Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak wirowania Amica PA4580A520

16 Sie 2008 14:50 3710 18
  • Poziom 10  
    Po uruchomieniu funkcji osiem /wirowanie/ bęben obraca się przez około sześciu sekund i staje , nastepnie słychac klapniecie przekaznika i za chwilę prace przez kilka skund czegoś tam .......? Proces taki powtarza sie cyklicznie w równych odstępach co 40-50 sekund. Bywa że po dłuższym testowaniu gdy klapnie przekaznik nieznany mi element włącza się i buczy w niskiej tonacji na stałe......, a bęben cyklicznie co 40 sekund próbuje sie uruchamiac i odwirowywac. Proszę kolegów o pomoc na co zwrócić uwagę ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Specjalista AGD
    Czy pompa wylewa wodę?
  • Poziom 10  
    Woda jest wylewana , a pralka nie pokazuje żadnych błedów.../ kodu błędu / Jedynie od jakiegoś czasu gdy pralka pracuje słychać dziwną pracę ......nie wiem czego ? .......ciężkie mruczenie ! Zaznaczyłem to wczesniej występuje zaraz po załączeniu przekaznika w opcji wirowania !
  • Specjalista AGD
    A czy podczas programu prania i ruchów rewersyjnych bębna jest wszystko w porządku, silnik pracuje normalnie?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    Na pewno podczas prania pralka nie pracuje normalnie .....wydaje dziwne niskie buczenie .Jak dotąd cały proces prania kończyła , a ostatnio nie chce odwirować ! Dziękuję koledze Schnauzerman za zainteresowanie !
  • Specjalista AGD
    Sprawdź szczotki silnika.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Zdemontuj górną pokrywę pralki i przednią dolną, spróbuj zlokalizować te odgłosy, silnik jest na dole pod zbiornikiem, po prawej stronie pompa, sprawdź filtr i turbinkę czy nic tam nie ma, jeżeli czysto a pompa buczy to do wymiany
  • Poziom 10  
    koledzy dalej ten sam problem ! Pompa wymieniona /nowa / i też brak wirowania . Pralka pierze , odpompowuje wodę do momentu wirowania ......dalej to cykanie tj. z sześć sekund próby wirowania przerwa itd.
    W opcji samego wirowania poz. 8 /programator / po starcie bęben obraca sie około 6 - sekund po czym przerwa okło 40 - 50 sekund i ponownie cykl obracania 6-sek. i tak w kółko .
    Po wymianie pompy jedyny plus że nie słyszę buczenia widocznie stara pompa była już trochę zmeczona !
    Proszę kolegów o dalsze sugestie !
  • Specjalista AGD
    Na początek sprawdź czy komora hydrostatu jest czysta
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem hydrostat miernikiem ........zwarć nie ma, po przedmuchu załącza i rozwiera styki ........czy należy go rozebrać i przeczyścić , nie miałem okazji rozbierac hydrostatu .....czy to konieczne i czy nic z niego nie wypadnie ......rozsypie itd. Działa jak typowy przekażnik .....przełączający według mnie to jest wszystko OK !
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Sprawdź wężyk idący zpod pralki czy jest drożny najlepiej zdejmij go z hydrostatu idmuchnij jeżeli to nic nie da to sprawdź przekaźniki odpowiedzialne za obroty silnika
    Wrazie potrzeby wymień na nowe one mają zasilanie 12v
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    janmat47 napisał:
    Sprawdziłem hydrostat miernikiem ........

Miałeś sprawdzić komorę hydrostatu to jest to co wchodzi do zbiornika i jest na drugim końcu wężyka podłączonego do hydrostatu
  • Poziom 10  
    Koledzy ! Wąż od hydrostatu czysty i komora pod bębnem także.....brak jakichkolwiek nieczystości . sprawdzę ale to już jutro przekazniki /sugestia kolegi - Wesoły 22 /
    pozdr.J
  • Poziom 10  
    Przekazniki wymontowałem /3sz./sprawdziłem i wstawiłem zamieniając je na płycie sterowania w stosunku do starego położenia . Objaw w dalszym ciągu ten sam nic się nie zmieniło...................brak wirowania.

Dodano po 29 [minuty]:

Koledzy ! Zastanawiam się nad programatorem , a tak konkretnie to mam na myśli pamięć . Dużo więcej mam do czynienia z naprawą tv i tam ostatnio dosyć często naprawę trzeba rozpoczynać od programowania pamięci . Pralkę robię z koniecznosci .....bo mi padła a w tej materii nie mam żadnego doświadczenia . Może to nie programator pralki .....i nie pamięć , a jeśli programator ?
  • Specjalista AGD
    Jeżeli układ hydrostatu sprawny, silnik też (szczotki sprawdzone?), to w takim razie przyczyny należy szukać w elektronice
  • Poziom 10  
    Nie słuchając żony sprawdziłem jeszcze raz cykl pracy pralki :
    Włączyłem program nr 2 ........pralka prała poprawnie do czasu odpompowania wody......nie kończyła odpompowania ...wąż buzował pod ciśnieniem ciągle i równolegle do tego 6 sekund obrotu bębna z około 50 sek przerwy i tak w kółko . Musiałem po dłuższym czasie pralkę wyłączyć.........pranie nie skończone i nie odpłukane ... w proszku . Cykl pracy podobny jest gdy włączam pralkę na samo wirowanie program nr 8 .......też sześć sekund kręcenia bębnem i 50 sek. przerwy i tak w nieskonczoność do czasu skasowania programu.. Biję się w pierś ale szczotek nie sprawdzałem ! Hydrostat i w dół wąż od niego jest czysty . Oprócz szczotek co jeszcze sprawdzić ?
  • Poziom 20  
    Witam. Sprawdź dokładnie silnik tzn. szczotki, oraz prądniczkę tacho tj. cewkę prądniczki oraz magnes czy się nie wykręcił z osi silnika.
  • Specjalista AGD
    janmat47 napisał:
    .nie kończyła odpompowania ...wąż buzował pod ciśnieniem ciągle i równolegle do tego 6 sekund obrotu bębna z około 50 sek przerwy i tak w kółko . Musiałem po dłuższym czasie pralkę wyłączyć.........pranie nie skończone i nie odpłukane ... w proszku . Oprócz szczotek co jeszcze sprawdzić ?

Sprawdź zawór przesterowania
  • Poziom 1