak case, zadzwoniłem pod wskazany numer i poinformowano mnie że:
    1. czas oczekiwania do 40 dni (skrzynia na paczkę)
    2. skrzynia na head dostępna od ręki za jedyne 890 zł:)
    3. Koszt całkowity z upustem przy zakupie kompletu z rabatem jedyne 2189zł:)
    I to zdecydowało o tym że zrobię je sam.
    W planach jest skrzynia na hardware perkusisty. i na kable i inne pierdoły których zawsze pełno sie poniewiera.