Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Intel Pentium4 2.4 GHz wymienić na Intel Core2 Duo 4.2 GHz ?

16 Sie 2008 10:46 6317 20
  • Poziom 12  
    Witam mam aktualnie procesor Intel Pentium 4 2.4 GHz Celeron i chciałbym wymienić go na lepszy myślałem nad Intel Core 2 Duo 4.2 GHz pytanie tylko czy będzie pasował do mojego komputera.
    Proszę o pomoc.
    Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 21  
    proszę podać resztę konfiguracji. Ale na 100% masz płytę na socket 478, więc sobie C2D nie włożysz.
  • Poziom 12  
    Via P4X400 Chipset
  • Poziom 21  
    No więc jest to socket 478, więc C2D nań nie zainstalujesz... podaj szczegółowy model płyty głównej to Ci napiszemy, jaki procesor na nią zainstalujesz.
  • Poziom 12  
    Płyta: P4X400/533/U 133/USB 2/AGPX8
    KOB P4x400 NDSX
    No to jaki procesor wejdzie na tą płytkę?
    Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 21  
    No cóż ciężka sprawa, nigdzie nie ma tabeli z obsługiwanymi procesorami, aczkolwiek pisze że płyta ta obsługuje wszystkie procesory rodziny Penium 4 i Celeron na szynie FSB 400 i 533 MHz więc radziłbym zainstalować jakiegoś Pentium 4 na rdzeniu Northwood, który działa na FSB 533MHz.
  • Poziom 12  
    a moze jednak cos by sie znalazło
  • Poziom 10  
    Tak jak pisał :arrow: elooos tylko Celeron i P4.
  • Poziom 12  
    to jaki by był najlepszy podajcie

Dodano po 11 [minuty]:

podajcie konkretny model
  • Poziom 12  
    a czy taki wejdzie

http://allegro.pl/

Dodano po 2 [minuty]:

a gdzie mozna sprawdzic jaki sie pa socket

Usunąłem link do allegro (regulamin). - msthhk
  • Poziom 12  

to ten napewno czy bedzie dobry i czy szybko bedzie chodził

• Poziom 22  
    Niestety nie, chociażby z racji samej podstawki (złącza, gniazda procesora). Socket 478 to nie to samo co Socket 775 (albo jak kto woli LGA 775). Niestety kolego nie do twojej płyty głównej...
  • Poziom 12  
    znalazłem coś lepszego 3.0

Dodano po 15 [sekundy]:

to by chodził szybciej

• Poziom 37  
    Za tyle pieniążków ile sobie na tej aukcji (celeron d) liczą to miałbyś tanią płytę na LGA775+Celeron Dual Core E1200 1.6GHz w sporej części zastosowań jeśli nie w każdym szybszy od tego celerona ;)
    Patrz kolego:
    Celeron Dual Core E1200 1.6GHz 800MHz FSB 2x256KB L2 to około 110zł
    Płyta na P31 ~130zł
    1GB RAM około 50zł

P4 z HT może i by przyspieszył nieco komputer, ale cudów nie ma co oczekiwać.
  • Poziom 12  
    ale bym musiał wszystko kupywac od nowa lepiej kupie nowy komputer za ok 4000
  • Poziom 37  
    Wszystko kupować od nowa?
    Zasilacz jak uciągnął coś na s478 to tego 2 rdzeniowego celerona też uciągnie, napędy i obudowa mogą zostać. Wymieniasz jedynie płytę główną, procesor i pamięć. No i jeszcze kartę grafiki jeśli jest na AGP, ale za 140zł można mieć HD2600XT, a niewiele więcej GF8600GT. Odpowiednio w okolicach 100zł GF8400 i HD2400 nówki. Jak się pokręcić po Allegro to i HD2600 można dostać za mniej niż 100zł. Sprzęt na P31 obsłuży w późniejszym okresie nawet i 4 rdzeniowe układy w 45nm i większą ilość pamięci, że o porządnej karcie graficznej nie wspomnę. Tymczasem teraz wkładając pieniądze w obecny sprzęt po prostu je utopisz.
  • Poziom 12  
    ja kupywałem do swojego grafike radeon hd 2600 pro pod agpx8