Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
W2 Usługi badań i pomiarów
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dolewanie tuszu do EPSON (projekt opensource programatora)

Świr 21 Kwi 2004 01:41 159783 265
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • W2 Usługi badań i pomiarów
    wojjas4705
    Poziom 11  
    Obsługa SSC:
    1. Po uruchomieniu SSC wybieramy drukarkę z listy
    2. Zamykamy okno krzyżykiem w prawym górnym rogu
    3. Po zamknięciu w trayu (koło zegara) pojawi się ikona SSC
    4 Prawym klawiszem myszy wybieramy co nas interesuje

"Reset counters" powinno zresetować pojemnik z tuszem (u mnie działało )

!!!!! Może w przypadku migających diodek doszło do przekroczenia limitu pracy drukarki. Wtedy należy zresetować "protection counter".

Powodzenia
    svinx
    Poziom 12  
    Fajnie że wojtass podał instruckję obsługi jak dla idioty :D! Ale fajniej jakby ktoś powiedział jak wlać tusz do epson c43sx[nie mylić z resetowaniem chipu!]- gdzie zrobić dziurke na igłę! bo chip mam zresetowany a pojemnik pusty.

I jeszcze jedno: czy i jak można przełożyć chip z jednego pojemnika na drugi?!?!?!

dzieki z gróry za pomoc!:!:
    wojjas4705
    Poziom 11  
    Nie znam Epsona 43x, ale wszystkie miały na górnej naklejce namalowane kółeczka w które należy się wkłuć i napełnić, po czym dziurkę zakleić plastrem (taśmą). Zobacz na www.agawa.pl - powinna być instrukcja napełniania.
  • W2 Usługi badań i pomiarów
    svinx
    Poziom 12  
    właśnie doświadczałem na starym pojemniku!
    dzieki!
    amertlook
    Poziom 11  
    NAPEŁNIANIE TUSZY DO EPSONA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napełnianie od góry jest brrry bo są tam gąbki i jak wlewacie tusz to zostają bąble z powietrzem a potem głowica lubi się zapowietrzać.

Najpierw wkładam pojęmnik do wirówki i na wysokich obrotach wyżucam stary tusz i mam suche gąbki 2000 obrotów/min TO TAK JAK W PRALCE :D
    Tak przygotowany pojemnik napełniam od dołu bez igieł na zasadzie wciśnięcia końcówki srzykawki i wtłoczenia tusz
    svinx
    Poziom 12  
    i co działa ci jeszcze? z zapowitrzeniem masz rację, ale debatowałbym co do sopsoby opróżniania pojemnika, sposób może dobry ale szkodliwy dal pojemnika,
    amertlook
    Poziom 11  
    Twoim zdaniem co się może zepsuć w zasobniku na tusz poprzez wirowanie?????
    -=Wiktor=-
    Poziom 1  
    wojjas4705 napisał:
    Nie znam Epsona 43x, ale wszystkie miały na górnej naklejce namalowane kółeczka w które należy się wkłuć i napełnić, po czym dziurkę zakleić plastrem (taśmą). Zobacz na www.agawa.pl - powinna być instrukcja napełniania.

.......to miejsce oznacza coś innego.......
    svinx
    Poziom 12  
    jak wiesz że znaczy to coś innego, to napisałbyś co?!
    Rafał Sierpiński
    Poziom 1  
    darekw1 napisał:
    Na stronie www.agawa.pl pokazane jest jak resetować chipy w EPSON 42SX

Nie mogę znaleźć miejsca gdzie jest to pokazane, najlepiej było by załączyć szczegółowy link do tej strony. czy może ktoś ma gotowy sosób na ten problem, a uważam że problem jest duży. Tusz jestdrogi a jest go bardzo mało.
    mariusz22
    Poziom 10  
    Czesc
    Jak zresetować kolorowy tusz do Epsona C62 bez użycia programatora? Mi się udało zresetować tylko czarny.
    wilkolaski
    Poziom 18  
    Witam nie wiem czy ktos z tego skorzysta bo tamt juz w sumie troche lezy na forum ale co do resetowania chipa w Epsonie to jest bajecznie proste.Sciagnolem kiedys schemat urzadzonka i programik do jego obslugi.Podpina sie to cudo do portu LPT uruchamiamy program i resetujemy chipa,znaczy sie napelniamy go na full:)Zrobilem sobie ten uklad i z 100% skuteczniscia resetuje chipa.Mam drukarke epson 42 UX.Kiedys zamiescilem na elektrodzie komplet plikow gdzie jest schemat,programik i opis nalewania tuszu chyba ten post mial temat napelnianie Epsona czy resetowanie chipa w epsonie.Tak wogole ten chip to zwykla pamiec eeprom ze zlaczem I2C.Trzymajcie sie i milego napelniania i resetowania.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    jogurt2003
    Poziom 11  
    Witam. Czy ktoś może mi powiedzieć jakiego atramentu najlepiej użyć do napełnienia czarnego kartridga w C43? Mam resetera chipów, dziala bez zarzutu, ale nie mogę nigdzie dostać atramentu do tego typu drukarki.
    Pozdrawiam
    jogurt2003
    Poziom 11  
    Witam. Czy ktoś może mi powiedzieć jakiego atramentu najlepiej użyć do napełnienia czarnego kartridga w C43? Mam resetera chipów, dziala bez zarzutu, ale nie mogę nigdzie dostać atramentu do tego typu drukarki.
    Pozdrawiam
    wojjas4705
    Poziom 11  
    Ja kupuję w Agawie: www.agawa.pl - przy płatności przelewem nie płacisz za transport. Przesłka przychodzi za dwa dni.
    A_C
    Poziom 1  
    grzegorznikolajenko napisał:
    Mam problem z moim c42. Po właczeniu głowica lekko odpracuje w prawo i lewo, staje w miejscu i zaczynaja pulsowac didy (zielona i czerwona) na zmianę. Nie mama zielonego pojęcia co się z nia dzieje?
    Jak ktoś miał podobną sytuacją i wybrnął z tego to proszę o pomoc!!!

Ja miałem ten problem tydzień temu dałem drukrkę do serwisu bo nie chce mi się "bawić" Epsonami to jest błąd pampersa tak powiedzieli w serwisie (60zł)
    Dikens1
    Poziom 1  
    wojjas4705 napisał:
    Resetowanie chipa przy pomocy programatora nie jest znowu tak kosztowne ( www.agawa.pl ). Jest programik Epson ESP, przy pomocy którego można robić wiele sztuczek:
    resetować poziom atramentu
    zamrażać poziom atramentu
    resetować liczniki zużycia drukarki
    czyścić pojedyńcze kolory
    Oto on:
    Działa z wieloma Epsonami (po zainstalowaniu lista rozwijana drukarek)

Powodzenia.
    Przy okazji czy ktoś może chce kupić nowego (9miesięcy) Epson Foto 810 z uszkodzoną głowicą? Serwis odmówił naprawy gwarancyjnej z powodu napełniania tuszem.

Witam mam wielką prośbę, potrzebuje bardzo mocno tego programiku *sscserve350.exe" a niestety serwis nie pozwala mi go pobrać bo mam za mało punktów i jeśli ktoś go ma to proszę o przesłanie mi go na adres e-mailowy dikens(malpa)op.pl z góry dziękuję.
    wwmajor
    Poziom 14  
    Witam ja mam Epsona C43SX Windowsa 98. Czarny pojemnik jest pusty a kolorowe pełne do połowy. Ten programik woła DONE!! Ale stan pojemników jest ten sam. Co robić?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    AliYO
    Poziom 18  
    żeby nie być złośliwym to tego nieskomentuje.

ps. to coś do epsona to jest SSC w ver. 2.80 i jest stare jak ...
    Alcedo
    Poziom 23  
    proponuje kilka ostatnich postów przenieść do kosza