Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dolewanie tuszu do EPSON (projekt opensource programatora)

Świr 22 Jan 2004 17:50 163602 265
    qnx
    Level 14  
    EPSON (prawdopodobnie) mierzy ilość tuszu. Dlaczego ? Bo powydrukowaniu 5000 stron pokazuje się komunikat "Niektóre elementy drukarki są prawdopodobnie zużyte. Zgłoś się do serwisu" Niestety przeważnie ten komunikat pokazuje się po okresie gwarancyjnym. Skąd o tym wiem ponieważ kolega ma w pracy drukarkę EPSON C43UX i pojawił mu się taki komunikat (drukarka jest jeszce na gwarancji), a co powiedzieli w serwisie ? Powiedzieli, że to pierwszy przypadek wydrukowania 5000 stron podczas okresu gwarancyjnego (hehehe używał też tuszy zastępczych innych firm) przegląd drukarki na gwarancji jest gratis. A co po gwarancji? Hm... Dowiedziałem się także. Taka usługa kosztuje 70 zł no i wten sposób firma EPSON zarabia jak nie na tuszach do swoich drukarek to na przeglądach serwisowych. ---- Dla Elektrody -qnx
    aismen
    Level 14  
    Cześć Wszystkim ...Pozdrawiam
    pomóżcie mi ....mam drukarę C-42 SX
    Jak zregenerować tusze ?
    Z góry dziękuję za pomoc

nr.gg 4938210
    Robert B
    Level 43  
    :arrow: qnx:
    Epson nie mierzy tuszu a taki komunikat pochodzi od licznika "pampersa". Trzeba go wyjąć, wypłukać, wysuszyć i zresetować licznik za pomocą SSC Service.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic98161.html
    aismen
    Level 14  
    :cry: mam obydwa pojemniki puste ...tzn czarny jest całkiem pusty a kolor prawie pusty . Kolega poradził mi aby zdjąć chip z czarnego i go dać do zamrażalki . Mroziłem 2 dni i nic . pojemnik z czarnym napełniłem . założyłem chip . i teraz ciągle świeci czerwona dioda .Co zrobić ? Proszę o pomoc
    Robert B
    Level 43  
    To kolega chyba źle zrozumiał opcję "Ink Freezer" w SSC Service :lol:
    "Zamrażanie" jest za pomocą programu a nie lodówki :lol:
    Słowo "freeze" oznacza w jęz. angielskim również zatrzymać a nie tylko zamrozić. Ponadto kolega nie ma również pojęcia o elektronice, bo nie słyszałem aby można zmienić zawartość EPROMu za pomocą niskich temperatur. Nie korzystaj więcej z jego porad.
    Wysłałem Ci maila na ten temat :)
    sliver01
    Level 1  
    Moglby ktos lopatologicznie wytlumaczyc mi jak zablokowac chipa w epsonie c43ux za pomoca programu SSC Service Utility??
    Czy wystarczy tylko zaznaczyc opcje "automatic freezer" i odpalac program przed kazdym drukowaniem??
    Robert B
    Level 43  
    Przecież wszystko masz w pliku pomocy. Jaśniej już się nie da :(
    Freezer Functions

This group of menu items allow You to perform special type of fooling Epson inkjet printer ink counting system.

You can read about ink counters and CSIC system, used in Epson inkjet printers, in Reset Counter Functions section of this help file.

Store counters values - This item will store all information about current state of ink counters. Note - this information is independently stored for each printer. So, it is possible to store counters for different installed printers without data loss.

It is advisable to use this function right before start of each big printer job. After this You can minimize utility to system tray and begin printing.

Restore values back - Restore all stored values back to printer, so printer won't notice any ink consumption occurred during printing jobs. This function is also printer specific, so, You can't restore data from the different printer installed in Your system.

It is advisable to use this function after each completed print job.

In conjunction, Store counters values and Restore values back can be described as ink freezer, because they don't reset anything, but allow You to maintain almost constant ink level. Using this functions imply what You must check print result by Your own eyes, and replace ink cartridges as soon as You will see any white band caused by ink out.

Since version 3.0 this utility have build in automatic ink level freezer and automated independent ink monitor.

Automatic freezer - This option allow You to turn on/off build in automatic ink counters freezer. Utility will remember this setting, and together with enabled startup, this will allow You to perform fully automatic operation mode.

Automatic freezer will restore internal counters value back with small interval of time (around 2 minutes). If utility is started with Windows startup, automatic freezer will also store internal counters value as soon as printer is turned on.

If automatic freezer causes errors in normal printing process, or don't work, You must disable it and use manual functions described above in this section.

New cartridge installed - This option is necessary to correctly measure ink consumption by independent ink monitor. Each time You change ink cartridge, You must use this menu item. After clicking this menu item, You will see window that allow You to select exact refilled colors. For example, if You refilled color cartridge with three colors You must check Yellow, Cyan and Magenta. After using this function You must use "Store counters values", otherwise freezer won't work.
    aismen
    Level 14  
    witam -----he he he ....jeszcze tylko przetłumaczyć ..ale nie translatorem ..bo można się uśmiać totalnie .Pozdrowienia
    aismen
    Level 14  
    no cześć ....byłem dzisiaj na giełdzie elektronicznej w Sosnowcu -Milowicach kupiłem resetownik do WSZYSTKICH drukarek Epson powtarzam WSZYSTKICH!!! ----SK 168 - 140 zł
    już resetowałem oryginały i podrubki do 42 ,43 ,62,63 i 64 kolory i czarne .Wszystko działa poprawnie .Pozdrawiam Roberta B i resztę .
    themark
    Level 15  
    Witam !!
    A czy programem "sscserve.exe" można jakoś kasować drukarkę Stylus Color 200, ona jest na jeden pojemnik w moim przypadku czarny, i walczę z nia od kilku dni, bez rezultatu.
    POZDRAWIAM
    Robert B
    Level 43  
    A czy masz kałamarz z chipem czy bez? Podaj typ np. S00xxx lub T00xxx bo chyba SSC Service tej drukarki nie obsługuje ale są inne narzędzia do Epsonów np Ink Level.
    :arrow: aismen:
    Daj proszę bliższe namiary na ten patent który kupiłeś :)
    sonet
    Level 2  
    Tak się złożyło, że mam na zbyciu 1 sztukę chip resetera (pozbyłem się Epsona, a znajomy przywióżł mi to z zagranicy - nówka sztuka). Zainteresowaną osobę proszę o kontakt na priva.

Paweł
    pawel(malpa)so.net.pl
    whats_upp
    Level 18  
    nie wiem moze to kogos zainteresuje moze juz to wiecie
    ja w swoim epsonie c60 restartuje chipa bez jakichkolwiek urzadzen poprostu za pomoca drukarki zajeb... sprawa zadnych zamiennikow wiecej dylko tusz bede dolewal i restartowal :D
    dartmen
    Level 11  
    witam jestem posiadaczem EPSONA Photo 830 czy mozna tam rowniez resetowac i dolewac tusz jestem raczej zielony w tym temacie wiec prosze o jakiekolwiek info :)
    Robert B
    Level 43  
    Fajnie, ale co to ma do Epsona który jak pewnie zauważyłeś jest w temacie???

dartmen wrote:
    witam jestem posiadaczem EPSONA Photo 830 czy mozna tam rowniez resetowac i dolewac tusz jestem raczej zielony w tym temacie wiec prosze o jakiekolwiek info :)

Wystarczy że przeczytasz plik pomocy do SSC Service 3.10 - wsparcie do 830 jest. :)
    Danijel
    Level 10  
    Dużo jest tu napisane o Dopełnianiu tuszu.
    A czy ktoś z was próbował zresetować chip w epsonie C62???
    Bo ja sie z tym męcze i nie mogę.
    Robert B
    Level 43  
    "Nie mogę" A może coś bliżej???
    Poczytaj:
    http://www.ssclg.com/epsone.shtml
    http://www.ssclg.com/epsons.shtml
    Oprócz tego polecam lekturę pliku pomocy do SSCService.
    UWAGA !
    Jest już wersja 3.50
    Gerwazy
    Level 2  
    [font=Traditional Arabic:8d8f78ea11] [/font:8d8f78ea11]

Program SSC Service działa pod Epsonem C42Sx, resetuje zarówno pojemnik czarny i kolorowy bez problemu.
    Jeżeli ktoś potrzebuje instrukcję, jak to zrobić dobrze i skutecznie, niech da znać. Z przyjemnością pomogę. Działa nawet pod Windows XP, chociaż z niektórych źródeł się dowiaduję, że absolutnie nie działa i mogą być problemy.
    Kontakt pjotrec(malpa)wp.pl
    misiek1
    Level 11  
    a wiec dla osob majacych epsona C62 metoda opisana w FAQ w ssc 3.50 dziala, mam jedno pytanie nie wiem gdzie mam dolac ten tusz tzn. jak?? gdzie mam wlac ten tusz i jak dobrze zrobic??
    Robert B
    Level 43  
    Kupić zestaw Active Jet :)
    W zestawach Active Jet jest wielka płachta z rysunkami i instrukcją (nawet po polsku). Poza tym są wszelkie narzędzia (wiertełka, strzykawki, odsysacze, koreczki itp...)
    li-on
    Level 13  
    Pod tym adresem można za darmo ściągnąć program który się "zajmie" drukarkami EPSON - umożliwia skasowanie zużycia tuszu (większość modeli drukarek), zablokowanie licznika zużycia tuszu (wszystkie modele) i wiele innych. (Linku do ściągnięcia szukajcie na dole strony)
    http://www.ssclg.com/epsone.shtml
    :twisted:
    ja Cek
    Level 1  
    chciałem dodać że programem sscservice 3.50 można bez problemu resetować chipy w drukarkach C70 i C80. Mimo że w FAQ jest napisane że nie można to jednak ja w ten sposób zresetowałem już sporo chipów na tych drukarkach. Działa praktycznie z każdym chipem, nawet z beznadziejnymi przypadkami. Metoda resetowania tym programem jest opisana na forum www.ssclg.com.epson.shtml
    svinx
    Level 13  
    Witam!
    Co by się stało gdybym wykonał taką oto operację:
    Mam średnio zapełnoiny czarny tusz (wg wskaźnika), gdyby go wyjąć następnie wsadzić "pusty" pojemnik i pozwolić drukarce na to by zasygnalizowała brak tuszu. Potem jak każdy przyzwoity user drukarki wymieniamy tusz na inny np ten średnio zapełniony, i podczas napełniania głowucy drukjącej wyjąc kabelek z drukarki tak aby głowica staneła w miejscu, w którym można dokanać podmiany pojemników!

Jak myślicie czy to by wypaliło?
    aismen
    Level 14  
    cześć .....jaką masz drukarkę ? chodzi mi o model.
    Pozdrowienia Ais.
    svinx
    Level 13  
    mój sprzęcik to [niestety] EPSON stylus C43sx!
    A o co chodzi?
    masz może jakiś [inny] pomysł jak zresetować chip?????
    ciucia
    Level 10  
    Mam epsona C43, sciagnołem program SSC Service - wersja 3.50, co mam zrobic zeby drukarka znowu drukowała:), prosze o instrukcje,
    Z góry dzieki!!!
    grzegorznikolajenko
    Level 2  
    Mam problem z moim c42. Po właczeniu głowica lekko odpracuje w prawo i lewo, staje w miejscu i zaczynaja pulsowac didy (zielona i czerwona) na zmianę. Nie mama zielonego pojęcia co się z nia dzieje?
    Jak ktoś miał podobną sytuacją i wybrnął z tego to proszę o pomoc!!!