Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowy termometr, tani, ekonomiczny i o dużym zasięgu

17 Sie 2008 10:41 6021 7
 • Poziom 1  
 • Poziom 33  
  fajny pomysł z takim termometrem :)
  znalazłęm projekt takiego termometru http://www.robotop.biz/atmel_avr.php jednak autor nie podaje zasięgu ,ale jest .dll to VB co ułatwiło by pisanie softu aby kontrolować z PC

  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Kupiłem termometr bezprzewodowy WS-9150, piszą że zasięg ma do 100m , sprawdziłem w odkrytym terenie i łapie mi z 250m. pozdrawiam.

  Dodano po 39 [minuty]:

  Zapomniałem dodać, że mnie interesuje też pomysł na termometr bezprzewodowy, ale mnie zadowala zasięg powyżej 450m, myślałem o jakiejś dodatkowej antenie ale nie wiem jak i gdzie ją podłączyć , myślałem też o zwiększeniu napiecia w nadajniku z 3v na 4,5v ale się boje czy nie spale nadajnik.Jak ktoś ma jakiś pomysł to proszę napisać , brakuje mi tylko 200m, aby w nocy nie chodzić na działkę do folii i sprawdzić czy mi w piecu nie zgasło. można też na skype krzysztof_931.
 • Poziom 31  
  Witam!

  krzysztof_93 napisał:
  ... sprawdziłem w odkrytym terenie i łapie mi z 250m. pozdrawiam. ... ale mnie zadowala zasięg powyżej 450m,


  ... to może zrób przeróbkę polegającą na zamontowaniu anten kierunkowych do tego sprzętu. Ewentualnie próba wykorzystania tanich PMRek, jako "modułów" nadawczo/odbiorczych (PMRki mają gniazda mikrofonowo/głośnikowe więc łatwo je wykorzystać jako moduły nadawczo/odbiorcze bez żadnych przeróbek, jeśli sygnał modulujący nie będzie przekraczał 4 kHz). Na nich na pewno da się uzyskać takie zasięgi.

  Pozdrawiam
  PS Ewentualnie dwa takie moduły:

  moduły 500mW

  ... z dobrymi antenami pozwolą już uzyskać całkiem niezłe zasięgi.

  a tutaj macie: pdf'a do tego modułu, gdzie podany są przykładowe programy obsługi tego modułu dla popularnych procesorów AVR (Atmel) i PIC (Microchip)
 • Poziom 17  
  Może NA początek podepnij wzmacniacz antenowy od TV
 • Poziom 10  
  wzmacniacz antenowy od TV jest na 12V boje się, że uszkodzę odbiornik, który jest na 3V, a tak w ogóle to, czy ten wzmacniacz wzmacnia sygnał chyba 868mh.

  Dodano po 1 [minuty]:

  nie wiem co to jest PMRek.
 • Poziom 13  
  witam

  Ja mam podobny problem. chciałbym odczytywać temperaturę z czterech miejsc z budynku oddalonego o 200m od domu
  W domu chciałbym mieć wyświetlacz z czterema kanałami gdzie przyciskiem będę wybierał który kanał ma się wyświetlać. Chciałbym to zrobić na przewodzie i oczywiście tanio.

  Pozdrawiam