Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telefon i jaki router do skypa.

As Kier 17 Sie 2008 10:46 7857 8
  • #1 17 Sie 2008 10:46
    As Kier
    Poziom 10  

Ostatnio Skype wprowadził nowe abonamenty. Z tego powodu chcę zastąpić telefon stacjonarny rozwiązaniem opartym na Skype. Internet dostarcza mi operator osiedlowy tzw. skrętką. Proszę o techniczną pomoc. Mam do dyspozycji 500-700 złotych. Pytanie brzmi: jaki telefon i jaki router zastosować. Czy telefon typu dual np. http://allegro.pl/item415101601_telefon_skype_dualphone_3088_rozmowa_bez_komputera.html#photo
    czy raczej wifi np. http://allegro.pl/item418685240_telefon_smc_wifi_dla_skype_super_gwa_pl_fv_wwa.html..

A może jakeś inne ciekawe rozwiązanie zaproponujecie. Jeden z warunków jest taki aby system był łatwy w użyciu (posiadać nr. telefonu, łatwe wybieranie kontaktu, słuchawka bezprzewodowa itp.). Ze względu na zużycie prądu raczej nie chcę mieć cały czas włączonego komputera.

• #2 17 Sie 2008 11:20
    worw
    Poziom 21  

to może router z wbudowaną bramką VOiP ? Podłączysz do niego jaki chcesz standardowy telefon. Np. Linksys Router WiFi bramka VoIP WRT54G lub Router bezprzewodowy + 2 linie VoIP Linksys WRP400-G2 ? Możesz podłączyć do nich 2 aparaty telefoniczne.

• #3 17 Sie 2008 19:14
    As Kier
    Poziom 10  

To bardzo ciekawa propozycja. Sprzętowo jest to tańsze rozwiązanie. Jednak w ten sposób nie da się podłączyć do Skypa. Podoba mi się pomysł telefonu i komunikatora w jednym uniwersalnym i poręcznym urządzeniu. Dodatkowo niecałe 13 zł za nieograniczone rozmowy na stacjonarne + własny nr. telefonu. No i znajomi... Dlatego zaczynam poszukiwanie rozwiązań od Skypa. Rozważam też Twoja propozycję.

• #4 17 Sie 2008 23:44
    worw
    Poziom 21  

poszukaj na serwisie aukcyjnym, sa tam brami obsługujące skype :)

• #5 18 Sie 2008 00:21
    FlyBoy
    Poziom 28  

Osobiście proponuję Ci zainwestowanie w telefon z WIFi i współpracą ze Skype'm. Możesz korzystać z telefonu gdy jesteś w zasięgu dowolnej sieci WiFi i możesz się z nią połączyć. Przykłady telefonów to:

- Netgear SPH101
    - SMC WSKP100
    - BELKIN Wi-Fi Phone for Skype

• #6 18 Sie 2008 02:36
    As Kier
    Poziom 10  

Jeżeli chodzi o telefony WIFI to pomysł jest ciekawi. Martwi mnie jednak opinia o zawodności telefonów WIFI np. Belkin Wi-Fi został skrytykowany przez testujących a jako alternatywę zaproponowano Netgear SPH200D (http://voip.bloog.pl/id,3401105,title,Test-telefonu-Netgear-SPH200D,index.html) . Nie znalazłem recenzji pozostałych modeli telefonów proponowanych przez FlyBoy ale obawiam się, że nie będą znacząco lepsze. Czekam na opinie.

Pomysł Worwa też rozważam jako zdecydowanie najtańszy. Ma on jednak kilka wad: komputer musi być cały czas włączony (wszystkie bramki są podłączane do komputera a nie bezpośrednio do sieci), telefonowanie ze aparatu telefonicznego przez skypa może nie być proste a telefonu będzie używać kilka osób.

Nasuwa mi się pytanie dodatkowe jaki router wybrać jeżeli telefon ma się komunikować z siecią za pomocą WIFI a jaki za pomocą złącza Ethernet. Może będzie to jeden i ten sam. W domu rozprowadziłem kable do kilku pomieszczeń więc jest przygotowana niewielka sieć. WIFI też by się przydało, ale sąsiadom nie chcę za darmochę udostępniać. W tej chwili używam tylko jednego komputera.

• #7 19 Sie 2008 23:15
    As Kier
    Poziom 10  

wybrałem:
    Linksys Wireless-G Broadband Router - WRT54GL
    i
    DualPhone 3088

• #8 05 Lis 2008 11:36
    As Kier
    Poziom 10  

Coraz częściej jestem pytany o zestaw który wybrałem. Zacytuję wam moją odpowiedź na ostatni email w tej sprawie.

Router jet w moim przypadku aż aż. Można spróbować coś za mniejsze pieniądze. Ja jednak postanowiłem zainwestować ze względu na pewne zagrożenia wynikające z jakości połączeń i stabilności samego routera. Telefon jest ok, ale w TP słyszalność jest lepsza. Przez DualPhone 3088 głos jest płaski i stłumiony. Mi nie przeszkadza. Żona ma zastrzeżenia. Ale raczej winą jest sam skype. Jeżeli chodzi o telefon Netgear SPH200D to ma dokładnie takie same funkcje co DualPhone. Wybrałem DualPhone tylko dlatego iż było więcej opinii w internecie na jego temat i miałem nadzieję, że ominę wady opisane przy Netgear. Jednak wady te są uzależnione od oprogramowania Skype a te w obu telefonach są takie same. O jakie wady mi chodzi?
    1 Brak polskich znaków.
    2 Brak możliwości pisania i odbierania wiadomości tekstowych.
    3 Mało funkcji w porównaniu ze skype w internecie.
    Samo rozwiązanie zamiany TP SA na Skype jest super. Koszty spadają kilkakrotnie. Należy jednak pamiętać o tym aby nie dzwonić na komórki. No i najgorsze - brak dostępu do numerów specjalnych i alarmowych. Nie zadzwonisz na infolinię, informację, po taxi przy czterocyfrowej numeracji, na 997, 998, 999 itp.
    Reasumując zestaw spełnia swoje funkcje, chociaż nie powala na kolana.
    Przed zakupem radzę poważnie przedyskutować z domownikami a dopiero później podjąć decyzję. Ja nie żałuję.

• #9 15 Gru 2008 17:05
    8850
    Poziom 21  

Ja korzystam z następującego rozwiązania allegro:
    - stary komputer typu desktop HP Vectra vl400 Proc: 1gb, ram 512MB, dysk 320GB. 200 PLN. Z małym dyskiem cena ok. 80 PLN. Zastępuje bramkę VOIP i wiele innych rzeczy
    - podpięty przez USB bezprzewodowy telefon Butler 4012 cena 45 PLN

Zalety:
    - dowolnie konfigurowalny, nie wymaga monitora - łączę się z nim przez laptopa
    - działa skype, dowolni operatorzy VOIP
    - wykorzystywany jako serwer medialny: odtwarza mp3, ściąga torrenty, inne dane
    - wymieniony wiatrak, komputer wyciszony praktycznie niesłyszalny, pobiera maksymalnie 40Watt prądu
    - dokupiony bluetooh umożliwia zarządzanie 100GB muzyki przez dowolny telefon np. z Symbianem/Windows Mobile, przed dowolnego pilota np. od wieży
    - komputer włącza się i wyłacza w pewnych godzinach

Suma: Za 150 PLN mamy wszechstronnie oprogramowalny sprzęt na dowlny użytek również do VOIP jak tylko chcemy. Sprzęt po wyciszeniu możemy zamknąć w szafie zostawiając szczelinę wentylacyjną. Uwaga: zwykły komputer nie nadaje się do tego, szukajcie wersji desktop oparte na procesorze pentium ok. 1Ghz, pobierają bardzo mało prądu i często wymagają dodatkowego chłodzenia na procesorze (własna konstrukcja radiatora i wymiany ciepla)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME