Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka Einhell PB-CEN 151 - warto do domowego użytku ?

15 Sie 2008 23:19 8717 8
  • Poziom 15  
    Jak w temacie, potrzebuję spawarki w sumie "na raz" by pospawać regały do piwnicy z kontowników (taka jednorazowa większa robótka) plus oczywiście kilka pomniejszych się trafi jak znam życie.
    Nie będę tym spawał statku dalekomorskiego ;)
    Głownie chodzi o początki, w życiu spawarki w ręku nie miałem, więc nie chcę inwestować dużych pieniędzy... przynajmniej do czasu gdy się nie nauczę korzystać ze sprzętu który warto kupić.

Dane techniczne w/w spawarki:
    napięcie sieci - 230v
    bezpiecznik: 16A
    zakres prądu spawania - 40-80/120A
    regulacja prądu spawania
    klasa ochronna: IP21 S
    ochrona przeciwzakłóceniowa 89/336/EWG
    elektroda 1,6 - 2,5mm
    chłodzenie: kratka wentylacyjna

Chyba, że możecie polecić kompletnie początkujacemu jakiś inny tani model dobry do nauki spawania i drobnych robót.
  • Poziom 33  
    kup sobie cos co obsluzy wieksze elektrody i zeby mialo wentylator
  • Poziom 15  
    No OK. ale...
    Po co ? Na co ? Dlaczego ? Jaki model ?
    Ot seria pytań zupełnie zielonego, co prawda przeglądałem sporo aukcji na allegro i mimo "identycznych" parametrów różne spawarki oferują różną grubość elektrody.
    Większe masz na myśli 4-5 mm ?

Normalnie nie wiem nawet za bardzo o co pytać...
  • Poziom 15  
    A może taka:
    MATRIX EWS 160
    Parametry techniczne spawarki:
    Napięcie : 230V 50 hz waga 18,5kg
    Bezstopniowa regulacja prądu spawania.
    Zabezpieczenie 16A
    Elektrody 2 - 4 mm
    Prąd spawania 55-160 A
    Wentylator
  • Poziom 25  
    Napisz ile masz $$ , bo jesli mało to może lepiej pożyczyć sprzęt od kogoś na ten "raz".
    Pozdr
  • Poziom 15  
    Zauważyłem, ze niestety nie zawsze $$ idzie z jakością :(
    Mam sasiada od którego chciałem pożyczyć na ten raz... wywalił coś koło 600 zł na spawarkę... zdechła po 2 dniach jak spawał elektrodą 3,25... a miał sprzet bodajże do pracy ciągłej z taką lektrodą albo coś koło 60% nie pamietam... za to mam kuzyna (niestety 300 km ode mnie) co kupił na allegro za 114 zł spawarkę i już drugi rok z nią pracuje... co prawda jest 10% ale jako, że naprawia i zakłada ogrodzenia to mu starcza... oczywiście używa jej do dospawania wmurowanych mocowań, nie pospawania całego ogrodzenia... no ale jak na taką "tanizne" to dziw bierze, ze nie padło po tygodniu :)

Więc obecnie pożyczyć po prostu nie mam od kogo...
  • Poziom 2  
    Witam, ja mam podobną spawarkę o tych samych parametrach. Działam na niej dorywczo już kilka lat, nie było żadnych problemów. Jest zabezpieczona termikiem, także jakaś minimalna kontrola uzwojeń jest :) Chociaż planuję dołożenie jakiegoś wentylatora. Ale ogólnie jak na tą cene to chodzi całkiem przyzwoicie.
  • Poziom 10  
    polecam spawarki inwerterowe na 230v np; ims lub dedra