Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jakość Polsat Cyfrowy

16 Sie 2008 15:09 2498 7
  • Poziom 9  
    witam, odnośnie polsatu cyfrowego... mam ten dekoder "mini". pomijam już fakt że jakość wielu kanałow jest co najmniej słaba. mam pytanie: czy poprawi mi sie jakość obrazu jak zastosuje zamiast tylko "euro" - kabelek "eurohinche"? a i czy długość kabla antenowego ma znaczenie odnośnie jakości (mam 25m kabla) dzieki jak ktoś podpowie... może jkieś sugestie użtkowników z tym dekoderem i antena "60"... pozdro
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Nic się nie zmieni , może będzie trochę gorsza jakość.
    Długość kabla nie ma wpływu na jakość obrazu w TV cyfrowej. Jednak zbyt niski sygnał może doprowadzić do jakiś przerwań w wyświetlaniu itp.
    25 m to nie jest dużo.

Te dekodery maja kiepską opinie.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Nie wiem dlaczego " jakość" niektórych jest słaba. Czym się to objawia?. Euro- Euro jest właściwe. Ustaw w tunerze wyjście RGB a nie CVBS. Może to poprawi jakość obrazu. Długość i jakość kabla antenowego jak i wielkość anteny ma znaczenie odnośnie jakości sygnału. Antena 60cm mała . Byle deszcz i po obrazie. Miałem dzisiaj z takim do czynienia i jedyne co zauważyłem złego to brak szukania automatycznego programów oraz robienia czegokolwiek z listą kanałów. Ustawione miałem wyjście RGB.
  • Poziom 9  
    kolega ma inny tuner (samsung) niż ja (mini) taki sam talerz konwerter ta sama długość kabla, ustawienia te same a jakość o niebo lepsza... więc chyba tuner ma ogromne znaczenie... poleacie jakiś o dobrych parametrach ale i rozsądnie cenowo... dziękuję z góry Wam ;)
  • Poziom 43  
    Nie odniosłeś się do tego jak ma ustawione tuner wyjście sygnału-CVBS czy RGB. Jak chcesz inny tuner to weź taki jak kolega.
  • Poziom 9  
    on ma ustawione jak i ja zresztą na RGB... pozdro

ps. ja się nie znam a czy jak kupię inny tuner to będzie mi czytać moją kartę?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Nie karta jest dedykowana do tego dekodera i nie będzie współpracować z innym
  • Poziom 9  
    ehhh trudno pomecze sie z tym czymś... dzieki wam za odpowiedzi ;) pozdrawiam