Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sykes-pickavant ACR ford v2 pod.

Doktorr 16 Sie 2008 21:41 3350 18
  • #1 16 Sie 2008 21:41
    Doktorr
    Poziom 34  

Usmażyłem takiego poda przez "nadmiar własnej inteligencji" Sfajczył się element SMD od spodu płytki, z 8 nogami. Nie da się odczytać co to za cholerstwo (układ). Byłbym bardzo wdzięczy za informację na temat tego układu.

0 18
  • #3 17 Sie 2008 11:35
    Doktorr
    Poziom 34  

Jurek wielkie dzięki. O tego badziewia właśnie chodzi . Można toto gdzieś kupić? Mam jeszcze wielką prośbę o rozpiskę pinów w kablu obsługującym tego poda, bo nie chcę uruchomić smażalni. dla łatwiejszego zrozumienia dodaję rozpiskę wtyku MINI-DIN 8pin bo co do pinout złącza OBD2 nie ma wątpliwości.
    Sykes-pickavant ACR ford v2 pod.

0
  • #4 17 Sie 2008 11:40
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 17 Sie 2008 11:49
    Doktorr
    Poziom 34  

Tam jestem malutki. Wiem że z sentymentu to tu zaglądasz.
    Ponadto lubisz to liczydło, więc szanse nie były takie małe.

No to wychodzi, że się wygłupiłem podpinając to na żywca, i sznurek trza będzie kupić.

0
  • #6 17 Sie 2008 11:55
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 17 Sie 2008 18:04
    Doktorr
    Poziom 34  

Gówno na elm łączy się tylko z tymi fordami co są zgodne z obd2. A z tym w fordzie jest różnie i kolorowo. Launch w erze "przedfokusowej" łączy się po obd z fordami jeszcze gorzej jak fejfus. Dopóki eskortów i mundków nie wyzłomują to trza czymś się wspomóc. Tyrknę i wpadnę z 4ppackiem, to pogadamy.

0
  • #8 18 Lut 2010 20:37
    radarek
    Poziom 16  

Troszkę temat odświeżę mam forda scorpio 95 rocznik takzwany wieloryb wszyscy zachwycają sie tym ELM em ale jednocześnie mówią ze czyta tylko silnik morze koledzy mają jakieś leprze sposoby i doświadczenia prosił bym o pomoc czym najlepiej sie do niego podłączyć

0
  • #9 19 Lut 2010 08:39
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 19 Lut 2010 16:08
    radarek
    Poziom 16  

Widzę ze w końcu jest ktoś kogo się można poradzić
    Jaki fejsik poradził by mi Kolega do mojej skorupki
    Najlepiej jakiś tani bo to do użytku własnego albo taki bym go sam zrobił z elektroniką nie mam problemu ale jak byłby jakiś dobry do kupienia w rozsądnej cenie to też bym się zastanowił

0
  • #11 19 Lut 2010 16:14
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 19 Lut 2010 16:34
    radarek
    Poziom 16  

To jest coś czym mogę dość wiarygodnie przetestować swoje autko
    Skoro to takie trudne to morze choć test silnika najlepiej taki aktywny

0
  • #14 21 Lut 2010 20:58
    radarek
    Poziom 16  

myślałem ze choć na tym forum uzyskam jakąś konkretną odpowiedz
    nie chodzi mi o sprawdzenie ile jeszcze zostało koni w moim silniku tylko o to które czujniki są sprawne a które nie są tacy którzy jakoś sobie z tym radzą choćby koledzy z tego postu pytanie tylko czego do tego użyć
    może ktoś ma jakieś doświadczenie w rozgryzaniu scorpio proponuje się podzielić doświadczeniem

0
  • #15 21 Lut 2010 21:11
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 22 Lut 2010 07:44
    radarek
    Poziom 16  

Chodzi mi o sprawdzenie silnika w sensie jego czujników czy wszystko z nimi w porządku
    Czujniki takie jak sondy, tps, przepływomierz czujniki położenia wału, czujniki temperatury silnika i powietrza, ciśnienia oleju to najważniejsze jak by sie dało coś więcej z osprzętu związanego z silnikiem to by było fajnie
    Słyszałem też o tak zwanym teście aktywnym w czasie którego komputer wydaje komendy dodaj gazu skręć kierownicą i sprawdza jak się silnik zachowuje przy np obciążaniu pompą wspomagania ale to niekoniecznie

Dodano po 4 [minuty]:

Anonymous napisał:
    Kabel z końcówką oznaczenia 129, wtyczka z niebieską główką jak sikacz się łaczy z wozem to w kablu klika przekaźnik.
    Akurat program do forda robi dużo, będziesz zaskoczony tym, że np jakieś g*wno na ELM błędów nie pokaże, zaś sykuś jaknajbardziej-diagnoza w fordzie idzie jakby dwuetapowo-diagnostyka i emisja. Cuda na ELM czytają tylko emisję, i co najważniejsze-nie robią testu pracy silnika!
    Ps-sentyment tracę.

szkoda ze to gość i nie da się go podpytać morze to z czego on korzysta by się nadało

0
  • #18 22 Lut 2010 19:52
    radarek
    Poziom 16  

Rozumie ze nie mam co liczyć na coś prostszego i tańszego do diagnozy silnika w scorpio
    Troszkę żal wydać dwa koła na interfejs do samochodu kupionego za 5000zł
    Myślałem ze ktoś zna jakieś tańsze fejsiki morze nie tak wspaniałe jak ten IDS ale działające albo takie które samemu można sobie zrobić
    Czyli zostaje mi metoda miernika i oscyloskopu
    Myślałem ze udami sie jakoś prościej

0
  • #19 22 Lut 2010 20:00
    1078231
    Użytkownik usunął konto