Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć VHS do komputera

obelix2 16 Sie 2008 17:19 5933 26
  • #1 16 Sie 2008 17:19
    obelix2
    Poziom 21  

Mam pytanie: jak podłączyć odtwarzacz kaset VHS do komputera, tak, aby można było zgrać kasety vhs do komputera :?:

Na VHS mam wejście na chinche.

0 26
  • Pomocny post
    #2 16 Sie 2008 17:26
    K!lleR
    Poziom 39  

Do tego celu potrzebna będzie karta graficzna z VIVO lub (tuner) karta telewizyjna.

0
  • #3 16 Sie 2008 19:07
    obelix2
    Poziom 21  

No mam takie coś

0
  • Pomocny post
    #4 16 Sie 2008 19:43
    K!lleR
    Poziom 39  

Karta z VIVO czy Tuner ?

0
  • #5 17 Sie 2008 17:38
    obelix2
    Poziom 21  

Karta z vivo i kabelek vivo -> trzy wejścia na chinch oznaczone jako PrOUT, Y OUT i Pb/VIDEO OUT oraz s-video oznaczone jako s-vid out

0
  • Pomocny post
    #6 17 Sie 2008 18:25
    K!lleR
    Poziom 39  

A więc tak.

Najpierw uruchamia kolega Windows Movie Maker. Klika na przechwyć z urządzenia wideo. W otwartym oknie konfiguruje kolega dostępne urządzenia (czyli karta z vivo), dźwięk oraz źródło wejścia wideo (kompozytowe). Klikamy na Dalej. Następnie w kolejnym oknie wprowadza kolega nazwę przechwytywanego materiału filmowego oraz miejsce gdzie ma zostać zapisany. Klikamy na Dalej. Kolejne okno to ustawienia wideo, czyli jakości przechwytywanego materiału. Ponieważ to jest nauka niech kolega kliknie na Dalej a następnie na rozpocznij przechwytywanie.

Z magnetowidu wychodzi kolega przez kompozyt (chinch) video out i podpina drugi koniec kabla do karty graficznej. Z karty prawdopodobnie wychodzi kilka gniazd kompozytowych więc trzeba szukać na którym pokaże się obraz. Teraz dźwięk. Aby mieć dźwięk z magnetowidu trzeba posłużyć się przewodem 2x kompozyt a na drugim końcu wtyczką Jack. Z magnetowidu wychodzi kolega poprzez audio out, i tutaj ważna sprawa: aby dźwięk był słyszalny z dwóch głośników należy zastosować rozgałęźnik chinch (z jednego wyjścia na dwa) inaczej dźwięk będzie słyszalny monofonicznie. Teraz wystarczy podpiąć wtyczkę Jack do karty dźwiękowej a ściślej do wejścia liniowego (kolor gniazda niebieski). Teraz powinien być słyszany dźwięk.

0
  • #7 17 Sie 2008 18:43
    obelix2
    Poziom 21  

Dziękuje bardzo!

0
  • Pomocny post
    #8 17 Sie 2008 19:00
    Mad Max
    Poziom 23  

Jeśli Kolega ma opisy na kabelku OUT to są WYJŚCIA, nie wejścia..

0
  • #9 17 Sie 2008 21:43
    obelix2
    Poziom 21  

chodziło mi o gniazda oznaczone jako out

0
  • #10 18 Sie 2008 10:26
    Mad Max
    Poziom 23  

Najprościej by było, gdyby Kolega napisał, jaką kartą graficzną czy też tunerem dysponuje - wtedy będzie jasne, czy można podłączyć magnetowid w/g opisu kolegi K!ller-a, czy też trzeba coś dokupić.

0
  • #11 18 Sie 2008 12:08
    obelix2
    Poziom 21  

geforce 8600 gt z vivo, a dokupić muszę złączki

0
  • Pomocny post
    #12 24 Sie 2008 21:01
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

obelix2 napisał:
    geforce 8600 gt z vivo, a dokupić muszę złączki

Po czym kolega rozpoznaje że karta jest z ViVo - bo z tego co wiem to trudno jest kupić dzisiaj kartę z serii 8XXX z ViVo.
    Można prosić o dokładny model tej karty , oraz o ewentualny link tego modelu .

A co do rozdzielacza dołączonego do karty to są tam tylko gniazda opisane jako OUT ? - bo jeśli tak to , to są tylko wyjścia video .

0
  • #13 25 Sie 2008 20:54
    obelix2
    Poziom 21  

DriverMSG napisał:
    Po czym kolega rozpoznaje że karta jest z ViVo - bo z tego co wiem to trudno jest kupić dzisiaj kartę z serii 8XXX z ViVo.

Po prostu wiem. Sparwdziłem jak wygląda ViVo i jest takie samo.

DriverMSG napisał:
    (...) z tego co wiem to trudno jest kupić dzisiaj kartę z serii 8XXX z ViVo.

Kupowałem rok temu.

DriverMSG napisał:
    A co do rozdzielacza dołączonego do karty to są tam tylko gniazda opisane jako OUT ? - bo jeśli tak to , to są tylko wyjścia video .

TAK

0
  • #14 25 Sie 2008 21:01
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Można prosić o dokładny model tej karty , oraz o ewentualny link tego modelu .

0
  • Pomocny post
    #15 25 Sie 2008 21:09
    K!lleR
    Poziom 39  

Pisząc opis jak to podłączyć oraz skonfigurować byłem święcie przekonany, że dysponuje kolega kartą graficzną z VIVO. Jeśli są to wyjścia jak kolega twierdzi to tylko do podłączenia komputera z telewizorem lub innym urządzeniem odtwarzającym obraz.

Niech kolega napisze co pokazuje EVEREST lub Aida o karcie graficznej.

Proszę ściągnąć oraz zainstalować i napisać wszystko o tej karcie co wyświetli EVEREST.

http://www.instalki.pl/programy/download/testowanie_i_diagnostyka/get.php?file=everesthe

0
  • #16 25 Sie 2008 22:31
    obelix2
    Poziom 21  

obelix2 napisał:
    Karta z vivo i kabelek vivo -> trzy wejścia na chinch oznaczone jako PrOUT, Y OUT i Pb/VIDEO OUT oraz s-video oznaczone jako s-vid out

Wszystko dokładnie opisałem :!:

0
  • Pomocny post
    #17 25 Sie 2008 23:28
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

obelix2 napisał:
    obelix2 napisał:

Wszystko dokładnie opisałem :!:

Ale to co tak dokładnie opisałeś , świadczy właśnie o tym że ta karta nie posiada ViVo.

OUT - po polsku oznacza - Wyjście , Karty z ViVo mają więc dodatkowe oznaczenia typu - Video IN lub S-VHS IN , gdzie IN znaczy wejście .

Dlatego tez prosiłem o podanie dokładnego modelu karty .

0
  • #18 27 Sie 2008 15:08
    obelix2
    Poziom 21  

--------[ Karta wideo Windows ]-----------------------------------------------------------------------------------------

[ NVIDIA GeForce 8600 GT ]

Właściwości karty wideo:
    Opis urządzenia NVIDIA GeForce 8600 GT
    Napis z karty GeForce 8600 GT
    Napis z BIOS'u Version 60.84.49.00.00
    Typ mikroukładu GeForce 8600 GT
    Typ konwertera DAC Integrated RAMDAC
    Zainstalowane sterowniki nv4_disp (6.14.11.6218 - nVIDIA ForceWare 62.18)
    Rozmiar pamięci 512 MB

Producent karty wideo:
    Nazwa firmy NVIDIA Corporation
    Informacje o produkcie http://www.nvidia.com/view.asp?PAGE=products
    Uaktualnienie sterowników http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp

PS: Czy to jest vivo?
    Jak podłączyć VHS do komputera

0
  • #19 27 Sie 2008 19:04
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Tak to gniazdo może być ViVo , co nie znaczy że karta to obsługuje - mam identyczne gniazdo w swojej karcie graficznej i na 100% nie obsługuje ona Vivo - po za tym większość kart graficznych GeForce posiada identyczne gniazdo , więc to nie nim należy się sugerować .
    No i nadal nie mamy pełnej nazwy karty graficznej - dla przykładu podam ci jak wygląda nazwa kilku firm produkujących GeForce 8600GT :
    Gigabyte - GV-NX86T256H
    Asus - EN8600GT SILENT/HTDP/512M
    Gainward - Bliss 8600 GT 512MB *EOL

Tak więc podaj jej pełną nazwę - najlepiej link do strony z dokładnie twoją kartą graficzną .

0
  • Pomocny post
    #20 27 Sie 2008 19:33
    Kolobos
    Spec od komputerów

Skoro karta ma same wyjscia video to chyba jasne, ze nie ma wejscia. Sadzac po wersji biosu karta to ktorys z modeli od MSI.

0
  • Pomocny post
    #21 27 Sie 2008 19:41
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Szukam już ponad pół godziny choć jednej karty 8600GT z ViVo i nadal nic nie znalazłem .
    Tylko starsze modele lub seria 8800 ale nie 8600 GT .
    Tak więc zaczynam się upewniać w tym że ta karta nie posiada ViVo .

0
  • #22 29 Sie 2008 22:07
    obelix2
    Poziom 21  

Kolobos napisał:
    Skoro karta ma same wyjscia video to chyba jasne, ze nie ma wejscia. Sadzac po wersji biosu karta to ktorys z modeli od MSI.

Dokładnie. Cały komputer mam, tak jakby od MSI

0
  • #23 30 Sie 2008 14:54
    Kolobos
    Spec od komputerów

Ta karta nie ma vivio i koniec tematu.

0
  • Pomocny post
    #24 30 Sie 2008 23:49
    Deepone
    Poziom 22  

Jak już ładnie zweryfikowane, że karta ViVo nie posiada to aby zrzucać obraz należałoby zakupić karte TV lub inne urządzenie przechwytujące, radzę tutaj unikać urządzeń na USB (złe doświadczenia z tymi urządzeniami).

0
  • #25 09 Paź 2008 21:44
    obelix2
    Poziom 21  

Ta karta to 8600 [b]GTS[b] a nie GT. Wystąpił mały błąd. Sprawdzałem na rachunku kupna komputera :!:

0
  • Pomocny post
    #26 10 Paź 2008 07:54
    Deepone
    Poziom 22  

Ale czy to GT czy GTS to nie ma najmniejszego znaczenia ponieważ brak literki S nie oznacza, że ma VIVO.

0
  • #27 15 Sty 2013 15:33
    obelix2
    Poziom 21  

Zamykam stare tematy.

Karta VIVO nie ma. Kasety VHS zgrałem za pomocą kamery (wsadziłem doń kasetę) i podłączyłem pod DVD z dyskiem twardym.

0