Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Citroen C5 2.2HDI diagnostyka

sparpl 16 Aug 2008 09:38 12888 17
Texa Poland
    sparpl
    Level 11  
    Witam wszystkich.Potrzebuję porady odnośnie gniazda diagnostycznego w w/w pojeździe.Mam interfejs diagnostyczny MULTISCAN i nie mogę się połączyć ze sterownikiem w tym aucie.Dodam iż podłączałem się również do citroena C5 3.0 w benzynie i nie było żadnego problemu.Zauważyłem też różnice w gniazdach diagnostycznych obu tych pojazdów,mianowicie w benzyniaku są przewody na pinie 7 i 15 po jednym a w dieslu na 15 nie ma nic ale na 7 pinie są za to dwa przewody razem.Może ktoś spotkał się już z tym.Co trzeba by było zrobić ?Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny.Z góry dziękuję.
  • Texa Poland
    yaaro
    Level 33  
    Zmienić sprzęt na coś bardziej profesjonalnego, jeśli sprawa dotyczy Multiscana na elm.
  • Texa Poland
    User removed account
    User removed account  
    sparpl
    Level 11  
    Jeśli chodzi o Multiscana to owszem jest na ELMie327 i tak jak wspomniałem benzyniaka bez problemu sprawdzałem ale problem dotyczy diesla.I tak jak już wcześniej pisałem jest w nim różnica w pinach w gnieździe niż w benzyniaku,może to chodzi o ten problem??Czekam na podpowiedzi i z góry dzięki...
    yaaro
    Level 33  
    Obstawiam protokół transmisji danych, co do hdi kiedyś diagnozowałem c5 hdi testerem gs 400 i nawet poszło. A jakie objawy masz w tym c5
    sparpl
    Level 11  
    A właśnie jaki tam jest protokół i jak się do niego zabrać?Multiscan obsługuje wiele protokołów.Może problem tkwi tylko w tych pinach?Ten interfejs sam się przełącza pomiędzy pinami,tylko nie mogę pojąć czemu na pinie 15 nie ma przewodu gdzie zwykle jest linia L a na pinie 7 są za to dwa przewody.A w takiej samej cytrynce tyle że benzynie jest inaczej i wszystko czyta.
    yaaro
    Level 33  
    Jak już tak prosisz o pomoc to podpowiem ci ze c5 po 2001 w górę roku maja transmisje danych wyłącznie na 7 pinie. Zobacz schematy elektryczne to znajdziesz różnicę. I wież mi że sprzętem za 200 zł nie zdiagnozujesz wszystkiego. Zapytaj ludzi ile wkładają w to pieniędzy. Jutro będę robił peugeota z 2001 roku w hdi to zobaczę jaka ma transmisje danych. Po schemacie widzę że ma tylko na 7 pinie.

Pozdrawiam
    sparpl
    Level 11  
    Ok dzięki za odpowiedź,poczekam jak sprawdzisz to autko i jak możesz daj znać co i jak wyszło.Ten MULTISCAN kosztował mnie 500zł i posiada praktycznie wszystkie protokoły ale zobaczymy co Tobie wyjdzie z tym autkiem.Czekam na odpowiedź,z góry dzięki.
    yaaro
    Level 33  
    Sprawdziłem poszło na KWP2000 te HDI, lecz testerem za 400 zł zero błędów, a jak Launchem to pokazało błędy i parametry wiec powiem czas zainwestować.
    User removed account
    User removed account  
    bestb
    Level 11  
    wiem ze temat stary, ale nie bylo potrzeby zakladanie nowego
    co sadzicie o testerze autel maxiscan ms409?
    yaaro
    Level 33  
    napisz co chcesz tym robic do czego masz to podpinac
    bestb
    Level 11  
    do cytryny c5 2,2 hdi wiem ze zaraz doradzisz zebym kupil lexie, ale nie stac mnie wiec chce kupić jakis uniwersalny skaner mam elm, ale to czasami zawodzi wiec znalazłem ten ale nie wiem jak to wygląda w praniu...?