Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po wymianie alarmu centralny przestał otwierać z klucza

Docent D 16 Sie 2008 20:52 750 3
  • #1 16 Sie 2008 20:52
    Docent D
    Poziom 2  

Witam.

Dzisiaj złożyłem nowy alarm do Mazdy 323F '95. Wszystko pięknie chodzi i reaguje tak jak powinno. Z pilota można otworzyć i zamknąć drzwi natomiast przy próbie otworzenia z klucza jest martwa cisza i bezszelestnie otwiera się tylko ten przekręcany. Nie ma charakterystycznego "cyknięcia" od siłowników.

Już mi ręce odpadły, całe 2 dni na to poświeciłem a tu taki zonk
    Zmieniłem stare Corado (które padło, choć drzwi można było otworzyć jeszcze z pilota i kluczyka, ale czasami też już potrafiły się zblokować) na Legenforda. Zrobione wszystko zgodnie z załączonym schematem (schemat od Corado aby wiedzieć jaki kabel od czego pobrałem z elektrody.pl)

PS.
    Próbowałem znaleźć taki sam lub podobny problem na forum, lecz niestety w tym gąszczu postów nie było nic co by mnie naprowadziło.

0 3
  • #2 17 Sie 2008 21:12
    ostsyl
    Poziom 11  

Z twojego opisu można wyciągnąć wniosek, że elektryczne połączenia wykonałeś dobrze. Wyreguluj siłownik oraz sprawdź przelotkę w drzwiach kierowcy zwróć uwagę na kabelki sygnalizujące położenie siłownika(czarny, biały, brązowy)

0
  • #3 17 Sie 2008 23:18
    lgy1
    Poziom 21  

Zamek orginalny czy dokładany?Bo jak orginalny to sterowany napięciowo plusem pewnie był jakiś pośredniczący przekażnik.Przepatrzyć trzeba okablowanie dostęp jest nie najlepszy .

0
  • #4 18 Sie 2008 00:05
    Docent D
    Poziom 2  

Ok. jutro jeszcze przyjrzę się siłownikowi i popatrzę po kablach. Najlepsze jest to, podłączenie jest "kabel w kabel" - czyli kabel który odpowiadał za jedną funkcję w Corado został podpięty pod taką samą funkcje w Legenfordzie.
    Może to jest problem w samej centralce alarmowej. Działa na trochę innej zasadzie??

0
  Szukaj w 5mln produktów