Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwrotnica do New Mildton 200

Rafał Kiera 24 Lut 2004 21:01 1982 5
  • #1 24 Lut 2004 21:01
    Rafał Kiera
    Poziom 10  

Chcę zmodyfikować kolumienki Tonsila Mildtony 200. Głośniczki pozostaną te same, co najwyżej niskotonowce pójdą do regeneracji. Czy oprócz wymiany okablowania wewnątrz kolumn opłaca się grzebać przy zwrotnicy? Jeśli tak, to w jaki sposób? Czy jest dostępny gdzieś projekt zwrotnicy dla tej kolumny (ale nie fabryczny). Zależy mi na wydobyciu niskich tonów. Na jakie kable wymienić te cieniutkie linki w środku?

0 5
  • #2 24 Lut 2004 21:35
    Kwaczor

Spec od akustyki

kable wymieniłem na 2*1,5mm2 wymien elementy zwrotnicy, bo nie znam tej kolumny. podaj tez głośniki jakie są w tej kolumnie

0
  • #3 24 Lut 2004 22:51
    Rafał Kiera
    Poziom 10  

GDN 30/100/8, GDM 16/80/3, GDWK 9/80/6 wszystkie 8 Ohmowe i standardowa zwrotnica z 3 kondensatorami i 2 cewkami (z tego co zdołałem wypatrzeć). W niskotonowych przetarty górny resor. 2 otwory bass reflex o fi ok. 5 cm umieszczone na dole kolumny

0
  • #4 25 Lut 2004 11:58
    icewind44
    Poziom 12  

Wywal druciki do bas`u!! i wstaw 2x 2.0 mm2 lub lepiej 2.5... w góre.
    Te do średnich też by się przydało podrasować - 1. plecionka z 3 cynowanych drucików (co zostaną od basu) 2. nowe niemuszą być koniecznie 1.5 mogą być ciensze. Wysokie proponuje zostawić bo wystarczą.
    Jak w kolumienkach masz regulatory na obudowie do średnich i wysokich to radze ominąć je na zwrotnicy.
    Co do bassu to nie wyciśniesz go więcej bez przerubki całej zwrotnicy co przy 3-drożnych kolumnach niema sensu! Lepiej zadbaj o wzmacniacz bo naperwno to on daje mierne efekty w dolnej czestot.

0
  • #5 25 Lut 2004 12:10
    icewind44
    Poziom 12  

a jeszcze pewnie otwory bas reflex masz za siatką czy kratką i to też przydało by się wymienić na profilowane o zaokrąglonej krawędzi bez żadnej zabudowy tych otworów.
    Zazwyczaj jeszcze orginalnie wytłuminiejest do bani lepiej to wymienić na dużo filcu lub wate lub specjalną gąbke (tylko nie tą z fotela!! )
    Jak to wszycho zrobisz to z pewnością bedzie lepszy bass.

- postaraj się z tymi kablami - jak masz mało kasy to polecam Jamo przystępna cena i wmiare wysoka jakość.
    Pzd.

0
  • #6 26 Lut 2004 09:26
    Rafał Kiera
    Poziom 10  

Serdeczne dzięki za rady. Na pewno skorzystam. A nie wystarczą do podłączenia głośników basowych kabelki, które idą od wzmacniacza? Mam jeszcze parę metrów OFC 2x2,5 mm^2, którymi łaczyłem kolumny z wzmakiem.

0