Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Zanussi TL 803V Tłucze na boki przy początku i końcu

bozslo 15 Sie 2008 10:58 4584 9
  • #1 15 Sie 2008 10:58
    bozslo
    Poziom 9  

Witam!Pralkę mam 6 lat .Problem pojawił się niedawno,niezależnie od tego jaki jest wsad.Zdarza się,że jest ok.W czym może być problem?chodzi o koszty na jakie mam się nastawić!Oczekuję pomocy.Dziękuję!!!

Dodano po 9 [minuty]:

bozslo napisał:
    Witam!Pralkę mam 6 lat .Problem pojawił się niedawno,niezależnie od tego jaki jest wsad.Zdarza się,że jest ok.W czym może być problem?chodzi o koszty na jakie mam się nastawić!Oczekuję pomocy.Dziękuję!!!

Przepraszam -chodzi oczywiście o wirowanie.Zanim się ,,rozpędzi' i zatrzyma.Dzięki

0 9
  • Pomocny post
    #2 15 Sie 2008 16:54
    Muzgar
    Poziom 13  

jak do tego głośno chodzi to łożyska, a jak normalnie to może amortyzatory. A jak ta pralka rozpędza się do wirowania stopniowo czy od razu pełne obroty?

2
  • Pomocny post
    #3 15 Sie 2008 20:51
    yrmark
    Poziom 20  

a może urwałasię jakaś śruba od przeciwwagi a może ............ itd itp - podaj więcej informacji to fachowcy obserwujący to forum pomogą Ci
    pozdrawiam

1
  • #4 16 Sie 2008 09:20
    bozslo
    Poziom 9  

Dziękuje za zainteresowanie.A co do pralki.Problem zaczyna się,kiedy zaczyna nabierać prędkości.Jak się już dobrze rozpędzi ,chodzi miarowo,równo.Tłucze na początku nabierania prędkości i kiedy kończy wirować,zanim stanie.Widać jak boczne ścianki ,,wybula".Sprawia wrażenie,że bęben wyskoczy bokiem.Nic innego nie zauważyłam.Zdarza się ,że chodzi płynnie,ale to nie oznacza ,że wsad jest inny jak zawsze.Wydaje mi się na sucho(sprawdzając ręcznie) ,że bęben za bardzo chodzi na boki.Tyle jako laik.

1
  • Pomocny post
    #5 16 Sie 2008 11:34
    schnauzerman
    Specjalista AGD

bozslo napisał:
    Wydaje mi się na sucho(sprawdzając ręcznie) ,że bęben za bardzo chodzi na boki.Tyle jako laik.
    Prawdopodobnie uszkodzony bęben, kamień uszkodził, wykrzywił półośkę

0
  • #6 16 Sie 2008 17:27
    bozslo
    Poziom 9  

Nie wiem czy warto drążyć ten temat.Właśnie uprałam grubą narzutę flokatti.Pralka prała bez zarzutu.Co jest?Dziękuję za pomoc

0
  • #7 09 Wrz 2008 14:43
    mileńka
    Poziom 2  

Dołącze się do tematu. Wczoraj kupiłam pralke zanussi zwf2105w i dzisiaj postanowilam ja wyprobowac i az sie przestraszylam... mam podobny problem co wyżej ze przy nabieraniu predkosci pralka niewyobrazalnie wrecz tłucze (tak jakby beben cybotał sie na boki, był krzywy... nie wiem jak to opisac... i dodatkowo przy wirowaniu piszczy tak ze stojac w lazience trzeba zakrywac uszy. Czy to normalne czy tez powinnam zglosic sie z tym do sklepu gdzie ja kupowalam? wczesniej uzywalam 20 letniej ruskiej pralki i byla kilkakrotnie cichsza niz ta... nie chce mi sie wierzyc ze to normalne :( boje sie ze wywalilam z trudem odkladane pieniadze w bloto

Dodano po 4 [minuty]:

zapomnialam jeszcze wspomniec o tym ze strasznie dlugo robi pranie - jedna porcja ubran prała mi sie dwie godziny zanim sie pralka wylaczyla. Czy jest jakis sposob zeby to przyspieszyc? w takim tempie zejdzie mi ze wszytskim do jutra :( bo w czasie jak odkladalam na nowa pralke uzbieral sie niezly zapas brudnych rzeczy... juz nie wspomne o nerwach sasiadow ktorzy musza znosic cały ten hałas który ona robi

0
  • #8 12 Wrz 2008 20:13
    mileńka
    Poziom 2  

Problem juz nieaktualny... Dziękuję ślicznie za te wyczerpujące rady dzięki którym wszystko się rozwiazało. Wiedziałam że na forum można liczyć na szybką, fachową pomoc... ;|

2
  • #9 29 Wrz 2008 09:24
    Ko2
    Poziom 1  

Witam,
    Czy te porady moglby ktos wrzucic rowniez na forum? :)
    Mam dokladnie ten sam problem z pralka. Sruby zabezpieczajace
    wykrecilem (4 szt) a w ich miejsca wlozylem zaslepki, ktore byly z pralka.
    Podczas wirowania pralka dudni niesamowicie (i spaceruje). Beben obija (wydaje mi sie) jakby o ten element w ktory byly wkrecone sruby (z prawej strony na dole). Jak rusze bebnem reka rowniez slychac jak o cos obija.

Pozdrawiam,
    Artur

0
  • #10 18 Sty 2009 20:27
    _hds_
    Poziom 1  

Witam,

Wrzućcie proszę te porady, które otrzymała mileńka. Mam ten sam problem z nową pralką ale jest to Electrolux EWT 9120W.

Pozdrawiam

0