Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Equium P300-16T Problem ze sterownikami pod XP

maryanek 16 Sie 2008 22:36 4565 2
  • #1 16 Sie 2008 22:36
    maryanek
    Poziom 14  

witam
    Mam problem pomóżcie mi dobrac sterowniki do laptopa Toshiba Equium P300-16T PSPC2E został kupiony w anglii do tego rzecz jasna była zainstalowana vista jak to w anglii każdy notebook z vistą chciałem zainstalowac XP wszedłem na toshiba support uk i były sterowniki do właśnie tego modelu ściągnałem je i niestety nie działaja brakuje mi nadal sterowników do sieci
    - RTL8187B_WLAN_Adapter
    - kontroler Ethernet
    - Modem Device on High Definition Audiom Bus

Mam gdzieś wszystkie stery najważniejszy jest WLAN jak nazwa wskazuje to karta realteka byłem na stronie producenta ściągnałem właśnie dokładne sterowniki do tej karty czyli na chipsecie RTL8187B i też nie działają. Nikt nike jest w stanie mi pomóc więc zwracam sie do was nie liczę na sukces ale mam wielką nadzieję...
    Proszę pomóżcie w miarę możliwości tylko błagam nie odsyłajcie minie na strone toshiby bo to już drugi laptop w którym mam ten sam problem i każde sterowniki do XP nie pasują i zie bym nie pisał zawsze odsyłają na stronę producenta a tego mógłbym gołymi rękami udusić. Toshiba dobre laptopy ale support kurr... do bani walcze z tym już dwa dni... Instalowałem kumplowi XP na compaq wszedłem na stronę producenta napisałem do gościa z pomocy online w 5 min podał mi wszystkie linki do poprawnych sterowników i po sprawie toshiba z pomocą odstaje niestety.

Pozdrawiam i czekam

• #2 17 Sie 2008 02:44
    stygma
    Poziom 23  

Te są starsze, sądząc po numerze:

Linek

pozdrawiam stygma

• #3 17 Sie 2008 10:57
    maryanek
    Poziom 14  

Dobra już znalazłem odpowiedź dla wszystkich z tym samym problemem rozwiązanie jest poniżej.

Ze strony Realteka trzeba zassać ten sterownik RTL8187B
    rozpakować go i w katalogu który się nam rozpakował wejść do folderu RTL8187B\WinXP znaleźć plik plik net8187b.inf i dodać poniższy wpis w miejscu wskazanym niżej.

;;****************************************************************************
    ;; IDs for 2K/XP
    ;;****************************************************************************
    [Realtek.NTx86]
    %RTL8187B.DeviceDesc% = RTL8187B.ndi, USB\VID_0BDA&PID_8187&REV_0200
    %RTL8187B.DeviceDesc% = RTL8187B.ndi, USB\VID_0BDA&PID_8189&REV_0200
    %RTL8187B.DeviceDesc% = RTL8187B.ndi, USB\VID_0BDA&PID_8197&REV_0200 ------>>> ta linijkę dodajemy

Póżniej instalujemy sterownik i musi działać :)
    znalazłem to na necie po całodniowym szukaniu :) może się komus jeszcze przyda.
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME