Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana klocków Technicsa na coś świeżego

17 Sie 2008 11:24 2125 16
  • Poziom 9  
    Witam szanownych Kolegow,po prawie 10-latach bezawaryjnej i milej "współpracy"mam ochotę wymienić mój zestaw stereo na coś świeżego i nowego na rynku.Zestaw składa się z amplitunera SA-EX120,korektor cyfrowy SH-GE90,deck RS-BX501,CD player SL-PG390 oraz kolumny podłogowe SB-T200.Generalnie jestem zadowolony ,sprzęt stoi w sypialni i służy nam jako usypiacz:)Parę razy odsluchalem jakąś płytkę ale głównie sluchamy radia typu rmf,radio zet,eska.Nie jestem zbytnio wybredny co do jakości dzwięku ale slyszę różnicę z lepszego sprzętu.Myślę o amplitunerze stereo HK + kolumny stojące ,niestety nie dysponuję dużym budżetem ale parę stówek dołożę,chyba że Wasze sugestie będą inne(np.wymiama tylko kolumn)generalnie co polecacie dla sypialni ok 24m2,malo mebli,tapeta i panele.

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Ja polecam Yamahę Pianocraft.
  • Poziom 9  
    wolałbym tylko amplituner i kolumny,ale popatrzę co w sieci jest na ten temat i czekam na inne propozycje
  • Poziom 21  
    Kolego elektrit nie wiem do jakiej Diory poruwnujesz ten amplitunerek bo np tuner Diora AS 502 + np WS 504 (lub inny wzmacniacz zabrzmi o niebo lepiej niż ten Amplituner) ogolnie rzecz biorąc to prawie wszystko zabrzmi lepiej niż ten SA EX 120 nawet niektóre mini wierze,wiem co mówie bo miałem taki przez około rok i porównywałem go z wieloma zestawami a poza tym to nie tylko moja opinia że te amplitunery to chłam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    YAMAHA TX-580RDS. Szczerze mogę go polecić. Panowie, po co od razu zmieniać cały sprzęt? Wystarczy dobre źródło dźwięku i odpowiednio skonfigurowany korektor... Pozdrawiam.

Ps.Diora - maciora...
  • Poziom 9  
    O:),i takie podpowiedzi mi się podobają:D:D,dodam że kolumny poddałem lekkiemu tuningowi tzn.z dwu-drożnych zrobiłem trój-drożne poprzez zmianę zwrotnicy oraz dodanie głośnka średniotonowego Tonsil GDM 12/60/2 i wymianę kopółki na tonsil GDWT 9/80.Jako kino domowe mam Panasonic SA-HT535 i powiem szczerze jestem zadowolony ,także proszę o dalsze propozycje
  • Poziom 9  
    ja bym nic nie zmieniał może kolumny na coś nowego tonsila
  • Poziom 9  
    Konkretnie,to jaki model?
  • Poziom 34  
    elektrit napisał:
    A jak lubisz dresiarskie "umcy umcy" to pewnie że diora to wypasik dla ciebie.
    Dla mnie to dno i 4 metry mułu, a uwierz-znam się na tym.

Mam WS-504B przed nią DSP Behringer DEQ2496, słucham głównie rocka i musze stwierdzić ze brzmi rewelacyjnie, żadnego mułowatego efektu jak napisałeś... I też uwierz... znam sie na tym :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli mogę się wtrącić, to dlaczego poddałeś kolumny modyfikacjom? Nie bardzo rozumiem, jak można zasypiać przy GDWT w kolumnach technicsa :D

raku18 napisał:
    ja bym nic nie zmieniał może kolumny na coś nowego tonsila

Myślę, że nie widziałeś nigdy na oczy tych kolumn już nie mówiąc o odsłuchu.
  • Poziom 9  
    Głośniki wymienilem bo oryginalne nie wytrzymały z procesorem dzwięku-a jest różnica.
  • Poziom 17  
    raku18 napisał:
    coś nowego tonsila

cos nowego? chyba sprzed 5lat
    zalezy ile kabajany masz w portfelu
  • Poziom 9  
    Witam,udalo mi się sprzedać mój zestaw Technicsa i od wczoraj cieszę się amplitunerem YAMAHA RX-V463 oraz na początek kolumny Heco Victa 700.Po podlączeniu i przestudiowaniu wstępnym zestaw gra moim zdaniem bardzo dobrze,wiem że stereo to nie jest najlepszą stroną amplitunerów ale jest dobrze-może to zasluga kolumn.Po podłaczeniu pendriva przez złącze USB na panelu frontowym znowu zaskoczenie (in plus)dynamika badzo ładna,dużo szczegółów oraz niskich tonow(probowałem Bass tester mp3)Obsluga wymaga sporo czytania ale po jednym dniu już coś niecoś kumam.Autokalibracja dziala b.dobrze ,póżniej porównywalem do moich indywidualnych ustawień i prawie się zgadzało.Jeszcze muszę DVD przetestować-ale to w poźniejszym terminie ,narazie tyle może komuś pomoge w wyborze sprzętu.Pozdrawiam:D