Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

YAESU FP-1030A czy DIAMOND GSV3000

15 Sie 2008 22:30 7564 9
  • Poziom 23  
    Zastanawiam się nad zakupem zasilacza do radiotelefonu i nie wiem który z nich wybrać.
    Czy macie może jakieś doświadczenia, który lepszy, lepiej wykonany ? Japońskie yaesu czy diamencik?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przecież to ten sam OEM robiony w Chinach z innym sitodrukiem na mordzie.
    Jak juz chcesz koniecznie impulsowy to kup coś Mean Well, ja osobiście wolę tradycyjne rozwiązania transformatorowe ze względu na brak zakłóceń w widmie radiowym.
    Michał
  • Poziom 23  
    Te są transformatorowe. Po foto i opisie wynika że yaesu nie ma regulacji napięcia (to mnie akurat cieszy). Wiem, że wszystko china ale czasem jest tak że jakiś model ma fabryczny bug czy coś takiego...
    Mea culpa :)
    Sądzę, że to jest to samo z innymi napisami produkowane w jednej fabryce. 2 palety idzie sito z napisem Yaesu a następne 2 palety to Diamond i ostatnia paleta z dziennej zmiany to Lafayette ;)
    Michał
  • Poziom 10  
    Podpinam się do tematu, jaka jest różnica między tymi 2 zasilaczami. Który lepszy czy to jest to samo.

Poprawiłem. [SP5ANJ]
    Witam.

Panowie a może by tak ZS-20 (made in Poland) z Warszawy. Cena około 160zł. .

Po delikatnej przeróbce można go z powodzeniem używać do radia wstęgowego przy pełnej obciążalności 25A na 13,6V.
    Przy poborze 22A , spadek napięcia wyjściowego mniejszy o 0,4V niż bez obciążenia. :spoko:

Zmiana (przeróbka) to skrócenie stałej czasowej (dla pracy w SSB) porównania napięć stabilizacyjnych . Polega to na wymianie kondensatora elektrolitycznego ze 100µF na 10µF przylutowanego bezpośrednio na wyjściu/zaciskach napięcia +13,6V .

Pozdrawiam.
  • Poziom 40  
    Na giełdzie we Wrocławiu można kupić zasilacze impulsowe od konsoli X-BOX. 12V/16A. Wielu kolegów kupiło i sobie chwali. cena ok 40pln.
    sq6ade napisał:
    Na giełdzie we Wrocławiu można kupić zasilacze impulsowe od konsoli X-BOX. 12V/16A. Wielu kolegów kupiło i sobie chwali. cena ok 40pln.
    Uciągnie 100W trx? Ma jakąś regulację napięcia, żeby do 13.8V podciągnąć?
    MIchał
  • Poziom 40  
    Kolega twierdzi że wycisną ponad 20A z niego. 13.8V to nie jest tak istotna sprawa = dobrze wykonane TRX mają ALC dążące do wypuszczenia w antenę mocy znamionowej. Dla samochodowych TRX 12V czy 13,8 to żadna różnica.
    Ale da się podciągnąć.
    Jeszcze są oto fota z przed 3h :
    YAESU FP-1030A czy DIAMOND GSV3000
  • Poziom 21  
    YAESU używam około 2 lat, bardzo cichy i wydajny zasilacz. Kupiłem nowy w promocji. Diamonda nie znam. Stopień końcowy na 2SC5200, 4 szt. regulacja napięcia na piechotę LM324. Wewnątrz kalibracja mierników wychyłowych oraz napięcia i ograniczenia prądowego. Wentylator bardzo cichy, do kilku amper wcale się nie załącza, dopiero powyżej 10A ciągłego obciążenia cichutko szumi. Ostatnio dostał strzał od wyładowania atmosferycznego od strony wtórnej!! - poleciała jedna zenerka i jeden tranzystor 2SC1815. Mogę polecić ten model. Po zakupie ustawiłem napięcie na 13,5V, o ile dobrze pamiętam było 12,5V.