Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wibrujaca pralka Candy, podczas wirowania hałas

16 Sie 2008 09:33 4819 7
  • Poziom 12  
    Witam,posiadam pralke Candy,jest ładowana od Góry,podczas wirowania cały zbiornik tak wibruje że wali aż o całą konstrukcje,co moze to powodowac???czekam na odpowiedzi.
  • Specjalista AGD
    Sprawdź ułożyskowania.
  • Poziom 12  
    łożyskowania sa dobre,zastanawiam sie czy to nie przypadkiem te takie amortyzatory na dole???
  • Specjalista AGD
    denis17 napisał:
    łożyskowania sa dobre,zastanawiam sie czy to nie przypadkiem te takie amortyzatory na dole???

Więcej możliwości zasadniczo nie ma...
  • Poziom 12  
    Rorbiore i zobacze co da sie zrobic...

Dodano po 44 [minuty]:

Jednak łożyskowanie,tylko prawe...Musze wymieniac obydwa czy jedno tylko???
  • Specjalista AGD
    Wskazana wymiana po obu stronach
  • Poziom 10  
    Cześć. Chciałbym się dołączyć do dyskusji jak w temacie. Też wymieniałem łożyska i przy tej okazji po zdjęciu paska zauważyłem, że wyważenie bębna pozostawia wiele do życzenia. Drzwiczki bębna mocno obciążają jedną stronę, co przy wirowaniu(nawet bez wsadu) objawia się miarowym biciem. Od nowości pralka nie pracowała zbyt cicho, ale kładłem to na karb nierównomierności rozrzucenia prania w bębnie. Teraz wiem, że producent chyba ten temat trochę zbył. I tu moje pytanie- czy ktoś już zastanawiał się nad wykonaniem przeciwwagi do bębna, równoważącej ciężar drzwiczek ? A może ktoś już to wypraktykował ? Mam pewien pomysł, ale najpierw chciałbym się dowiedzieć, czy nie istnieją już może sprawdzone rozwiązania tego problemu. Moja pralka to Candy CTL 84 TV.
  • Poziom 6  
    Odnoszę sie do ostatniego pytania, to nie ciężar a złamany krzyżak bębna, inaczej ośka łącząca sam bęben z kołem pasowym.
    Najczęściej idzie rozpoznać właśnie po przychylonych w jedną stronę drzwiczek otwarcia bębna. Pozdrawiam