Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

po raz kolejny RADMOR 5102-TE ;]

toni22 24 Lut 2004 18:20 2155 7
  • #1 24 Lut 2004 18:20
    toni22
    Poziom 10  

Czesc , mamproblem z moim ukochanym radmorem i co najgorsze sam se go popsulem.Dzialalo wszytsko fajnie , dopuki zaczolem sie bawic ...:)
    TZN.Zrobilem obie 3 male satelitki (mam tylko jedna kolumne) , wiec razem 4 kolumny , czyli kazda na jedno gnizdo.Ale... cicho mi graly i postanowilem te 3 male podlaczyc do jednego gniazda przedniego, efekt oczywiscie byl :) (oczywisci zmiezylem ohmy i wszytsko bylo git) ale po dluzszym graniu zaczely mi "charczec" , a ja zamiast sprawdzic co jest przyczyna po prostu..... zmienilem je na inne gniazdo i znow pare dnic bylo git i..znow zaczelo charczec ... i tak załatwilem se 3 gniazda , dopiero później "WPADŁEM" na to ze jest cos nietak , "padła" jedna satelitka ==> niezgadzaly sie ohmy + zwarcie ...... i tak zostalem TYLKO z jednym sprawnym wyjsciem na ktrorym gram.No ale przydaloby sie to naprawic , gdyz doszly mi nowe kolumny :| , proszeeeee o pomoc , wymienilem juz tranzystory steryjace : "2N3055 NPN 15A TO3", bezpieczniki tez dobre .Nieznam sie na tym ale mysle ze z "KOGOS" pomoca dal bym rade :)) ====> zaoszczedzenie kasy + satysfakcja :)) , prosze o pomoc!!!!! plssss

0 7
  • #2 25 Lut 2004 00:50
    dymek
    Poziom 27  

glowa do gory nic nie mowie ze temat walkowany miliony razy bierzemy lutownice i tak wymieniles nie tranzystorki sterujące a tranzystorki z koncowki mocy czyli niesmiertelne 2N3055.dalej idziemy do tylu na plytke sterujaca wymieniamy t1001 i t1005 jest to para tranzystorkow.kupujesz identycznie a jak nie bedzie tych to kupujesz pare bc211-16 bc313-16 maja dwukrtnie wieksze wzmocnienie ale to nic:) a jezeli nie pomoze bedziemy dawac dalej porady.
    moim zdaniem powinno pomoc bo napewno poszedl ktorys z tej pary pamietaj jeszcze o jednym ze jezeli wymienisz je w jednym kanale i zadziala to w drugim tez musisz.milego naprawiania.
    aha a musisz dlateg ze sa mocniejsze i kanaly by nie graly rowno bo o ile wiem tych orginalow juz ie ma.
    mozesz tez odrazu kupic 4 sztuki bc577 moa byc niepotrzebne a moga byc potrzebne kosztuja okolo 30 roszy a tamte bc211-16 i bc313-16 kosztuja u mnie 3,50.

0
  • #3 25 Lut 2004 01:22
    toni22
    Poziom 10  

O ale szybko mi odpisales dzieki :) , poslucham oczywiscie twojej rady i jutro zaopatrze sie w to co mi napisales :)) tak wiec ===> kupie+polutuje sprawdze = troche to potrwa :D , i odezwe sie zaraz heh.... wiem ze poraz kolejny truje o radmorze :| no ale po paru przeczytaniu posatow innych uzytkowników odechcialo mi sie czytania nastepnych ;].Tak wiec dzieki i lece naprawiac mojego AMPLITUNERA :-)
    ps. masz moze do radmora schemat ?? niegdzie niepotrafie go znaleźć

0
  • #5 25 Lut 2004 13:14
    toni22
    Poziom 10  

Niemoge tego zapisac , ob mam punktów malo, czy cos takiego hehe , jak da rade to prosze na maila : songot(malpa)poczta.onet.pl , dzieki z góry

0
  • #6 25 Lut 2004 21:58
    toni22
    Poziom 10  

Juz udalo mi sie to sciagnac THX , a co do RADMORA, zrobilem co trzeba ...i .... cala ta plytka jest dobra , to chyba cos innego , glebiej , wszytskie tranzystrory sa wymienione i dzialaja prawidlowo, na schemacie jest akurat fragment tej nastepnej plytki (modulu) , czekam na dalsze porady :)))) co zrobic z tym fantem

0
  • #7 02 Mar 2004 13:13
    toni22
    Poziom 10  

hellooo!!!!!! pomoze mi ktos ?? juz przez dlugi czas nikt nieodpisuje :|||,
    prosze o pomoc !!!!!!!!!!!!

0
  • #8 22 Mar 2004 10:19
    Pi0trazy
    Poziom 12  

Może problem nie jest w wzmacniaczu końcowym? Na schemacie masz pewnie podane napięcia kontrolne. Sprawdziłeś je? Podstawowa sprawa to czy masz 0V na wyjsciu w stosunku do masy. Aby nie palić elementów sprawdzaj ze słuchawkami. Sprawdź pobór prądu koncówki w stanie spoczynku. Mnie z czasem jeden kanał zaczął ciszej grać i okazalo się ze nagle jeden z kondensatorów sprzężenia zwrotnego w układzie przedwzmacniacza zaczął tracić swoja pojemność.

0
  Szukaj w 5mln produktów