Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gwarancja na telefon

17 Sie 2008 14:39 3821 6
 • Poziom 2  
  Kupilem telefon w komisie i po poł roku sie zepsuł przycisk od aparatu, telefon juz dwa razy oddawałem na gwarancji do komisu (2 lata gwarancji) odbierajac telefon z komisu przycisk działa ale na chwile. Obcenie jest to samo i po raz trzeci musze oddac telefon. Moje pytanie jest takie czy moge żadać nowego telefonu? prosiłbym o jakies paragrafy na to jezeli jest taka mozliwosc. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
 • Poziom 27  
  O paragrafy to najlepiej pytać na jakimś forum prawniczym.
  No, ale jak już tu jesteś, to wpisz w wyszukiwarce słowo gwarancja i masz ok. 4200 tematów.
 • Spec od GSM
  Kupiłeś telefon w komisie, ale to producent odpowiada/gwarantuje poprawne działanie przez 2 lata. Komis jest tylko pośrednikiem między tobą a producentem reprezentowanym przez serwis autoryzowany. Najlepiej wyjaśnij co sie popsuło (dokładnie), sporo usterek pochodzi od nieumiejętnego posługiwania się lub niewiedzy użytkowników.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Spec od GSM
  Ja zrozumiałem że chodzi o nowy telefon zakupiony w komisie i obowiązuje karta gwarancyjna producenta (jeśli chodzi o techniczne serwisowanie). Nie wyklucza to dochodzenia swoich racji/praw przez prawo cywilne (k. gwarancyjna producentra tego nie zabrania) - niezgodność z umową, rękojmia itp.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 27  
  Pisałem wcześniej, aby o paragrafy pytać na forum prawniczym i to tylko dlatego, że nie lubię poruszać tematów niewygodnych i kłopotliwych dla siebie. W uzupełnieniu postów Kolegi @Korelat pozostaje mi tylko podać lekturę:
  USTAWA z dnia 27 lipca 2002 r.
  o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego.
  (Dz. U. z dnia 5 września 2002 r.)