Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada 1Mbps, Livebox, 3 komputery= wysokie pingi w grach

15 Sie 2008 20:45 2913 2
  • Poziom 29  
    Witam. Temat bardzo mało mówi, nie wiedziałem jak go nazwać inaczej...

Chcę uzyskać niskie pingi, jednocześnie ściągając coś z innego komputera

Dokładniej: gdy osoba przeglądająca internet (obrazki, tekst itd...) na komputerze podłączonym przez WiFi, to osoba grająca na komputerze nr 2 (podłączenie Ethernet) ma bardzo wysokie pingi w grach.
    Na nr dwa i trzy komputerze (obydwa przez Ethernet) mam zainstalowane CfosSpeed. Kiedy na trzecim ściągam coś, mam dosyć wysoki transfer, a komputer nr 2 pingi ok. 120ms (czyli prawie w normie, nie przeszkadza to w graniu). Nie wiem czy CfosSpeed ma w tym jakąś zasługę.

Poszukuję rozwiązania mojego problemu - niskie pingi + możliwość przeglądania internetu na innych komputerach, ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Czy jakiś program do inteligentnego zarządzania łączem (np. Cfosspeed), czy okrojenie transferu...

Proszę o pomoc

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Nie znam liveboxa, ale może ma cos takiego jak zarzadzanie pasmem? Jesli tak to ustaw wyzszy priorytet na porty ktorych uzywasz w grach, a nizszy na reszte. Powinno to znacznie obnizyc ping.
    P.S. Ping 120ms? Ja mam sieć na 20 osob na jednej antenie wifi i pingi w grach sa od 50 do max 80ms i wtedy można grac, przy wyzszych wartosciach już jest problem, jesli sa to strzelanki;)
  • Poziom 29  
    Nie ma zarządzania pasmem. LiveBox został zaprojektowany, aby działał, czasem się zacinał i to wszystko ;)

Program CfosSpeed ma własnie takie coś jak priorytety (nie dla portów, ale dla programów). Nie wiem czy to tez działa między komputerami...